Kapsalehtedega joonistamine ettevalmistusrühmas. Kunstitunni esitlus

Kuidas joonistada maastikku teemal: aastaajad. Näiteks peedilehte kasutades.

Ebatavaline peedilehtedega värvimise tehnika

Meistriklass. Maastikute joonistamine. Suvine maastik, sügismaastik ja talvemaastik

Kirjeldus: Lasteaias töötades, sageli kunstitundides kasutame sageli ebatraditsioonilisi joonistamisvõtteid: varases vanuserühmas joonistavad lapsed sõrmede, vahtralehtede, vatitiku ja peopesaga. Noh, minu töö on mõeldud ettevalmistusrühma lastele ja õpetajatele.

Eesmärk: sellised teosed võivad kaunistada laste loovuse näitusi.

Samm-sammult töö:

Joonistame ühes tehnikas kolm tööd, valmis kujul näevad need välja sellised

Nii et tööks vajame

1. guaššvärv

2. peedilehed on eelistatavalt ühesuurused

3. kolm paberilehte, üks sinine

4. pintslid ja vesi

5. iga kohev oks võib olla tuja (muru joonistamiseks)

Peedi lehed peaksid olema värsked, siis tulevad jäljed paremini välja

Asetage leht ja suvise maastiku jaoks soovitud värv plastikplaadile.

Lehe tagakülje, kus veenid asuvad, katame pruuni värviga.

Võtame ettevaatlikult paberitüki ja kanname selle valgele paberilehele.

Trükk on valmis

Ja nii me trükime vajaliku arvu puid peediga

Kuni meie puud teise kihi jaoks kuivavad, joonistame küünlaga oja ja pilved


Eelvaade:

Ebatavaline joonistamine. Ettevalmistav rühm. Teema:"Talv. Talvine mets".

Teema: “Talv. Talvine mets".

Haridusvaldkondade integreerimine: "Kunstiline loovus", "Suhtlemine", "Muusika".

Laste tegevuste tüübid:mänguline, suhtlemisaldis, muusikaline ja kunstiline, produktiivne.

Sihtmärk: Lastele ebatraditsiooniliste joonistustehnikate õpetamine, et kujundada lastes üldine ettekujutus talvest kui aastaajast.

Tarkvara ülesanded:

  1. Hariduslik:

Õpi vajutama kapsalehte toonitud (sinisele) paberile ja tegema paberile jäljendit;

Tutvustage tehnikat - kapsalehega trükkimine, vatitikuga joonistamine, švamm, kivikestega kaunistamine.

Õppige leidma sõnu looduse ilu, tegutsemise aja kirjeldamiseks.

2. Arenguline:

Arendage loomingulist individuaalsust ja mälu.

Arendage käte peenmotoorikat.

Soodustada laste loovuse arengut iseseisval töö tegemisel.

3. Hariduslik:

Sisendada lastesse ilumeelt, armastust oma kodumaa vastu kauni kunsti, muusika ja luule kaudu.

- Kasvatage värvidega töötamisel täpsust.

Tehnika: Jäljendi (jäljendi) joonistamine kapsalehega ja joonistamine vatitikuga, švammiga, kaunistamine kivikestega.

Varustus : molbert, ploomid, talve kujutavad illustratsioonid, plaadimängija, valge guašš; siniseks toonitud paberilehed, pintslid, veepurgid, salvrätikud, vatitupsud, švamm, kapsalehed, lumepall, mille sees on üllatus, lumepall.

Sõnastiku rikastamine ja aktiveerimine:

Muistsed kuude nimetused: sünge, äge, lumine;

Tunni käik:

1.ORGANISATSIOONI HETK.

Koolitaja:

Poisid, kutsun teid reisima talvise looduse kuningriiki...

Hoiame kätest tugevamalt kinni,

Ja naeratagem üksteisele,

Pöörame ringi, teeme ringi laiemaks,

Ma olen su sõber ja sina oled mu sõber.

Koolitaja: Poisid, ma tahan alustada meie õppetundi A. S. Puškini luuletusega "Talvehommik":

Sinise taeva all
Suurepärased vaibad,
Lumi paistab päikese käes,
Ainuüksi läbipaistev mets läheb mustaks,
Ja kuusk muutub läbi pakase roheliseks,
Ja jõgi sädeleb jää all.

2. PÕHIOSA.

Koolitaja: Poisid, öelge mulle, millist aastaaega luuletus kirjeldab? (Talv). – (postitan pildi talvest).

Jah, aga talv on kahjuks lõppemas ja ma tahaksin, et me täna lõpuks talve meenutaksime ja räägiksime sellest imelisest aastaajast.

Koolitaja:

Igal hooajal on oma 3 kuud. Kas teate talvekuud? Nimetage need palun.

Laste vastused:

detsember jaanuar veebruar.

Koolitaja:

Poisid, kas teate, et vanasti nimetati detsembrit "süngeks". Miks sa arvad? (Laste vastused) Õige, sest detsembris piilub päike harva madalate hallide pilvede vahelt, päevad on sumedad ja päikesevaesed.

Ja vanasti nimetati jaanuari "ägeks". Miks sa arvad? (Laste vastused). Olen sinuga nõus, sest külm on karm, pakane praksub ja lumi krigiseb jalge all. Veebruari kutsuti rahvasuus lumesajuks. Miks? Jah, sel kuul tekitavad lumetormid ja lumetormid kõrged lumehanged ning just sel ajal sajab kõige rohkem lund.

K: Milliseid mänge meeldib lastele talvel kõige rohkem mängida?

Mäng: "Lumepall"

Kutsun sind lumega mängima, viskan sulle lumepalli (palli) ja sa pead kirjeldama talve ühe sõnaga. Näiteks: “Mis talv see on? – lumine, külm...” ja viska lumepalli tagasi.

Öelge palun, mis talv siin on?

Laste vastused:

Valge, külm, lumine, ilus, kohev, lumetorm, salapärane, maagiline, sädelev, karm, härmas, hõbedane, jäine, ootamatu, vapustav, ettearvamatu, ootamatu.

Koolitaja:

Jah, poisid, teil on õigus, meie talved on tõepoolest väga erinevad. On nii külma kui sula, lumetormide ja tibutava lumega, karge lumega.

Kasvataja.

Luuletajad, kunstnikud, heliloojad armastavad meile väga sageli oma teostes talvest rääkida. Luuletajad - sõnades (luuletused, lood), heliloojad - helides (muusikas), kunstnikud - värvides (maalid).

Kasvataja.

Heliloojad annavad oma teostes muusikas edasi talve iseloomu ja meeleolu. Soovitan teil tantsida ekspromptantsu Sviridovi muusika saatel “Blizzard. Valss" ja luua pilte, kus poisid näevad talvepuid ja tüdrukud lund.

(Lastele kingitakse ploomid ja “vihma”; lapsed esitavad improviseeritud tantsu G. Sviridovi muusika saatel “Blizzard. Valss”. Pärast muusika lõppu istuvad lapsed toolidel ja panevad oma atribuudid ära.

Hästi tehtud poisid, te tantsite suurepäraselt.

3. ÜHE PILDI ARVESTAMINE.

Imetleme maali: Šiškini “Talvine mets”

Kuidas me mõistame, et talve on kujutatud?
Mida kunstnik kujutas?
Mis värvi värvi kunstnik kasutas?
Millised mõtted ja soovid tekivad sinus seda pilti vaadates?

Poisid, aga me ise saame edasi anda talve iseloomu ja meeleolu. Proovime ise talveteemalise pildi joonistada.

4. JUHATUSE ÕPETAJA SELGITUS.

Vaata, millised ebatavalised asjad on teie laudadel? (kapsalehed ja vatitupsud, käsn, kivid)

Poisid, täna tahan teile tutvustada ebatavalist joonistustehnikat. Joonistamistehnikat, mida täna tutvustan, nimetatakse kapsalehe jäljendiks, vatitikuga joonistamiseks, käsnaga. Vaadake, kuidas seda tehnikat tehakse.

Kõigepealt tuleb valida kapsalehe silmatorkavam, kumer pool. Kanna kapsalehele pintsli abil valget värvi.

Trükime selle.

Puu on peaaegu valmis! Seejärel joonistame tüve ja oksad veidi heledamaks ja ilmekamaks.

Võite võtta mitu lahedat tooni, otsustasime võtta sinise ja kanda seda ka kapsalehele, see osutub väga huvitavaks.

Lõpus saate joonistada lumega kaetud maapinna triivisid (käsnaga)

Ja vatitikuga joonistage lumepall. Esmalt kasta vatitups vette, seejärel värvi sisse. Joonistame lumehelbeid ja lõpus kaunistame oma tööd siniste kividega, kleepides need tööle.

Enne aga paneme näpud tööks valmis.

5. SÕRPÕIMMINE.

Valged lumehelbed hakkasid keerlema ​​ja keerlema.

(taskulambid)

Heledad kohevad lendasid valges parves ülespoole.

(käed üles-alla, sõrmi liigutades)

Kuri tuisk rahunes veidi - see vajus kõikjale.

(käed alla)

Need sädelesid nagu pärlid – kõik imestasid imet.

(sõrmi pigistada, lahti suruda)

Lapsed ja vanad naised kiirustasid jalutama.

(viime ühe käe sõrmed üle teise käe peopesa)

6. TÖÖDE TEOSTAMINE:

Poisid, kust me alustame? (tööde teostamise järjekord on fikseeritud)

7.MEESKONDTÖÖ.

Poisid, soovitan teil kõik tööd tahvlile ühte ritta panna ja lõputut talvist metsa imetleda.

8. TÖÖ ANALÜÜS:

Kes teie arvates sai kõige lumisema töökoha?

Kellel on kõige tihedam mets? Kellel on kõige ilusamad ja õigemad talvepuud? Kes tema arvates tema töö ära tegi? Kellel ei olnud täna head tööd?

9. TUNNI TULEMUS.

Niisiis, poisid, mis aastaajast me täna rääkisime? Millise uue viisi me puid joonistasime? Mida kasutasime langeva lume kujutamiseks? Lumekuhjad? Kuidas me oma tööd kaunistasime?

Tahaksin meie tänase õppetunni lõpetada luuletaja S. Yesenini luuletusega:

Valge lumi, kohev,

Õhus keerlemine
Ja maa on vaikne
Kukkub, lamab.
Ja hommikul lumel
Põld läks valgeks
Nagu loor
Kõik riietas teda.
Tume mets – milline müts
Varjatud imelik
Ja jäi tema alla magama
Tugev, pidurdamatu...

Ma tahan, et osa meie õppetunnist jääks teie südamesse ja et see ebatavaline, maagiline lumepall teile meeldiks. (lapsed murravad iseseisvalt lumepalli ja võtavad kingitusi välja)


Joonistamine kapsalehega. puud.

MBOU keskkool nr 1

Algkooli õpetaja

Mishina Julia Evgenievna



Täna loosime poisid

ebatavaline tehnika. Ja seda nimetatakse

"Joonistamine kapsalehega"

Meil on vaja:

Kapsa leht

Guašš või akvarellvärvid,

Paks pintsel,


Samm-sammult täitmine

1. Lao välja lame kapsaleht


Samm-sammult täitmine

2. Niisutame pintsli vees, seejärel rohelises värvis ja hakkame oma leht üle värvima. Vett peaks olema vähe, muidu läheb puit ära. Mida rohkem värvi peale kantakse, seda rikkalikum on puit.


Samm-sammult täitmine

3. Võtke meie lehed, keerake need ümber ja tehke paberilehele jäljend. Saate teha mitu erineva suuruse, värvitooniga ja erineva kujuga väljatrükki.


Samm-sammult täitmine

4. Lisage valmis väljatrükkidele tüvi ja muru. Muru saab teha lihtsalt pintsliga paberile vajutades.


Samm-sammult täitmine

Puud osutusid ilusaks, väga

sarnased tõelistele.

Võite ka katsetada

värvid, suurused, kujundid.



Teema:"Talv. Talvine mets.” (vanem rühm)
Kasvataja E.V. Gileva
Haridusvaldkondade integreerimine:"Kognitiivne areng", "Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng", "Kunstiline ja esteetiline areng", "Füüsiline areng", "Kõne areng"
Laste tegevuste tüübid: mänguline, suhtlemisaldis, muusikaline ja kunstiline, produktiivne.
Sihtmärk: Lastele ebatraditsiooniliste joonistustehnikate õpetamine, laste talvealaste teadmiste selgitamine ja üldistamine.
Tarkvara ülesanded:
Hariduslik:
-Tutvustada tehnikat - kapsalehega trükkimine ja vatitikuga joonistamine.
-Õpi kapsalehte värvilisele paberile vajutama ja paberile jäljendit tegema;
Arenguline:
-Arendage loomingulist individuaalsust.
- arendada käte peenmotoorikat.
- Iseseisvalt tööd tehes aidata kaasa laste loovuse arengule.
. Hariduslik:
- Kasvatada lastes ilumeelt, armastust looduse, oma kodumaa vastu kauni kunsti, muusika, luule kaudu.
- Kasvatada huvi oma muljete kajastamise vastu kujutavas kunstis.
- Kasvatage värvidega töötamisel täpsust.
Tehnika: Kapsalehega jäljendi (jälje) joonistamine ja vatitikuga joonistamine.
Materjalid ja varustus: molbert, talvist metsa kujutavad illustratsioonid; valge guašš; toonitud paberilehed, pintslid; veepurgid, salvrätikud, vatitupsud; kapsalehed, lumepall üllatusega sees. Sülearvuti, paelad, "vihm"
Sõnastiku rikastamine ja aktiveerimine:
Muistsed kuude nimetused: sünge, äge, lumine;
GCD liikumine
1. ORGANISATSIOONI HETK.
Koolitaja:
Kõik lapsed kogunesid ringi
Ma olen su sõber ja sina oled mu sõber
Hoiame käed kõvasti kinni
Ja naeratagem üksteisele
Naeratagem üksteisele.
Koolitaja:
Kutsun Sind ette retkele talvise looduse kuningriiki...
Poisid, kuulake A. S. Puškini luuletust “Talvehommik”:
Sinise taeva all
Suurepärased vaibad,
Särav, lumi lebab päikese käes,
Ainuüksi läbipaistev mets läheb mustaks,
Ja kuusk muutub läbi pakase roheliseks,
Ja jõgi sädeleb jää all.
2. PÕHIOSA.
Kasvataja:
Poisid, öelge mulle, mis aastaajast see luuletus räägib? (Talv) (postitan pildi talvest)
Jah, aga talv on kahjuks lõppemas ja ma tahaksin, et me täna meenutaksime talve ja räägiksime sellest imelisest aastaajast.
Koolitaja:
Igal hooajal on oma 3 kuud. Kas teate talvekuud? Palun nimeta see.

Laste vastused:
detsember jaanuar veebruar.

Koolitaja:
Poisid, kas teate, et vanasti nimetati detsembrit "süngeks". Miks sa arvad? (Laste vastused) Õige, sest detsembris piilub päike harva madalate hallide pilvede vahelt, päevad olid sumedad ja päikesevaesed.
Ja vanasti nimetati jaanuari "ägeks". Miks sa arvad? (Laste vastused). Olen sinuga nõus, sest külm on karm, pakane praksub ja lumi krigiseb jalge all. Veebruari kutsuti rahvasuus lumesajuks. Miks? Jah, sel kuul tekitavad lumetormid ja lumetormid kõrged lumehanged ning just sel ajal sajab kõige rohkem lund.
Koolitaja:
Saime teada iga talvekuu ürgse nime!
Koolitaja:
-Milliseid mänge meeldib lastele talvel kõige rohkem mängida?
Mäng: "Lumepall"
Kutsun sind lumega mängima, viskan sulle lumepalli ja sa pead kirjeldama talve ühe sõnaga. Näiteks: “Mis talv see on? - lumine, külm...” ja viskas lumepalli tagasi.
-Ütle mulle, mis talv meil on?
Laste vastused:
Valge, kohev, hõbedane, külm, lumine, ilus, jäine, maagiline, muinasjutuline, härmas, lumetuisk, sädelev, karm, rõõmsameelne.
Koolitaja:
Jah, poisid, teil on õigus, meie talved on tõepoolest väga erinevad. On nii külma kui sula, lumetormide ja tibutava lumega, karge lumega.
Koolitaja:
Luuletajad, kunstnikud, heliloojad armastavad meile väga sageli oma teostes talvest rääkida. Luuletajad - sõnades (luuletused, lood, heliloojad - helides (muusika), kunstnikud - värvides (maalid).
Koolitaja:
Heliloojad annavad oma teostes muusikas edasi talve iseloomu ja meeleolu. Soovitan teil tantsida ekspromptantsu Sviridovi muusika saatel “Blizzard. Valss" ja luua pilte, kus poisid näevad talvepuid ja tüdrukud lund.
(Lastele jagatakse paelad ja “vihm”; lapsed esitavad improvisatsiooni Sviridovi “Blizzard. Valssi” muusika järgi. Pärast muusika lõppu istuvad lapsed toolidel ja panevad oma atribuudid ära.
Hästi tehtud poisid, te tantsite suurepäraselt.

3. ÜHE PILDI ARVESTAMINE.
Imetleme maale
Kuidas me mõistame, et talve on kujutatud?
Mida kunstnik kujutas?
Mis värvi värvi kunstnik kasutas?
Millised mõtted ja soovid tekivad sinus seda pilti vaadates?
Poisid, kas teile meeldis kunstigalerii?
Kas soovite, et korraldaksime oma väikese galerii?
Lapsed: JAH!
Poisid, proovime ise talve iseloomu ja meeleolu edasi anda.
Palun võtke istet
4. JUHATUSE ÕPETAJA SELGITUS.
Vaata, millised ebatavalised asjad on teie laudadel? (kapsaleht ja vatitupsud).
Poisid, täna tahan teile tutvustada ebatavalist joonistustehnikat. Joonistamistehnikat, mida täna tutvustan, nimetatakse kapsalehe jäljendiks ja vatitikuga joonistamiseks. Vaadake, kuidas seda tehnikat tehakse.
Kõigepealt tuleb valida kapsalehe silmatorkavam, kumer pool. Kanna kapsalehele pintsli abil valget värvi.
Trükime selle.
Puu on peaaegu valmis! Siis joonistame tüve ja oksad veidi ilmekamalt.
Võite võtta mitu lahedat tooni, otsustasime võtta sinise ja kanda seda ka kapsalehele, see osutub väga huvitavaks.
Lõpus saate joonistada lumega kaetud maa.
Ja vatitikuga joonistage lumepall. Esmalt kasta vatitups vette, seejärel värvi sisse. Lumehelveste joonistamine.
Enne aga paneme näpud tööks valmis.

5. SÕRPÕIMMINE.
Üks kaks kolm neli viis, Painutage sõrmi.
Sina ja mina tegime lumepalli. Lapsed "skuleerivad".
Ümmargune, tugev, väga sile Nad näitavad ringi, panevad peopesad kinni, silitavad ühte peopesa teisega.
Ja üldse mitte magus. Nad raputavad sõrmi.
Ükskord - viskame selle üles, "Visatud üles."
Kaks – saame kinni "Nad püüavad mind kinni."
Kolm – jätame selle maha "Nad jätavad selle maha."
Ja... me purustame selle. Nad trampivad.
N. Ništševa

6. LASTE TÖÖ TEEMINE.
Poisid, kust me tööd alustame? Nüüd, poisid, asume tööle ja proovime joonistada oma haldjametsa. (Lapsed töötavad muusika "Joonista" järgi)
7. KOLLEKTIIVTÖÖ.
Poisid, ma soovitan teil kõik oma tööd tahvlile panna, luua oma galerii ja imetleda lõputut talvemetsa.
8. TÖÖDE ANALÜÜS:
Kes teie arvates sai kõige lumisema töökoha?
Kellel on kõige tihedam mets? Kellel on kõige kõrgemad lumehanged? Kellel on kõige korralikum töö?
9. TUNNI TULEMUS.
Niisiis, poisid, mis aastaajast me täna rääkisime? Kuidas me puid joonistasime? Kuidas me lumesadu kujutasime? Mida uut olete õppinud?
Tahaksin meie tänase õppetunni lõpetada luuletaja Ivan Zahharovich Surikovi kuulsa luuletusega “Talv”
Valge lumi, kohev,
Õhus keerlemine
Ja maa on vaikne
Kukkub, lamab.
Ja hommikul lumel
Põld läks valgeks
Nagu loor
Kõik riietas teda.
Pime mets – mis on mütsiga?
Varjatud imelik
Ja jäi tema alla magama
Tugev, pidurdamatu...
Jumala päevad on lühikesed
Päike paistab vähe
Külmad on käes
Ja talv on käes.
(Luuletust lugedes viskan väljalõigatud lumehelbed üles)
Koolitaja:
- Ma tahan, et osa meie õppetunnist jääks teie südamesse ja et see ebatavaline maagiline lumepall teile meeldiks (avan lumepalli ja võtan lastele kommid välja).