Esitlusprojekti "Isamaaline kasvatus koolieelsetes lasteasutustes" esitlus tunni jaoks (keskmine, vanem, ettevalmistusrühm) teemal. Esitlus Projekti "Isamaaline kasvatus koolieelsetes lasteasutustes" esitlus tunni jaoks (keskmine, vanem, ettevalmistusrühm) teemal Pptx

Projekt "Isamaaline kasvatus koolieelses haridusasutuses" Kasvataja: Petrik Elena Ivanovna MBDOU lasteaed №2 "Ryabinushka" Polessk

Projekt on pikaajaline, mitmeprojektiline, rühma-, uurimis- ja loominguline. Projektis osalejad: Lapsed, lapsevanemad, rühmakasvatajad. Teema asjakohasus: Noorema põlvkonna isamaalise kasvatuse probleem on tänapäeval üks aktuaalsemaid. Viimastel aastakümnetel on meie riigis toimunud palju keerulisi, vastuolulisi sündmusi avalikus elus, poliitikas, riigi- ja kohaliku omavalitsuse süsteemis. Võib julgelt väita, et sellega seoses on nooremas põlvkonnas vähenemas huvi ja austus Venemaa mineviku vastu. Seetõttu on praeguses etapis laste moraalse ja isamaalise kasvatuse probleem nii pakiline. Eelkooliealiste laste isamaaline kasvatus on traditsioonilise vene kultuuri omandamise ja pärimise protsess. Patriotismi kujunemise aluseks on sügav armastustunne ja kiindumus oma kultuuri, oma rahvasse, oma maasse.

Eesmärk: Kodaniku ja oma riigi patrioodi kasvatamine, kõlbeliste väärtuste kujundamine. Seda kasvatust soodustava ainearenduse keskkonna loomine lasteasutuses. Ülesanded - vaimse ja kõlbelise hoiaku ning kodu, perre, lasteaeda, linna kuuluvustunde kujundamine; - huvi arendamine vene rahvakunsti, käsitöö, vene rahva traditsioonide ja tavade vastu; - ideede laiendamine kodumaa, selle pealinna, linnade kohta; - laste tutvustamine riigi sümbolitega: vapp, lipp, hümn; - tutvumine Venemaa ajaloolise minevikuga; - inimõigustealaste alusteadmiste arendamine; - vastutustunde ja uhkuse arendamine kodumaa saavutuste üle; - sallivuse, austuse ja kaastunde kujundamine teiste inimeste, rahvuste, nende traditsioonide vastu; - lugupidava suhtumise edendamine vanemasse põlvkonda, Suure Isamaasõja veteranide suhtes; - esteetiliselt moraalsete käitumisnormide ja lapse moraalsete omaduste harimine.

tegevused projekti raames: isamaaliste nurkade võistlus

Minimuuseumi "Meie Polessk" loomine

Ekskursioon Illitšivka muuseumisse

Ekskursioon Illitšivka muuseumisse

Ekskursioon Illitšivka muuseumisse

Ekskursioonid Labiau muuseumisse, Ins-teatrisse, nukumuuseumisse

Ekskursioon Maailma ookeani muuseumisse

Kunstigalerii loomine

Kunstigalerii loomine

Kunstigalerii loomine

Perekonnavapi loomine

Kaitske planeeti!

Töö projektiga jätkub. Tänan tähelepanu eest!

Eelkooliealiste laste isamaaline kasvatus läbi väikese kodukohaga tutvumise

Tonkonog Ljudmila Nikolaevna, omavalitsuse eelarvelise koolieelse õppeasutuse "Lasteaed" Lastochka vanemkasvataja "lk. Novy Sad "Krimmi Vabariigi Simferopoli piirkond
Materjali kirjeldus: Pakun välja artikli meie lasteaia kogemusest koolieelikute isamaalise kasvatuse kohta, mis kirjeldab lastele ja õpetajatele kättesaadavaid ja huvitavaid töövorme. Seda materjali saab kasutada konsultatsioonina õpetajatele ja kõnena lastevanemate koosolekul.
Artiklile pakutakse esitlust.
Sihtmärk: patriotismi aluste kujunemine koolieelikute seas läbi väikese kodumaaga tutvumise
Ülesanded:
- kasvatada armastust kodumaa vastu, rõhutades, et koht, kus meist igaüks elab, on osa suurest riigist
- kujundada aupaklikku suhtumist ja uhkust oma väikese kodumaa üle
-arendada lastes huvi oma kodumaa ajaloo, looduse, kultuuri uurimise vastu

SLAID 1. Pealkiri.
SLAID 2 Patriotismitunne ei teki iseenesest, see tuleb kinnistuda juba varasest lapsepõlvest, selle kujunemine on keeruline, eesmärgipärane, pikaajaline protsess.
SLAID 3. Armastus kodumaa vastu algab armastusest selle vastu, mis last lapsepõlvest saati ümbritseb – sünnikoht, perekond, küla – armastusest oma väikese kodumaa vastu. Suur kodumaa algab alati väikesest.
Ja väike kodumaa on osa suurest. Ja alles olles õppinud armastama oma väikest kodumaad, saad rääkida armastusest oma rahva vastu ja patriotismist.
SLAID 4. Eelkooliealistel lastel on oma veel piiratud elukogemuse tõttu raske meie riiki tervikuna ette kujutada, mistõttu hakkame seda tundma õppima neid ümbritsevaga.
Peame õpetama lapsi armastama seda, mida nad teavad ja mõistavad, lähedast ja kallist – meie lasteaeda, küla, kus see asub, inimesi, kes siin töötavad.
Üks meie põhiülesannetest on õpetada tunnetama kodumaa ilu, siin maa peal elava inimese ilu, kasvatada armastust kodukoha, kõige selle vastu, mis last lapsepõlvest saati ümbritseb.
Püüame neile edasi anda, et igas meie riigi nurgas on omapäraseid kultuuri ja looduse eripärasid ning iga inimene armastab oma kodumaad, samuti on ainulaadne koht, kus meie lasteaed asub.
SLAID 5. Ja selleks, et armastada oma väikest kodumaad, on vaja seda tunda.
Lastele oma sünnikülaga tutvumiseks on koolieelse lasteasutuse õpetajad välja töötanud tunni "Minu uus aed" kokkuvõtte, mille käigus saavad lapsed teada küla ajaloost, selle nimedest, inimestest, tänu kelle tööle. kasvatatakse erinevate maade puid ja põõsaid, arendatakse uusi viljapuude sorte ja ilupõõsaid.
Valitud materjal võimaldab lastel kujundada aimu, mille poolest on nende kodumaa kuulus ja ainulaadne, ning äratab selle üle uhkust.
SLAID 6. Nende aktiivne töö omab suurt tähtsust laste isamaalises kasvatamises, sest patrioodiks olemine ei tähenda ainult oma riigi tundmist ja armastamist, vaid ka aktiivne tegutsemine selle heaks.
Lasteaias viisime läbi ökokampaania “Istuta puu”.
Puude ja põõsaste istutamisega jõudsid lapsed ise lähemale oma küla ja lasteaia kordumatu ilu loomisele. Ja nüüd tunnevad nad uhkusega ja hea meelega enda istutatud taimi.
SLAID 7.Üks komponente on patriotism, armastuse kasvatamine omamaise looduse vastu jalutuskäikudel ja ekskursioonidel.
Meie lastel on võimalus näha oma kodumaa ilu ekskursioonidel arboreetumisse, mis on ainulaadne koht, kus kasvavad mitmesugused haruldased taimed, sealhulgas need, mis on kantud Punasesse raamatusse.
SLAID 8. Lapsele tema kodumaaga tutvumisel on kõige olulisem ülesanne valida suure hulga koolieelikule saadud muljete hulgast need, mis on talle kõige kättesaadavamad, tekitavad positiivseid emotsioone, tema hinges vastukaja.
Meie külas aretatakse uut tüüpi tulpe. Kevadel, kui nad õitsevad, läheme ekskursioonile seda ainulaadset ilu imetlema. Peale jalutuskäike korraldame fotonäitusi. Erksad emotsioonid, mida lapsed saavad pärast sellistesse kohtadesse ekskursioone, jäävad neile kauaks meelde.
Tasapisi tekib lastel ettekujutus oma sünnikülast, loodus muutub lähedasemaks ja arusaadavamaks, lapsed püüavad selle nimel midagi ära teha, tunnevad selle ees vastutustunnet ja uhkust oma väikese kodumaa üle.
SLAID 9. Ilma lapsi kodumaa ajaloole ja elule lähemale toomata on võimatu lahendada koolieelikute moraalse arengu probleeme. Patriotismi edendamine on võimalik, kui neil on teadmised oma riigi, elukoha ajaloost.
SLAID 10. Lapsed uurivad küla kangelaslikku ajalugu läbi monumentide, tutvuvad kaasmaalaste vägitegudega virtuaalsete ekskursioonide abil.
Sellise materjali kasutamine ajaloo küsimuste esiletõstmiseks võimaldab õpetajal veenvamalt ja selgemalt mõjutada kodaniku kujunemist. Lastel on meie riigis, meie külas toimunud sündmustega seotud tunne, sest nendel sündmustel osalesid meie kaasmaalased, mõnikord ka sõbrad ja sugulased.
SLAID 11. Isamaakasvatus, mis põhineb näidetel nõukogude inimeste julgusest ja kangelaslikkusest kohutavate suurte katsumuste aastatel, annab positiivse tulemuse, annab lastele teadmisi meie ajaloost.
Ja kui lapsed saavad otseste osalisteks selliste tähtpäevade nagu võidupüha, küla vabastamise päev, ettevalmistamisel ja tähistamisel, külastavad nad sõjalise hiilguse paiku, millest neil on juba ettekujutus virtuaalsetest ekskursioonidest. Just laste kaasamine sellistesse ühiskondlikult olulistesse tegevustesse võimaldab neil tunda end osana Suurest Rahvast, neis tekib armastus oma kodumaa, kodumaa vastu.
SLAID 12. I. G. Ehrenburg kirjutas: "Selleks, et patriotism oleks tugev, kõigutamatu, on vaja, et see lähtuks armastusest oma väikese kodumaa – oma sünnilinna, põlise looduse, küla, maa vastu."
Isamaalised tunded kinnistuvad inimese eluprotsessis konkreetse sotsiaalse kultuurikeskkonna raames. Sünnihetkest alates harjub laps loomulikult oma keskkonna, looduse ja kultuuriga.
Maailm siseneb laste ellu järk-järgult. Meie ülesanne on näidata seda maailma lapsele nii, et ta sellesse armuks, aidata lapsel näha selle koha ilu ja omapära, kus ta sündis ja esimesi samme teeb.
Esiteks saab laps teada, mis teda kodus ümbritseb. Aja jooksul tema elukogemus täieneb ja ta tunneb ära lasteaia, tänava, millel ta elab, küla, kogu oma tohutu riigi, teadmised avarduvad ja täienevad, kujundades samas ühtse kuvandi ja ettekujutused kodumaast.
SLAID 13. Isamaatunde kasvatamine lastes on raske ja pikaajaline protsess ning arvame, et suutsime sünnitada esimesed isamaalisuse võrsed, millest tulevikus kujuneb suur armastus oma riigi, rahva, kodumaa vastu.

Ettekanne teemal: Koolieeliku isamaaline kasvatus läbi väikese kodumaaga tutvumise

“Armastus kodumaa, omakultuuri, emakeele vastu algab väikesest - armastusest oma pere, kodu, lasteaia vastu. Järk-järgult laienedes muutub see armastus armastuseks kodumaa, selle ajaloo, mineviku ja oleviku, kogu inimkonna vastu "D. S. Likhachev


Ajakohasus Praegu on isamaalise kasvatusega seotud probleemide aktuaalsus ühiskonna praegusel etapil muutumas äärmiselt oluliseks. Võeti vastu riiklik programm "Vene Föderatsiooni kodanike isamaaline kasvatus aastaid", mis on suunatud kõigile Venemaa kodanike sotsiaalsetele kihtidele ja vanuserühmadele. Koolieelses haridussüsteemis on toimunud teatud muutused: uueneb laste hariduse ja kasvatustöö sisu, on ilmunud palju uuenduslikke programme ning seda ilmsem on "moraalikasvatuse" tulemusel tekkinud vaakum. osa jääb silma alt ära. Väga oluline on tutvustada lapsele oma rahva kultuuri, esivanemate pärandit. See kasvatab austust ja uhkust selle maa üle, millel me elame. Kahjuks ei ole mõned poliitikute meetmed alati populaarsed. Seetõttu on koolieelikute isamaaline kasvatus tänapäeval üks haridusvaldkonna prioriteetseid suundi.


Uurimise objekt ja subjekt Uurimisobjektiks on eelkooliealiste laste isamaaliste tunnete kasvatamise protsess. Uurimistöö teemaks on koolieeliku isamaalise kasvatuse pedagoogilised tingimused (lastes kõlbeliste ja isamaaliste tunnete kasvatamise käigus kujunevad teadmised, oskused, harjumused, käitumisviisid) läbi oma sünniküla ajaloo ja kultuuriga tutvumise. , kodumaa, riik.




Eesmärgid ja eesmärgid Eesmärk: - kasvatada humaanset, vaimselt - moraalset isiksust, väärilisi tulevasi Venemaa kodanikke, oma Isamaa patrioote. Eesmärgid: 1. Kujundada kiindumustunnet oma kodu, lasteaia, lasteaiasõprade, lähedaste vastu. 2. Kujundada lastes armastustunnet oma kodumaa, oma väikese kodumaa vastu, lähtudes nende põlise looduse, kultuuri ja traditsioonidega tutvumisest. 3. Patriootlikkuse, austuse ja tänutunde kasvatamine kaasmaalaste teo eest Suure Isamaasõja ajal, Vene armee sõdurite vastu.


Kogemuse originaalsus ja uudsus Teaduslik uudsus: kasvatustöö süsteemse arusaama kontseptsiooni alusel vaadeldakse koolieelikute isamaalise kasvatuse probleemi, mis vastab praeguses staadiumis ühiskonna tungivatele vajadustele. Kogemuse originaalsus: - tuntud tehnikate elementide kombinatsioon; - pedagoogilise töö teatud aspektide ratsionaliseerimine ja täiustamine; - vahendite ja nende kasutamise reeglite väljatöötamine; - pedagoogiliste probleemide püstitamine ja lahendamine.


Kogemuse olulisus Teoreetiline tähendus: - on selgitatud mõiste “laste isamaaline kasvatus” sisu; - laiendatud ideid laste isamaalise kasvatuse töö korraldamise kohta koolieelses haridusasutuses. Praktiline tähendus: - kujundas lastes huvi ja vajaduse uurida meie kodumaa ajaloolist minevikku ja olevikku; - rikastuvad laste teadmised oma kodumaa ajaloost, kultuurist ja loodusest; - rakendas kaasaegseid lähenemisviise isamaalise kasvatuse alase töö korraldamisel; - rikastatakse rühma aineruumilist keskkonda vastavalt nõuetele; - töötati välja igas vanuses laste isamaalise kasvatuse pikaajaline planeerimine; - koostati selleteemalised metoodilised materjalid (märkmed, meelelahutuse, vaba aja tegevuste stsenaariumid, aruanded, konsultatsioonid vanematele jne) - viidi läbi suhtlus õpilaste peredega laste isamaalise kasvatuse teemal.


KOGEMUSE TEHNOLOOGIA Pedagoogilise protsessi ülesehitamise põhimõtted - Historitsismi põhimõte; – humaniseerimise põhimõte; - eristamise põhimõte; - integratiivsuse põhimõte; - Positiivne tsentrism; - aktiivsuse ja sõltumatuse põhimõte; - selguse põhimõte; - Lavastuse põhimõte; - Individuaalsuse põhimõte - isiklik orientatsioon; - kognitiivse ekspressiivsuse põhimõte; - Edu põhimõte; - Suhtlemise põhimõte.






Plokkide temaatiline planeerimine Plokiteema Perekond Detsky sal küla Kray Maaarmee Ülesanded Tutvustada mõiste "perekond", kasvatada lapse kiindumust perekonda, armastust ja hoolivat suhtumist pereliikmetesse, kinnistada oskust määrata perekondlikke suhteid lähedaste vahel. pereliikmed.töötajad, töötajate ametikohad, kasvatada armastust ja lugupidamist lasteaia töötajate vastu, Tutvuda põliskülaga, selle tekkelooga, selle vaatamisväärsustega, tööstusega, loodusega, kasvatada uhkust oma väikese kodukoha üle. Tutvuda loodusvaradega, meie piirkonna ajaloolise ja geograafilise asukohaga, ajaloolise minevikuga, vaatamisväärsustega. Moodustada terviklik ettekujutus meid ümbritsevast maailmast, loodusest, tutvuda riigi heraldiliste sümbolitega, piirkonna õiguste ja kohustustega. kodanikud Isamaaliste tunnete kujundamine, mis põhineb meie armee sõjaväe- ja töötraditsioonidega tutvumisel



















Eelvaade:

Esitluste eelvaate kasutamiseks looge endale Google'i konto (konto) ja logige sisse: https://accounts.google.com


Slaidi pealdised:

Eelkooliealiste laste moraalne ja isamaaline kasvatus

Armastus kodumaa, omakultuuri, emakeelse kõne vastu algab väikesest – armastusest oma pere, kodu, lasteaia vastu. Järk-järgult laienedes muutub see armastus armastuseks kodumaa, selle ajaloo, mineviku ja oleviku ning kogu inimkonna vastu. D.S. Lihhatšov

Sissejuhatus Kaasaegsetes tingimustes, mil ühiskonnaelus toimuvad põhjalikud muutused, on isamaaline kasvatus muutumas üheks keskseks töövaldkonnaks noorema põlvkonnaga. Nüüd, ühiskonna ebastabiilsuse perioodil, on vaja naasta meie rahva parimate traditsioonide, igivanade juurte juurde, selliste igaveste mõistete juurde nagu suguvõsa, sugulus, kodumaa. Patriotismitunne on oma sisult mitmetahuline: see on armastus oma kodukoha vastu ja uhkus oma rahva üle ja teistega lahutamatuse tunne ning soov hoida ja kasvatada oma riigi rikkust. Olla patrioot tähendab tunda end Isamaa lahutamatu osana. See kompleksne tunne tekib juba koolieelses lapsepõlves, mil pannakse alus väärtushoiakule ümbritsevasse maailma, ning kujuneb lapses järk-järgult, kasvatades armastust ligimeste, lasteaia, oma kodukoha vastu, tema kodumaa. Koolieelses eas kui isiksuse kujunemise perioodil on oma potentsiaal kõrgemate moraalsete tunnete kujunemiseks, mille hulka kuulub ka patriotismi tunne.

Lapses armastust ja kiindumust kasvatavad ülesanded pere, kodu, lasteaia, tänava, linna vastu; lugupidava suhtumise kujundamine loodusesse ja kõigesse elavasse; töö austuse kasvatamine; huvi arendamine vene traditsioonide ja käsitöö vastu; inimõigustealaste algteadmiste kujundamine; ideede laiendamine Venemaa, selle pealinna kohta; laste tutvustamine riigi sümboolikaga: vapp, lipp, hümn; vastutustunde ja uhkuse arendamine kodumaa saavutuste üle; sallivuse, austuse ja kaastunde kujundamine teiste inimeste, rahvuste, nende traditsioonide vastu.

Töö konstrueerimise põhimõtted “positiivne tsentrism” (teadmiste valik, mis on antud vanuses lapse jaoks kõige olulisemad); Pedagoogilise protsessi järjepidevus ja järjepidevus; Diferentseeritud lähenemine igale lapsele, tema psühholoogiliste omaduste, võimaluste ja huvide maksimaalne arvestamine; Erinevat tüüpi tegevuste ratsionaalne kombineerimine, eakohane, intellektuaalsete, emotsionaalsete ja motoorsete koormuste tasakaal; Tegevuslähenemine; Laste aktiivsusest lähtuva õppimise arendav iseloom.

Koolieelikute moraalse ja isamaalise kasvatuse elluviimiseks on vaja: luua soodsad materiaalsed, tehnilised ja sotsiaalsed tingimused; Õppesisu ajakohastamine, laste kogemuste ja tunnete põhjal kõige huvitavama ja kättesaadavama materjali valimine; Järjepidev orientatsioon hariduse kultuurilisele vastavusele, mille eesmärk on tagada inimese vaimse maailma kujunemine; Tihe kontakt selles küsimuses perega, toetudes selle traditsioonidele ja kogemustele.

Laste kõlbelise ja isamaalise kasvatuse süsteem ja järjekord. Isamaaline kasvatus Tere, see olen mina! Minu perekond Minu aed Traditsioonid Minu riik Minu linn

Temaatilised tööblokid koolieelikutega patriotismitunde edendamiseks

Blokeeri "Tere, see olen mina!" Lastes arusaamade kujunemine endast kui inimesest, kellel on õigus individuaalsetele erinevustele teistest. Näita erinevaid nimesid. aidata lapsel mõista oma individuaalsust, tõsta enesehinnangut; mõista oma tähtsust oma vanemate südames (see on eriti oluline nende laste jaoks, kelle vanemad ei kipu liigse helluse ilmingutesse ja kelle kasvatus on tõsine);

Korraldatud tegevused Keskrühm: Ringtantsumängud: “Pigem sina, Tanya, peida...”, “Tunnu hääle järgi ära” Vaba aeg “Nimepäev” “Nimepidu” Vanemrühm: “Meie nimed” Projekt “Minu nimi” Ettevalmistusrühm: Didaktilised harjutused: " Mina ja universum "," Looge oma vapp "" Album "See olen mina!" "Kes ma olen."

Plokk "Minu perekond" Sisendada lastes uhkust oma pere üle; kasvatada armastust oma kodu vastu; õpetada olema tähelepanelikum oma pere sündmuste suhtes, tundma huvi oma kodu asjade ja traditsioonide vastu.

Organiseeritud tegevused Keskmine grupp: Perekonna koosseisuga tutvumine. Perealbumi kujundamine Didaktiline harjutus “Ehita perekonda” Privaatsuse nurga loomine perefotodega Lasteaia sünnipäeva tähistamine Vanem rühm: Projektid: “Minu pere”, “Perekonna traditsioonid: vaba aeg, kollektsioonid” Fotoalbum “Üks päev meie elus pere” Infovahetus vanemate vahel Ettevalmistusgrupp: Album "Sõbralik perekond" Projektid: "Vapp", "Perekonna traditsioonid" Linnanäituste, muuseumide külastamine

Plokk "Minu aed" Moodustage soov käia koolieelses lasteasutuses, kohtuda sõpradega; soodustada lugupidavat suhtumist lasteaia töötajatesse; sisendada lugupidavat suhtumist täiskasvanute töösse, soovi osutada kõikvõimalikku abi; õpetada meeles pidama teed lasteaeda, selle aadressi; tutvustada koolieelikutele lasteaiakülastusi, kasvatada soovi hoida korda oma rühmas, mänguväljakul.

Korraldatud tegevused Keskrühm Fotoalbum “Mina ja mu sõbrad Meie sünnipäevad! Vanemrühm Lastetööde näitus "Minu lemmik lasteaed" Album "Marsruut kodust lasteaeda" Ettevalmistusrühm Album lugudega "Minu parim sõber" Lasteaia sünnipäev.

Plokk "Minu linn", et tutvustada lastele Peterhofi ajalugu. sisendada koolieelikutesse austust linnas töötavate erinevate elukutsete inimeste vastu; anda aimu linna transpordist, selle loodusest; sisendada huvi oma rahva ajaloo- ja kultuuripärandi vastu; kujundada lugupidavat suhtumist oma kodulinna Suure Isamaasõja veteranide suhtes.

Korraldatud tegevused Keskrühm "Minu linn" nurk D / ja "Kogu pilt" "Paigutage siluett" Vanemrühm "Minu Peterhof" nurk "Labürindid" D / ja "Leia kelle vari" Ettevalmistusrühm "Ma elan Petrodvoretsis" lemmik Peterhof »Naabruskonna paigutus Albumid vaatamiseks kõikides vanuserühmades

Plokk "Minu riik" Tutvuge Venemaa riigisümbolitega. Anda teadmisi maa kohta, kus me elame (linnad, rahvused, meie riigi rikkus, rahvakunst) Tutvuda kaardi, maakeraga. Tutvustage pühi.

Korraldatud tegevused Keskrühm Album vaatamiseks Vanemrühm Album "Venemaa linnad" Ettevalmistusrühm Album "Lai mu sünnimaa" Joonistuste näitus "Minu kodumaa - Venemaa"

Plokk "Minu traditsioonid" Arendada laste kunstimaitset, loovust; kasvatada vene rahva traditsioonide ja muuseumipedagoogika abil uhkust ja imetlust oma väikese kodumaa vastu; sisendada huvi oma ja teiste rahvaste kultuuriväärtuste vastu.

Korraldatud tegevus Maslenitsa püha Lihavõttepüha Naumi grammatiku päev Tarbekunsti albumid Lastetööde näitused. Nukkude valmistamise meistriklass Suulise rahvakunstiga tutvumine

Laste ja nende vanematega töötamise vormid: Ekskursioonid; Kõndimine; Ühine haridustegevus Puhkus ja meelelahutus; Kohtumisõhtud; Turismireisid. Lastevanemate koosolekud Ümarlaua koosolekud Kogunemised Subbotnikud Konsultatsioonid Visuaalne agitatsioon Küsimustikud Näitused Fotonäitused Viktoriinid Albumi loomine

Memo vanematele Juhtige oma lapse tähelepanu oma kodulinna ilule Kõndimise ajal rääkige sellest, mis on teie tänaval, rääkige iga objekti tähendusest. Anna aimu avalike asutuste tööst: postkontor, kauplus, raamatukogu jne. Jälgige nende asutuste töötajate tööd, pange tähele nende töö väärtust. Osalege koos lapsega oma õue haljastuse ja haljastuse töös. Laiendage oma silmaringi Õpetage oma last õigesti hindama enda ja teiste inimeste tegevust. Lugege talle raamatuid kodumaast, selle kangelastest, oma rahva traditsioonidest ja kultuurist Julgustage oma last püüdluses hoida korda ja head käitumist avalikes kohtades.

Järeldus: Patriotism on pidev vaimu- ja hingetöö, armastus ja austus vanemate vastu, igapäevased jõupingutused meie ühise kodumaa - Venemaa nimel, muutudes võimsamaks ja ilusamaks, et Vene Föderatsiooni kodanikud sõltumata nende rahvusest elada paremini ja uskuda oma laste ja lastelaste tulevikku. See on austus kodumaa ajaloolise mineviku ja sealt päritud traditsioonide vastu; seotus elukohaga.


Esitlus. Teema: "Eelkooliealiste isamaaline kasvatus." Kostroma linna MBDOU "lasteaed nr 29" "Armastus kodumaa, omakultuuri, emakeele vastu algab väikesest - armastusest oma pere, kodu, lasteaia vastu. Järk-järgult laienedes muutub see armastus armastuseks kodumaa, selle ajaloo, mineviku ja oleviku, kogu inimkonna vastu. DS Likhachev Eesmärk: humaanse, vaimse ja moraalse isiksuse, vääriliste tulevaste Venemaa kodanike, oma isamaa patriootide kasvatamine. Ülesanded:  Südandada lastes armastustunnet oma kodumaa, väikese kodumaa vastu oma kodumaa looduse, kultuuri ja traditsioonidega tutvumise alusel.  Kiindumustunde kujunemine oma kodu, lasteaia, lähedaste vastu.  Venemaast kui sünnimaast, Kostromast kui kodulinnast arusaamade laiendamine.  patriotismi kasvatamine, Venemaa kultuurilise mineviku austamine esteetilise kasvatuse abil: loovus, kunstiline väljendus. KODUMAA TUNNE ... Kodumaa on linn, kus inimene elab, ja tänav, millel seisab tema maja, ja puu akna all ja linnulaul: see kõik on kodumaa. Koolieelne lapsepõlv on inimese isiksuse kujunemise kõige olulisem periood, mil pannakse paika kodanikuomaduste moraalsed alused, kujunevad laste esimesed ettekujutused ümbritsevast maailmast, ühiskonnast ja kultuurist. Sellel ajastul on oma potentsiaal kõrgemate sotsiaalsete tunnete tekkeks, mille hulka kuulub ka patriotismi tunne. Kodumaa tunne saab alguse imetlusest selle vastu, mida laps enda ees näeb, mille üle ta hämmastab ja mis tema hinges vastukaja tekitab... Ja kuigi paljusid muljeid ta veel sügavalt ei hoomanud, on need siiski olnud. läbinud tema lapsepõlvetaju, mängivad nad patrioodi isiksuse kujunemisel tohutut rolli. Lastele kodumaaga tutvudes avardub nende arusaam Venemaa riiklike sümbolite tähendusest. Soodustatakse lugupidavat suhtumist Vene Föderatsiooni vapi, lipu ja hümni suhtes. Tutvustades lastele meie kodumaa pealinna - Moskvat ja teisi Venemaa linnu, kujuneb välja idee, et Venemaa on mitmerahvuseline riik, millel on omanäolised võrdsed kultuurid. Lapsed arendavad kodaniku-patriootiliste tunnete aluseid: armastust, uhkust ja austust oma riigi, selle kultuuri vastu, teadlikkust isiklikust osalusest kodumaa elus. Moraalses ja isamaalises kasvatuses on suur tähtsus täiskasvanute, lähedaste inimeste eeskujul. Tuginedes konkreetsetele faktidele vanemate pereliikmete elust: vanaisad, vanaemad, Suures Isamaasõjas osalejad, nende rinde- ja töövägivald, sisendatakse lastele selliseid olulisi mõisteid nagu: kohustus isamaa ees, armastus isamaa vastu, vaenlase vihkamine, töö feat. Laps on viidud arusaamisele, et võitsime, sest armastame oma isamaad. Kodumaa austab oma kangelasi, kes andsid oma elu inimeste õnne nimel. Nende nimed on jäädvustatud linnade nimedesse, tänavatele, väljakutele, nende auks on püstitatud mälestussambaid. MINU PEREKOND. Lapse maailm saab alguse tema perekonnast. Kodumaa mõistmine koolieelikute seas on tihedalt seotud konkreetsete ideedega sellest, mis on neile lähedane ja kallis. See algab lapse suhtumisest perekonda, kõige lähedasematesse inimestesse – emasse, isasse, vanaemasse, vanaisasse. Need on juured, mis seovad teda kodu ja lähiümbrusega. Vestlustes räägivad lapsed oma perest, perelugudest, traditsioonidest. Minu väike kodumaa on Kostroma. Armastus kodumaa vastu saab alguse armastusest oma linna vastu. Linna ajalugu on elav ajalugu, see kajastub perekonna eluloos ja ühe põlvkonna saatuses. Elame Kostromas, erakordse ajaloo ja ainulaadse välimusega linnas. Ja meie ülesanne on juba varasest noorusest peale sisendada lastes mitte ainult huvi meie linna ajaloo vastu, vaid ka kasvatada austust selle vastu, uhkust kangelasliku mineviku ja oleviku üle. Vahetutes õppetegevustes, ekskursioonidel, vestlustes antakse lastele kättesaadaval kujul koduloolist teavet nende kodulinna, selle tekkeloo, vaatamisväärsuste, linnahoonete ja asutuste, kuulsate kaasmaalaste kohta. Kasvatades lastes armastust oma linna vastu, anname neile arusaamise, et meie Kostroma linn on osake kodumaast, sest kõikides kohtades, nii suurtes kui ka väikestes kohtades, on palju ühist: - kõikjal töötavad inimesed kõigi heaks; - traditsioone järgitakse kõikjal: kodumaa mäletab kangelasi, kes kaitsesid teda vaenlaste eest; - erinevatest rahvustest inimesed elavad kõikjal, teevad koostööd ja aitavad üksteist; - inimesed kaitsevad ja kaitsevad loodust; - on üldised riiklikud ja riigipühad. Kasvatades uhkust oma väikese kodumaa üle, tekib lastes soov seda paremaks muuta. Järk-järgult, jalutuskäigust ekskursioonini, vestlusest ja raamatu lugemisest tekib lastel imeline pilt oma sünnimaast, oma väikesest kodumaast. See kõik paneb lastes esimesed patriotismi alused. Lapsed on meie kodumaa tulevik, nad peaksid kaitsma ja kaitsma selle avarust, ilu, rikkust. Laste kunstiline tegevus. Laste seinalehed. Puhkus ja meelelahutus koolieelses õppeasutuses. Lasteaia ja rühma kaunistamine. Isamaaline kasvatus rühmades. Eesmärk: vaimsuse, moraalsete ja isamaaliste tunnete kujundamine lastes. Moraalse ja isamaalise kasvatuse alaste tööde süsteem ja järjestus on esitatud plokkides:. - Minu lasteaed. ... - Minu perekond. ... - Minu linn. ... - Kodumaa kultuur ja traditsioonid. ... - Minu kodumaa. ... - Me teenime kodumaad. ... Töö iga teemaga hõlmab: vestlused, didaktilised mängud, vestlusmängud, lavastusmängud, ekskursioonid, võistlusmängud, meelelahutus. Rühmades on: - kaust "Olen Venemaa kodanik" - nurk "Minu linn - Kostroma" - album "Kostroma on minu lemmiklinn" vaatamiseks (fotod linna vaatamisväärsustest) - didaktilised mängud. - näidismaterjal teemal "Suur Isamaasõda" - sõja-aastate laulude helisalvestised, laulud pühadeks "23. veebruar", "Võidupüha", vene rahvalaulud, Venemaa hümn - matiinide stsenaariumid "Defender of the World" isamaapäev", "Võidupüha", "Osenniinid" - ettekanded "23. veebruar - Isamaa kaitsja päev", "Kedagi ei unustata, midagi ei unustata", "Me tõime selle päeva lähemale, kui suutsime!", "Vene keel" rahvakäsitöö" - Vene rahvarõivad - husaarirõivad - ilukirjandus isamaalisest kasvatusest - Kaart - Kostroma linna skeem - Kostroma piirkonna vapp, Venemaa - Venemaa lipp.