Logopeediline tund nõiavee teemal. Avatud õppetunni "Nõid-vesi" ülevaade teemast ümbritsevast maailmast (vanem rühm)

Valla eelarveline koolieelne õppeasutus

lasteaed "Tilk"

Ökoloogia tunni kokkuvõte vanemas rühmas

Teema: Vesi on nõid.

Välja töötatud ja teostatud:

Smirnova N.A.

küla Kalikino 2017

Lühikokkuvõte avatud ökoloogia õppetunnist vanemas rühmas - "Vee nõid" .

Piirkond: Tunnetus.

Piirkondade integreerimine : "Suhtlus", "Sotsialiseerimine".

Eesmärk: Selgitama ja laiendama laste teadmisi veest, selle omadustest ning tähendusest elule ja tervisele.
Ülesanded:

Hariv:

Hariv:

Arendamine:

Eeltöö:

1. Vestlused veest, selle rollist inimese elus.

2. Illustratsioonide arvestamine teemal "Vesi".

3. Vett käsitlevate mängude kasutamine: "Mis vett seal on?", "Neli elementi", "Lõika pilte".

4. Ilukirjanduse lugemine teemal "Vesi".

5. Kõndimise ajal vee jälgimine.

Varustus:

Vahtpilv, mille külge on õngenööril kinnitatud tilgad.
Maakera.
Taustpilt "veeringe looduses", värvilised siluetipildid päikesest, piiskadest, pilvedest.
Kopp. Kann.
Käärid.
Termosed keeva veega. Peeglid.
Pildid: "aurulaev", "hüdroelektrijaam", "kalalaev".
Mahutid veega, anumad liiva ja mullaga.
Värvid, harjad, mittevalav vesi.
Klaasid vett, lusikad, tühjad koepurgid, suhkur, sool.

Brook, kala ettevalmistamine.

Tunni käik:

Poisid, täna pole meil kerge ülesanne. Meie rühmast on saanud labor. Ja me oleme teadlased. Mida nad laboris teevad? Täpselt nii, nad teevad katseid. Meid ootavad huvitavad katsed ja avastused. Kuidas peaks laboris käituma? Kas olete valmis? Kuid meie uurimistöö teema väljaselgitamiseks peame aimamamõistatus :

Kui plekk on ninale sattunud, siis kes on siis meie esimene sõber, kes eemaldab mustuse näolt ja kätelt? Ilma milleta ema ei saa süüa teha ega pesta? Ilma milleta, ütleme otse välja, sureks inimene? Nii et taevast sajab, nii et leivakõrvad kasvavad, nii et laevad sõidavad, nii et želee keedetakse. Et häda poleks. Me ei saa elada ilma ... (vesi) ... Õige!

Meie uuringutes ja katsetes aitavad tilgad. Mis tõi meile vihjeid.

1. Säästlik tilk

Esimene tilk on kokkuhoidlik tilk. Ta tõi sulle selle eseme. (Gloobusetendus). Kas olete selle teemaga tuttav? Kuidas seda nimetatakse? See on maakera - nii näeb välja meie planeet Maa, vähendatud palju, mitu korda.

Maakera sinine värv tähendab ... mis? Vesi. Kas teie arvates on meie planeedil palju vett? Palju. Keerutame maakera kiiresti, kiiresti. Tundub, et kogu planeet on sinine - kaetud veega. Maal on tõepoolest palju vett. Kuid peaaegu kõik see asub meredes ja ookeanides, mis tähendab, kuidas see maitseb? Soolane. Kas soolane vesi on joomiseks hea? Ei, soolane vesi pole joodav.

Meie planeedil pole palju värsket vett. Maal on kohti, kus inimestel pole piisavalt värsket vett. Sellepärast ei saa te asjata raisata. Magevett tuleb kaitsta.
Nüüd läheme pesuruumi ja valmistame kõik ette "Säästa vett" katse jaoks.

Katse "Säästa vett"

Lapsed avavad kraani veega ja siis ei sulge seda täielikult.

Kas palju vett kraanist välja valab nüüd asjata? Vähesed. Paneme ämber selle õhukese tilgakese alla ja vaatame, kui palju vett meie tunni lõpuks ämbrisse koguneb.

2. Toileri tilk

Vesi mitte ainult ei anna vett ega pese. Vesi võib töötada ja olla kasulik.
Vesi on kõige laiem, mugavam tee. Laevad sõidavad päeval ja öösel mööda lugematuid jõgesid, ookeane, meresid - need veavad rasket kaupa ja reisijaid. (Pildinäidik)
Vesi mitte ainult ei anna vett kõigile, vaid ka toidab. Mered, ookeanid päeval ja öösel, tuhanded suured ja väikesed kalalaevad, kes kalastavad. (Pildinäidik).

Hüdroelektrijaamad töötavad vees - need keeravad suuri turbiine ja aitavad toota elektrit, tänu millele on meie kodudes valgust ja elektriseadmed töötavad.
(Pildinäidik).

Mäng “Mis vett seal on? (külm, kuum, meri, jõgi jne)

3. Tilk on uudishimulik

Ja see piisk armastab katsetada. Meenutagem koos teiega vee omadust: vesi on vedelik, seda saab valada, valada; vesi on lõhnatu; maitsetu vesi; vesi on värvitu jne.

Kogemus nr 1 "Vesi võib saada maitse".

Koolitaja: - Poisid, te ütlesite, et veel pole maitset, see on maitsetu. Hush, hush, poisid, Droplet tahab mulle midagi öelda!

Õpetaja kuulab piiskale lähenedes.

Koolitaja: - Tilk ütleb, et ta teab, et vesi võib muuta selle maitset. Vaatame üle!

Koolitaja: - Vaata, meil on laual soola ja suhkruga taldrikud, lisame need veeklaasidele ja vaatame, mis saab!

Lapsed lisavad lusikatega tassidele soola ja suhkrut ning segavad.

Koolitaja: - Poisid, kuhu kadusid sool ja suhkur, mille me veele lisasime?

Laste vastused.

Koolitaja: - Nad kadusid, lahustusid! Nüüd maitseme uuesti vett. Kuidas see maitses?

Laste vastused (magusad, soolased)

Väljund: Vesi võib lahustada mõned ained ja omandada selles lahustunud aine maitse.

4. Tilgakunstnik

Kogemus nr 2 Vesi võib värvi muuta. "

Koolitaja: - Poisid, ma mõtlesin, kas vesi võib muuta selle maitset, kuid kas see võib muuta värvi? Lõppude lõpuks teame sina ja mina, et puhas vesi on läbipaistev! Vaatame üle! Võtke harjad ja lisage vette värv.

Laste teod.

Koolitaja: - Mis juhtus veega? Ta muutis oma värvi.

Väljund: Vesi omandab selles lahustunud aine värvi.

Kunstnik palus piiskadel kaunistada teie laual lebavaid kalu mis tahes värviga. Kes töö lõpetas, pani kala kõrvale ja lasi kuivada.

5. Piiskade teadlane

Viis tilka - teadlase piisk soovib teile tutvustada, kuidas vesi liigub.

Didaktiline harjutus "Veeringe looduses"

Vesi siseneb meie kodudesse jõgedest ja järvedest tulevate torude kaudu. Milleks me vett kasutame?
Joomiseks ja toiduvalmistamiseks peseme veega, peseme veega, puhastame, kastame taimi. Kas vajate selleks palju vett? Palju. Kuidas on ikka nii, et inimesed pole kogu vett veel ära kasutanud, miks vesi otsa ei saa? Teaduslik piisk ütleb teile sellest.

Asetage pildid enda ette. Võtke tilk ja pange see jõkke. Iga päev tõuseb taevas päike. Pange päike pildile. Päike soojendab vett jõgedes ja meredes. Vesi soojeneb.
Valasin sellesse termosesse kuumutatud vett. Avame kaane ja vaatame, mis juhtub kuumutatud veega.

Õpetaja avab termose, sellest tõuseb aur.

Milliseks muutub vesi kuumutamisel? Par. Kuhu aur läheb? Üles.

Termos sulgub.

Nii kuumenes ja tõusis meie piisk auru kujul üles. Viige piisk taevasse ja asetage see pilve peale.

Tilk on taevas jahtunud. Sest mida kõrgemale maast jõuate, seda külmemaks õhk läheb.

Avame termose uuesti ja kinnitame sellest väljuva auru külge peegli. Jahutame end maha. Vaadake, milliseks muutus peegli aur pärast jahtumist? Vees.
Siin ja pildil on jahutatud tilk muutunud taas veeks. Kuid taevas ei olnud ta üksi - temaga on endiselt palju tema tilgakesi. Ja pilvest sai tugev vihmapilv. Katke pilv pilvega. Varsti hakkas pilvest vihma sadama, mille käigus meie tilk koos õdedega kukkus maapinnale. Liigutage tilk maapinnale.

Vihmapiisad langevad maapinnale ja voolavad jõgedesse ja meredesse. Nii et vesi jätkab oma rada. See alustab oma teekonda uuesti, soojendab ja tõuseb auru kujul üles. Seda veeteed nimetatakse "veeringluseks looduses". See pöörleb ringi - tsükkel. Kordame ja proovime meelde jätta neid sõnu "veeringe looduses".

Dünaamiline paus „Pilv ja tilgad”

Olen su ema pilv
Ja sa oled mu pisikesed tilgad,
Las pilv teeb sinust sõpru
Ja rõõmsameelne tuul keerleb.
Tõuse ümmarguse tantsuga,
Ja korrake minuga:
Kõnnime rõõmsalt ja naeratame!
Viipake kätega päikese poole ja kummarduge,
Taimede kastmiseks ja loomade jootmiseks!
Peseme ise maa ja pöördume tagasi pilveema juurde.

6. Tilk puhtust

Filtrite vaatamine

Kahjuks pole torudes, mis meile jõgedest vett kannavad, vesi eriti puhas. Kuid inimesed mõistsid, kuidas vett puhastada. Filtrite kasutamine. Kas teil on kodus filtreid? Kodus on paljudel teistest väiksemad filtrid. Need on näiteks. (Kannufiltri näidik) Vesi siseneb sellesse kannu, läbib filtritega anuma ja puhastatud vesi voolab välja. Ja kogu mustus jääb selle anuma sisse. Kui see määrdub, asendatakse see uue puhta puhtaga.

Tilk palub jõevett puhastada, kalad ei saa määrdunud vees elada!

Kogemus nr 3. "Vee filtreerimine"

Nüüd proovime vett ise filtri abil puhastada.

Lisage klaasi vette liiv ja segage. Milliseks on vesi saanud? Vesi muutus häguseks. Proovime vett puhastada lihtsaima filtri abil - riidest lapiga. Kalla hägune vesi läbi riide tühja purki. Millist vett klaasi sattus? Puhas, mitte hägune, vaid läbipaistev.
Väljund: liiv jäi kangale ja sellest puhastatud vesi sattus klaasi. Kangast on saanud porise saastunud vee puhastamise filter.

Nüüd on vesi jões muutunud selgeks ja läbipaistvaks. Laseme oma kalad vette. Hästi tehtud!

7. Eluandmise piisk

On ütlus: "Kus on vesi, seal on ka elu." Kõik vajavad eluks vett.
Vihma ajal joovad ja pesevad meie rohelised sõbrad, puud. Loomad ja linnud peaksid jooma ja suplema. Inimene ei saa elada ilma veeta.

Mis juhtub meie toataimedega, kui lõpetame nende kastmise? Närbuda ja surra. Milline on meie rühmaruum, kui meil pole põranda puhastamiseks vett? Tuba määrdub. Mis siis, kui me lõpetame käte pesemise? Me võime haigestuda määrdunud kätest. Ja kui inimene ei joo, ei saa ta enam kui kolm päeva ilma veeta elada.

Ei pese ega joo ilma veeta.
Leht ei õitse ilma veeta.
Lind, loom ja inimene ei saa elada ilma veeta.
Ja seetõttu vajavad kõik alati vett igal pool!
Kas mäletate ütlust? "Kus on vesi, seal on ka elu!"

Ja nüüd tilk säästlik tuletab meile meelde, et näha, kas ämbris on palju vett? Vaadake, väikestest tilkadest on kogunenud terve ämber vett. Nii kuluks palju vett ära.

Nüüd teame, kuidas vett säästa -
See lihtsalt ei voola kraanist!
Meil on torulukksepp, ta vaatab alati,
Nii et seda imelist vett ei tilgu kuhugi.
Säästke vett, säästke vett!

Tunni kokkuvõte:

Mida uut olete täna õppinud?

Milline kogemus tundus teile kõige huvitavam?

Mida olete õppinud oma kogemustest veega?

Milline mäng teile kõige rohkem meeldis?

Hästi tehtud poisid, te töötasite koos, õppisite palju huvitavat, olite väga tähelepanelikud ja aktiivsed. See lõpetab meie õppetunni. Aitäh!

Tunni analüüs.

Viisin läbi õppetöö vanemas rühmas hariduspiirkonnast "Tunnetus", integreerides valdkonnad: "Suhtlus", "Sotsialiseerimine".

Peamine eesmärk seati:Selgitama ja laiendama laste teadmisi veest, selle omadustest ning tähendusest elule ja tervisele.

Ülesanded:

Hariv:

    Tutvustada lastele vee omadusi, mõistet "veeringlus looduses", veepuhastusmeetodeid, vee võimet töötada inimese kasuks.

    Kujundada lastel laborikatsete läbiviimise oskused.

    Tugevdage nõudega töötamise võimet, järgige vajalikke ohutusmeetmeid.

Hariv:

    Arendada sotsiaalseid oskusi: oskus töötada rühmas, arvestada partneri arvamusega, kaitsta enda arvamust, tõestada oma seisukohta, sisendada austust vee vastu.

Arendamine:

    Arendage vaatlust, oskust püstitada hüpoteese ja teha järeldusi vaatluste ning katsete ja katsete tulemuste põhjal.

    Moodustage mõistatuste äraarvamise oskus.

    Laste sõnavara aktiveerimiseks ja rikastamiseks õppeteemaliste nimisõnade, omadussõnade, tegusõnadega.

Tunni eesmärgi saavutamiseks kasutasin järgmisi meetodeid: eksperiment, vestlus, võrdlus, vaatlus. Lapsed õppisid põhikatsete põhjal kindlaks tegema põhjuslikke seoseid ja tegema järeldusi. Usun, et eesmärk on saavutatud, lapsed on õppinud vee põhiomadusi ja vee tähtsust inimeste elule ja tervisele.

Katsete käigus õpetas ta lapsi järgima ohutusreegleid, edendas mõtlemise, mälu, kõne arengut, tutvustas uusi mõisteid ja sõnu: labor, "veeringe looduses", filtreerimine, auruti, hüdroelektrijaam, kalapaat; säilitas huvi kognitiivse tegevuse vastu, luues probleemseid olukordi.

Püüdsin kogu oma tegevuse jooksul äratada huvi ülesannete ühise täitmise vastu, luua heatahtlikku meeleolu.

Juhtivate küsimuste abil toetas ta uudishimu, kutsus üles austama keskkonda.

Usun, et haridustegevus oli efektiivne, ülesanded, mis ma endale seadsin, on täidetud, eesmärk on saavutatud.

Ljubov Anisimova
Tunni "Nõia vesi" kokkuvõte

eesmärk: kinnistada õpilaste teadmisi vee põhiomaduste kohta.

Programmi ülesanded:

Hariv: selgitada laste teadmisi vee omadustest, vee eesmärgist meie elus. Sõnaraamatu aktiveerimine ja rikastamine; stimuleerida järelduste iseseisvat sõnastamist.

Arendamine: arendada katsetamisprotsessis kognitiivset aktiivsust, võimet analüüsida, võrrelda, üldistada, järeldusi teha.

Hariv: soodustage austust vee vastu, võimet töötada rühmas.

Varustus: mõistatustega veepiiskadena kaardid, ämber, kostüüm nõiad vett, helisalvestus "Vee heli", klaas piima, teelusikatäis, kokteilikõrred, kummikinnas, mahlakarp, sinine guašš, hambaharjad, esitlus « Nõia vesi» , valge paberi lehed, rõngad vastavalt laste arvule.

Meetodid ja tehnikad: üllatusmoment, mäng, mõistatused, õhuke. sõna, otsinguküsimused, vestlus, praktiline katsetamine, joonistamine, analüüs, kehaline kasvatus, julgustamine.

Sõnavara töö: filter, olek, omadused.

Eeltööd: vestlused veest, katsetamine vee omaduste väljaselgitamise eesmärgil, kunsti lugemine. Kirjandus, vee vaatlemine erinevates olekutes.

Koolitaja: Poisid, täna räägime swamist võluvesi... Miks maagia? Sest vesi võib olla väga erinev ja pöörduda ühest olekust teise, muuta selle värvi. Ta suudab kiiresti - kiiresti joana joosta, meres loksuda, muutuda külmaks jäädükiks või kuumaks auruks. Nii erinev ta on!

(Vee heli kostab, ilmub Nõia vesi)

Koolitaja: Kas sa kuuled? See tuleb meile ise külla nõia vesi.

Nõia vesi: Kas sa räägid minust? Siin ma olen!

Kas tunnete mind ära, sõbrad?

Tere kutid.

Mina - nõia vesi.

Olen maailma tähtsaim.

Olen maailma kõige armsam.

Mind on maailmas kõige rohkem vaja.

Noh, lõpuks jõudsin teie juurde ... Kartsin, et ma ei jõua õigel ajal, mul on iga päev nii palju tööd. Kas teil on hea meel mind näha?

Lapsed: Jah.

Nõia vesi: Ma ei tulnud teile tühjade kätega külla. mul on võlukopp, selles mõistatustega tilgad. Mõistatused lahendanud, saate teada, kus saate kohata veetilka erinevatel aastaaegadel. (võtab kordamööda ämbrist mõistatustega tilgad)

Mis on tähed läbi

Mantlil ja sallil,

Kõik läbi - lõigatud,

Ja võta - vesi käes? (Lumehelbed) 2. slaid.

See kasvab tagurpidi

See ei kasva suvel, vaid talvel.

Natuke päike küpsetab teda -

Ta nutab ja sureb. (Jääpurikas) 3. slaid.

Piim hõljus üle jõe -

Polnud midagi näha.

Piim on lahustunud -

See sai nähtavaks kaugel. (Udu) 4. slaid.

Niiskuse tilgad lehtedel -

Murul ja lehtedel.

Mis need imed on?

Sära hommikul ... (Kaste) 5. slaid.

Mis see imeloor on?

Öösel muutus kõik ootamatult valgeks.

Teede ja jõgede mitte nägemiseks -

Neid kattis kohev ... (Lumi) 6. slaid.

Läbipaistev nagu klaas

Seda ei saa aknasse panna. (Jää) 7. slaid.

Kuskil hõljub kohev puuvill

Mida madalam on vatt, seda lähemale sajab vihma. (Pilv) 8. slaid.

See voolab, see voolab - see ei voola,

Jookseb, jookseb - ei saa otsa. (Jõgi) 9. slaid.

Nõia vesi: Oh, kui head stipendiaatid! Nad on kõik mõistatused ära arvanud. Lapsed, nüüd olete ise veendunud, et veetilk võib muutuda udu- või kastepiiskaks, raheks või pakanõelaks, akna või läbipaistva jääpurika härmas mustriks.

Koolitaja: Vett võib leida paljudest asukohtades: paarina, (11. slaid) pilves (Slaid 12) järv, (Slaid 13) meri (Slaid 14) oja (Slaid 15) ookean.

(Slaid 16) Isegi inimese keha on 70% vett. (Slaid 17) Vett saame kohata kell kolm osutab: gaasiline, tahke ja vedel. (Slaid 18)

Vesi On üks kõige hämmastavamaid asju planeedil. Poisid, me teame veest juba palju, tutvusime selle mõne omadusega, jälgisime, viisime läbi katseid. Ja nüüd näitame oma külalisele - nõia vesimida me temast teame. (19. slaid)

Vee esimene omadus on vesi on lõhnatu. (Lapsed nuusutavad klaasis vett.) Kuidas see lõhnab? Vesi ei lõhna üldse... Nüüd nuusuta odekolonni. Sellel on lõhn.

Tähendab, vesi on lõhnatu.

Vee teine \u200b\u200bomadus on veel pole värvi, see on läbipaistev. Vaadake klaasi vett, mida värvi vett... Nüüd ütle mulle, siin on klaas piima, mis värvi on piim. Piim on valge ja selge vesi.

Vee kolmas omadus on veel pole maitset... Maitse vett läbi kõrre. Kui tal on maitse? Kui inimene tahab palju juua, joob ta hea meelega vett ja ta räägib: “Kui maitsev vesi Kuigi tegelikult ta seda ei maitse. Nüüd proovige mahla. Milline on tema maitse. Õige, õunamahl. JA veel pole maitset.

Vee neljas omadus on veel pole kuju, see võtab objekti kuju, kuhu see on paigutatud. Nii valan vett laia purki vesi võttis purgi kuju, nüüd valan kitsasse anumasse, vesi sai anuma kuju ja nüüd valan kindasse vett, vesi võttis kinda kuju. Tähendab, vesi pole oma vormi.

Sellised vee omadused on meile tuttavad, vee omadusi on palju rohkem, kuid kooli füüsikatundides tutvute veidi hiljem. Nüüd sirutame end pisut. Mängime mängu "Tilgad ja pilved".

Kehaline kasvatus

Põrandal on kõvad (sööb vähem kui lapsed)... Need on pilved. Kõik lapsed on tilgad. Sel ajal kui muusika mängib "Piisad" vabalt toas ringi liikuda. Niipea kui muusika lakkas, igaüks "Tilk" peab võta ükskõik milline pilv. "Tilk"millest ei piisanud "Pilved" - aurustunud.

Nõia vesi: Ja nüüd tahan ma teiega mängu mängida "Öelge vastupidist"... Alustan ja teie jätkate, kuid ärge unustage mängu nime - öelge vastupidist.

Ühest kraanist voolab kuum vesi vesija teistelt ...

Jõgi on sügav ja oja ...

Jõgi võib joosta kiiresti või võib-olla ...

Ookeanis on suured lained, kuid jões ...

Ojas vesi jooksebja tiigis ...

Joogime teekannust puhast vett ja lompi vesi…

Koolitaja: Poisid, kas teie arvates on maa peal palju vett?

Kas olete veest kuulnud?

Nad ütlevad, et ta on kõikjal!

Lompis, meres, ookeanis

Ja kraani juures.

Nagu jääpurik külmub

Uduga metsa pugemine ...

Seda nimetatakse liustikuks mägedes,

Lokid nagu hõbedane pael.

Kõrgete ja peenikeste kuuste hulgas

Variseb pakase voos ...

See keeb pliidil

Veekeetja parvlaev susiseb

Lahustab suhkrut tees,

Me ei märka teda

Oleme sellega harjunud vesi -

Meie kaaslane on alati!

1. laps: Me ei saa ilma temata nägu pesta,

Ärge kuristage ennast, ärge purju!

Julgen teile teada anda:

Me ei saa elada ilma veeta!

Alati reisib

Meie kaaslane vesi!

Koolitaja: Vihma taevast,

Nii et leivakõrvad kasvavad.

Laevadele sõitmiseks

Nii et želee on keedetud,

Nii et pole probleeme -

Me ei saa elada ilma veeta!

2. laps: Vesi on maa rõõm!

Vesi on maa õnn!

Vesi on maa ime!

Hoolitsege alati vee eest.

(Slaid 20)

Koolitaja: Poisid, vesi see võib olla soolane ja värske. Soolane vesi kus? (Meredes, ookeanides)... Ja värske vesi on see vesimida joome pärast puhastamist. Vaata, meie maal on 97% soolast vett ja ainult 3% värsket, palju värsket vett? Tõsi, ei. Seetõttu peate vett säästma. (Slaid 21) Tõepoolest, ilma veeta ei saa me toitu pesta, juua ega süüa. Taimed kuivavad ilma veeta, loomad surevad. Jah, ilma veeta hävib kogu elu maa peal. Vesi - see on elu ja vett tuleb kaitsta, seda õigesti ja arukalt kulutada. Inimene võib ilma toiduta elada kolm kuud ja ilma veeta - ainult kolm päeva.

- Vesi onmis annab meile kogu elu,

See annab meile jõudu ja erksust.

Kristallselge või väga määrdunud

Igas osariigis on see kasulik.

Kus on muda, seal elavad konnad

Nende jaoks ainult soos rahu ja mugavus.

Meile vesi peab olema puhas

Et me ei kardaks pesta ja juua.

(22. slaid)

Nõia vesi: Inimene, pea meeles igavesti ja igavesti:

Maapealse elu sümbol - vesi.

Salvestage see ja hoolitsege selle eest!

Me ei ole planeedil üksi!

Ma pean minema, mul on palju tööd. Hüvasti! Järgmise korrani!

(Slaid 23)

Koolitaja: Poisid, nii et me mäletaksime oma külalist pikka aega, joonistame teiega vett. Tavaliselt oleme harjunud vett sinisega kujutama. Me ei hakka maalima harjadega, vaid hambaharjadega.

Ma värvin vett, siniseid vahemaid.

Sa pole lihtsalt sellist vett näinud!

Minu värv on nii sinine, et igasugune vesi, sama elus!

Lapsed, vesi on hindamatu kingitus! Puhas vesi tuleb kaitsta ja seda kasutada mõistlikult, mitte raisata! Olgu maa alati puhas vesi.

Lasteaia kognitiivse tegevuse tunni kokkuvõtte koostas kasvataja BURDUKOVA N. Yu., Lasteaed "Päike", lk Transformatsioon. Lasteaia teema: Vesi. Tund on mõeldud vanematele lastele.

Lasteaia klassi eesmärk

  • arendada laste teadmisi vee tähendusest, kinnistada teadmisi vee erinevast seisundist, selle omadustest;
  • austust looduse vastu.

Lasteaia materjal

  • klaasid vett;
  • anumad liiva ja suhkruga;
  • teelusikatäis;
  • termosed keeva veega;
  • peegel;

Lasteaia kursus

Koolitaja:

Kas olete veest kuulnud?
Nad ütlevad, et ta on kõikjal!
Lompis, meres, ookeanis
Ja kraani juures.

Nagu jääpurik külmub
Hiilib uduga metsa,
Su pliit keeb,
Veekeetja parvlaev susiseb.

Ilma selleta ei saa oma nägu pesta,
Ei kurist ega purju!
Julgen teile teatada:
Me ei saa elada ilma veeta!

Koolitaja: - Poisid, millist vett ja kus te täna nägite? (Siseruumides, õues) milleks vesi sobib? (Jooge, peske, peske, kastke lilli) Milliseid vee omadusi teate? (Vedel, värvitu, lõhnatu, võtab anuma kuju, milles see asub) Kuidas saate vee värvi muuta? Kas vee lõhna on võimalik muuta? Ja maitse? Millist liiva saab vees lahustada?

1. kogemus:

Lapsed panid ühte klaasi tavalist liiva, teise suhkrut. Nad üritavad segada. Mis juhtub? Suhkur on lahustunud, liiv aga mitte. Kui suhkur vees ei lahustunud, peaksite jooma magustamata teed või kompotti.

- Lapsed, miks te ei saa merevett juua? (Kuna selles on lahustunud palju erinevaid sooli ja mineraale, mida jõed endaga kaasa toovad ja see on kibe.)

- Mis on vee seisund? (Vedelas, tahkes, gaasilises vormis.) Milliseid mõistatusi teate veest?

Mõistatused veest

1. Nad ootavad mind, nad ei oota,
Ja kui nad kadedaks saavad, hajuvad nad laiali.
/ Vihm /

2. Teie kohal ja minu kohal
Veekott lendas mööda.
Jooksin kaugesse metsa
Lahtine ja kadunud.
/ Vihmapilv /

3. Taevast - täht
Peopesal - veega.
/ Lumi /

4. Akna taga ripub jääkott,
See on täis tilgakesi ja lõhnab kevade järele.
/ Jääpurikas /

5. Vesi ise, kuid hõljub vee peal.
/ Jää /

6. Hommikul helisesid helmed,
Katsime kogu muru iseendaga.
Ja läks neid päeval otsima -
Otsime, otsime - ei leia.
/ Kaste /

7. Ümberringi on vesi, kuid joomisega on probleeme.
/ Meri /

Koolitaja: - Poisid, kontrollime, kas on tõsi, et aur on ka vesi.

2. kogemus:

Õpetaja avab keeva veega termose, näitab paare lastele. Asetab peegli auru alla. Sellel ilmuvad veepiisad, näitavad neid lastele.

- Ja kuidas tõestada, et ka jää on vesi? (Hoidke jää sulamiseks sooja või vees.) Millises vees sulab jää kiiremini?

3. kogemus:

Õpetaja annab lastele jäätükke, lapsed panevad külma veega klaasidesse. Ja õpetaja paneb oma jäätükikese kuuma veega klaasi.

- Vahepeal sulavad meie jäähallid, öelge mulle: kust tuleb kraanist pärinev vesi? (Esiteks voolab vesi jões, seejärel pumpavad pumbad selle torudesse ja nende kaudu satub vesi majadesse.)

Kui jõgi läheb torust läbi
Jookseb teie majja
Ja võõrustab seda
Kuidas me seda nimetame?
/Veetorud/

Mäng LÄHENEB RINGIS

- Ja kus on vesi jões? Mängime mängu "Tilgad lähevad ringi". Olen ema Tuchka ja teie olete tilgad lapsed. (Kõlab vihmamuusika.) On aeg piiskade teele asuda. Tilgad lendasid maapinnale, hüppasid, lõbutsesid. (Lapsed jooksevad toas ringi, tantsivad.) Neil hakkas igav ükshaaval hüpata, nad kogunesid kokku ja voolasid väikeste rõõmsate neetidena. (Mitme inimese lapsed moodustavad ketid, liiguvad toas ringi.)Ojad kohtusid ja neist sai üks suur jõgi. (Ketid on ühendatud üheks.)Tilgad hõljuvad suures jões, reisivad. Jõgi voolas, voolas ja langes suurde, väga suurde ookeani. (Lapsed moodustavad ringi.) Tilgad ujusid, ujusid ookeanis ja siis meenusid neile, et Tuchka ema käskis mul koju tagasi tulla. Ja siis päike lihtsalt soojendas. (Päikseline ilmub ja tantsib.) Tilgad muutusid kergeks, sirutusid ülespoole. (Lapsed tõusevad kikivarvul, tõstavad käed üles.) Nad aurustusid päikesekiirte all, naasid ema Tuchka juurde.

- Hästi tehtud, tilgad, nad käitusid hästi, nad ei roninud möödujate kaelarihmadele, ei pritsinud. Jää nüüd minu juurde, ma igatsen sind. Lendame üle maa ja siis lasen teid uuesti minema.

- Ja nüüd vaatame, kus jää sulas kiiremini, kas sellest sai vett? (Lapsed vastavad.)

- Ja kellele peale meie vajavad inimesed vett? Kuidas tuleks seda kaitsta? (Ärge valage asjata, ärge reostage, isegi tehastes on spetsiaalsed puhastusseadmed, et määrdunud vesi jõkke ei satuks.)

Ärge peske, ärge purjutage,
Ilma veeta.
Leht ei õitse
Ilma veeta.
Nad ei saa elada ilma veeta
Linnud, loomad ja inimesed.
Ja nii alati
Kõik vajavad vett igal pool!

Allikas on kuivanud, oja nõrgenenud,
Ja me oleme kraanist tilguti, tilguti, tilguti.
Jõed ja mered kasvavad madalaks
Ärge raisake vett, asjata, asjata.
Ja siis möödub mõni aasta -
Ja vett pole
Ei ei ei.

- Hästi tehtud poisid! Täna õppisime nõiavee kohta palju ja seetõttu näitab ta teile veel üht oma maagilist omadust.

Õpetaja paneb iga lapse jaoks klaasitäie värvilist paberit, see on lõikelill, keskelt volditud kroonlehtedega. Paberi kiududesse imbub vett ja laste ees õitsevad paberlilled.

MÄRKUSEL. Madalate hindadega näidismaterjal spetsialiseeritud kaupluses "Lasteaed" - detsad-shop.ru.

Tarkvara sisu:Haridusülesanded: anda lastele teadmine, et vees on kolm liitumisseisundit: tahke (lumi, jää), gaasiline (aur), vedel.

Laiendada laste teadmisi vee tähtsusest inimese elus (vesi on elu allikas, on vaja säilitada elu ja tagada inimese tervis).

Kindlustage teadmisi vee ja lume omaduste kohta.

Arendusülesanded: arendada laste tähelepanu, mälu, mõtlemist, sidusat kõnet, võimet jälgida, võrrelda, analüüsida, järeldusi teha.

Haridusülesanded: sisenda lastele huvi eksperimenteerimise vastu, täpsus töös, võime teha koostööd.

Sõnavara töö: aktiveerige laste kõnes olevad sõnad: laborant, laborant, katsed.

Materjal:Demo: ettekanne teemal: "Vesi", gloobus, keeva veega termos, peegel, sülearvuti, ekraan projektorile.

Väljastamine:2 klaasi vett, lund ja jää mänguasjaplaatidel, plastmassist lusikad.

Haridusvaldkondade integreerimine:

Tunnetus; Suhtlemine; Ilukirjanduse lugemine; Muusika; Füüsiline kultuur.

Tegevused: näidend, eksperimentaalne, suhtlemisaldis, ilukirjanduse lugemine.

Eeltöö:

1) Illustratsioonide uurimine: "Vihm", "Talv".

2) Tutvus maakeraga.

3) Mõistatuste tegemine veest.

4) Teoste lugemine: KD Ushinsky "Stream", I.R. Smolyanova "Vee ilu", I.М. Novikov "Hämmastavad tilgad".

5) Vee seisundi jälgimine looduses.

6) Katsete läbiviimine veega: „Vees pole maitset“, „Vees pole lõhna“, „Läbipaistev vesi“, „Mõned ained lahustuvad vees, teised aga mitte“, „Uppuvad - ei vaju“.

Otsese haridustegevuse käik:

(Lapsed astuvad rühma ja tervitavad külalisi)

Mina Sissejuhatav osa (Kõlab vihmamuusika).

Koolitaja räägib: Kord oli vihma. Ta armastas tänavatel käia, majakatustel koputada. Vihma käes oli palju-palju naljakaid tilku (Naer lindil) Üks selline piisk tuli meile külla. Tilga nimi on Kapitoshka. Ütleme tere Kapitoshkale. (Õpetaja näitab lastele tilka ja kinnitab selle tahvli külge). Tilk on täna meiega.

II. Põhiosa:

Koolitaja: Mis sa arvad, kus piisk elab?

Lapsed:Tilk elab vees.

Koolitaja: Nii on, ta elab vees. Kes teab luuletuse veest?

(Laps loeb luuletust):

Kas olete veest kuulnud?

Nad ütlevad, et ta on kõikjal!

Lompis, meres, ookeanis.

Ja kraani juures.

Nagu jääpurik külmub

Hiilib uduga metsa,

See keeb pliidil

Veekeetja parvlaev susiseb.

Ilma temata ei saa oma nägu pesta,

Ärge kuristage ennast, ärge purju!

Julgen teile teatada:

Me ei saa elada ilma veeta.

Koolitaja:Poisid, kas olete arvanud, millest me täna tilkagi räägime?

Lapsed:Täna räägime veest.

Koolitaja:Õigesti. Räägime veest ja selle tähendusest inimelus. Lähme, istume toolidele, vaatame, kui palju vett on Maal. (Lapsi kutsutakse ekraanilt esitlust "Vesi" vaatama) ... Kordame veel üle, kus leidub vett looduses? (Laste vastused). Milleks vajab inimene vett?

Lapsed:Vett on vaja juua, pesta, supleda, nõusid pesta, toitu valmistada, pesu pesta, veetaimi.

Koolitaja:Hästi tehtud, nad ütlesid kõik õigesti. Kujutame nüüd ette, et planeedil pole enam ühtegi tilka vett. Mis siis juhtub?

Lapsed:Kogu elu planeedil hävib.

Koolitaja:Täpselt nii, planeet jääb elusolenditeta. Teadlased on kindlaks teinud: inimene võib ilma toiduta elada 3-4 nädalat ja ilma veeta 3-4 päeva, siis ta sureb. Ka meie kehas on palju vett. Maal on vesi igal pool. Ütle mulle, milline Maa mudel on meil rühmas?

Lapsed:Meil on maakera.

Koolitaja:Tõsi (lastele näidatakse maakera). Siin on maakera. Nii näevad astronaudid meie planeeti kosmosest. Mis kuju on meie planeet?

Lapsed: Maa planeet on ümmargune.

Koolitaja:Hästi tehtud. Mis värvi on maailmale maalitud mered ja ookeanid?

Lapsed:Mered ja ookeanid on sinist värvi.

Koolitaja:Seetõttu nimetatakse meie planeeti "siniseks planeediks". Mis on kõigi Maa merede ja ookeanide nimed? (Laste eeldused). Kogu vesi Maal on üks Maailmaookean ... Mängime mängu "Mis on vesi". (Õpetaja viskab lastele palli ja lapsed nimetavad vee omadusi).

Lapsed: Vesi võib olla läbipaistev, see on maitsetu, lõhnatu, mõned esemed lahustuvad vees, teised mitte, vesi ajab kerged esemed välja ja rasked esemed upuvad vette jne.

Koolitaja: Sa meeldisid Kapitoshkale. Nüüd mängime mängu "Snowdrift".

(Käeshoitav Kehaline kasvatus)

Koolitaja: Vaadake, kui palju lund väljas on. Kas teate, kuidas lumehanged tekkisid?

Lapsed:Lumehelbed laskuvad järjest madalamale ja langevad maapinnale üksteise kõrvale, üksteise otsa.

Koolitaja: Kujutage ette, et olete lumehelbed. Õues sajab lund. Lumehelbed hõljuvad õhus, tantsivad ja keerlevad, laskuvad aeglaselt maapinnale. Nii nad vajusid järjest madalamale ja lebasid vaikselt üksteise kõrval maas. Sadas nii palju lumehelbeid, et tekkis lumehang.

(Lapsed tantsivad, keerlevad klassikalise muusika rahustamiseks. Saage kokku ja moodustage "lumehange").)

Koolitaja:Poisid, me teame ka, et saate mängida veega ja teha katseid. Laboris tehakse katseid veega. Kas soovite ise katseid läbi viia ja teada saada, kui erinev võib olla vesi? (laste vastused).

Ja nüüd läheme oma laborisse ja jätkame vestlust vee teemal. Ütle mulle, mida tähendab sõna "labor"?

Lapsed:See on ruum, kus katseid tehakse.

Koolitaja:Miks töötavad laborandid valgetes kitlites? (Sõnade konsolideerimiseks laste kõnes: laborant, laborant, katsed)

Lapsed:Labor on väga puhas, seal ei tohiks olla võõraid lõhnu, helisid, tolmu. (Lapsed lähevad "laborisse").

Koolitaja:Mine laborisse . Samuti viime tilga laborisse, las ta õpib meiega eksperimente tegema. (Lapsed panevad rüüd selga, istuvad söögitoolidele). Laboris peate olema vaikne, istuma sirgelt, mitte segama üksteist.

Mängime mängu: "Ütle mulle mõni sõna." Ma loen mõistatuse luuletust ja lisate sobiva sõna:

Vaikne, vaikne, nagu unes

Kukub maani ... (lumi).

Kõik jooksevad võistlustel

Kõik tahavad mängida ... (lumepalle).

Kõik kohevused libisevad taevast

Hõbedane ... (lumehelbed).

Nagu valge sulejope

Riietatud (lumememm).

Raiesmikule, heinamaale

Kõik läheb alla ... (lumepall).

Lähedal on lumekuju,

See on tüdruk ... (Lumepiiga).

Siin on poistele lõbus

Tugevam ... (lumesadu).

Lumes vaadake

Punase rinnaga ... (härjad).

Nagu muinasjutus, nagu unes,

Ta kaunistas kogu maa ... (lumi).

Mis sõnu nendes mõistatustes ära arvasite? Korda.

Lapsed:Lumi, lumepallid, lumehelbed, lumepall, lumesadu, lumememm, Lumepiiga, härjad.

Koolitaja:Kuidas on kõik need sõnad sarnased?

Lapsed:Sõnad on nagu üks sõna- lumi.

Koolitaja:Õigesti. Aga lumi? Mis ta on?

Lapsed:Lumi on külm, pehme, valge, kohev, kerge ...

Koolitaja:Muutume nüüd võluriteks ja katsetame lumega. Mis on lumi?

Lapsed:Lumi on vesi. Need on külmunud veepiisad.

Koolitaja:Pange lusikaga peole lumi ja vaadake, mis juhtus?

(Lapsed panevad peopesale lume ja jälgivad, mis sellest saab).

Lapsed:Lumi sulab, muutub veeks.

Koolitaja:Nüüd võta lusikaga tükk jääd. Mis on jää?

Lapsed: Jää on tahke vesi.

Koolitaja:Pange lumi ühte veeklaasi ja jää teise veeklaasi. Mis toimub?

(Lapsed teevad katseid - panevad vette lund ja jääd).

Lapsed: Nad sulavad.

Koolitaja:See on õige, nad vähenevad järk-järgult, muutudes veeks. Pöörake tähelepanu lume ja jää sulamisele kuluvale ajale.

Lapsed:Lumi sulab kiiremini ja jää aeglasemalt.

Koolitaja:Poisid, mis on teie arvates lihtsam - jää või vesi?

Lapsed:Jää on veest kergem.

Koolitaja:Õige. Kuidas arvasite?

Lapsed:Kui lasime jää vette, siis see ei vaju.

Koolitaja:Hästi tehtud. Mida sa minu laual näed?

Lapsed: Laual on termos.

Koolitaja:Termoses on kuum vesi. Nüüd avan kaane ja te jälgite tähelepanelikult (õpetaja avab termose kaane). Mida olete märganud?

Lapsed:Termost väljub aur.

Koolitaja:Seda saab kontrollida, kui asetada peegel auru kohale (õpetaja hoiab peeglit auru kohal, näitab lastele peeglil aurutilku).

Mida sa peeglil näed?

Lapsed:Peeglil on nähtavad veepiisad.

Koolitaja:See on aur. Millise järelduse saab teha kõigi tehtud katsete põhjal?

Lapsed:Lumi, jää, aur on vesi.

Koolitaja: Lumi ja jää on vee tahke olek, aur on vee gaasiline olek. Klaasis olev vesi on vee vedel olek. Nii et meie katsed on läbi. Kapitoshka meeldis neile väga. Soovitan teil riided seljast võtta ja tahvlile minna.

III. Lõplik osa:

Koolitaja: Te kõik vastasite täna õigesti. Ja nüüd kutsub Kapitoshka teid uuesti skeeme vaatama ja meenutama, mida uut te täna vee kohta õppisite? Milliseid vee omadusi oleme kordanud? Mis mänge sa mängisid?

Lapsed:Rääkisime täna veest palju. Saime teada, et aur, lumi, jää on ka vesi. Nad kordasid, et vesi võib olla läbipaistev, maitsetu, lõhnatu, mõned esemed lahustuvad vees, teised aga mitte, vesi ajab kerged esemed välja ja rasked esemed upuvad vette. (Lapsed kordavad vastavalt skeemile). Olime laborandid, viisime läbi katseid. Mängisime mänge: "Snowdrift", "Ütle mulle sõna".

Koolitaja: Tänan teid kõiki teie töö eest. Meile ja Kapitoshkale meeldis väga teiega töötada. Jätame tilga rühma kevadeni? (Lapsed on nõus, jätavad külalistega hüvasti).

  • Jätkake laste tutvustamist vee omadustega: läbipaistvus, lõhnatu, maitsetu, vesi on lahusti.
  • Harida lapsi vee tähtsuse kohta inimese elus;
  • Selgitage laste ideid, et vesi on oluline kõigi elusolendite jaoks;
  • Arendada oskusi laborikatsete läbiviimisel;
  • Aktiveerida ja üldistada tunni teemaliste nimisõnade, omadussõnade ja tegusõnadega laste sõnavara;
  • Arendada sotsiaalseid oskusi: oskus töötada rühmas, pidada läbirääkimisi, arvestada partneri arvamusega, samuti kaitsta oma arvamust, tõestada oma seisukohta
  • Õppige õigesti, lõigake siluett välja, edastades vormi sujuvaid kõverusi, täiendage rakenduslikku pilti graafikaga (värviskaalud, silmad)
  • Et kasvatada visadust, täpsust.

Eeltöö:

  1. Minivestluse läbiviimine "Kui vett ei oleks"
  2. Maakera uurimine, maailmakaart
  3. Luuletuste meelde jätmine jõest, merest, mõistatuste arvamine veest

Varustus ja materjal: illustratsioonid sellel teemal "Vesi" , plakatid. Paberist veepiisad, helisalvestised, kolvid, vesi, piim, suhkur, väikesed mänguasjad, klaas joogivett, vildikad, liim, värviline paber, harjad, salvrätikud, alused, paneelitoorikud "Jõgi" .

Tunni käik:

K: Poisid, selleks, et teada saada, millest täna räägitakse, mõistatage mõistatust:

Kui plekid on ninale istunud,
Kes on siis meie esimene sõber
Kas eemaldada näolt ja kätelt mustus?
Ilma selleta ei saa ema

Ei mingit toiduvalmistamist ega pesemist?
Ilma selleta oleme ausad,
Kas mees peaks surema?
Taevast vihma sadama

Nii et leivakõrvad kasvavad
Laevadele sõitmiseks
Nii et želee on keedetud,
Nii et pole probleeme -
Me ei saa elada ilma ... (vesi)

Niisiis, räägime veest. Meile jääb meelde see, mida me teame. Õpime uusi asju, arutame, mängime.

I mängu töötuba: "Emapilv"

K: Teeskleme, et olen Tuchka ema ja teie olete minu lapsed. Tee mida iganes ma sulle ütlen.

Tilgad, teil on aeg teele asuda (vihmasagedusega helisalvestis)... Tilgad lendasid maapinnale. Hüppas hüppas hüppas (lapsed hüppavad)... Neil hakkas igav ükshaaval hüpata. Nad kogunesid kokku ja voolasid väikeste lustlike voogudena (lapsed teevad käest kinni hoides).

Ojad kohtusid ja muutusid suureks jõeks (ojad on ühendatud ühes ahelas).

Tilgad hõljuvad suure jõe äärde, reisivad. Voolas, voolas jõgi ja langes suurde ookeani (ehitada ümber suureks ringtantsuks ja liikuda ringis).

Nad ujusid, tilgad ujusid ookeanis ja siis meenusid, et ema Tuchka käskis neil koju tagasi tulla. Ja siis soojenes päike. Tilgad muutusid kergeks, sirutusid ülespoole. Nad aurustusid päikesekiirte all ja pöördusid tagasi ema Tuchka juurde (jookse üles ja istu toolidel).

K: Kust on leitud veepiisk?

D: tilgakeses vihmas, ojas, jões, ookeanis ...

K: Kes meie juurde tuli? Kes sa oled?

Tüdruk: Olen tilk

K: Mis on teie nimi?

Dev: Minu nimi on Kapitoshka.

K: Miks sa meie juurde tulid?

Dev: Ma tulin külla oma pisikestele õdedele, kes elavad teie rühmas.

K: Kas meie rühmas? Poisid, kas teate, kus piiskadeõed elavad? Näitame siis Kapitoshkale, mida need õed meie rühmas teevad ja millist kasu nad toovad.

II Lapsed kõnnivad läbi rühma ja teevad peatusi.

Looduse I-nurk - taimede lähedal.

D: lilli tuleb kasta, nad on elus. Ilma veeta nad kuivavad, närbuvad - nad vajavad vett.

K: Õiged poisid. (kleepige tilk)

II-akvaarium - liimige tilk.

III-pesemine abiruumis

D: Õpetaja abi vajab vett ja palju, et rühmas nõusid, põrandaid, tolmu pesta, koristada. (kleepige tilk)

IV - mängunurk.

K: Kus siin vett vaja on? Milleks?

D: määrdunud mänguasjade pesemiseks peske nukuriideid. (kleepige tilk)

V-tualettruum

D: Siin, et saaksime käsi ja nägu pesta, täita hügieeninõudeid (kleepige tilk)

VI - lauas, kus on veekann. (kleepige tilk)

K: Noh, Kapitoshka, kui palju tilgaõdesid elab meie rühmas, mis toob meile suurt kasu. Suure jõe vesi voolab spetsiaalsete torude kaudu ja läheb meie lasteaeda ja teie koju - neid torusid nimetatakse veetorudeks. Kuidas neid torusid nimetatakse?

Korda ... Korda ...

Selleks, et sina ja mina saaksime juua puhast vett, pesta nägu ja pesta käsi, peame vett säästma - mitte raiskama. Kui pesete käsi või nägu, ärge unustage kraan kinni keerata.

Mis on vesi, millised omadused sellel on - selle kõige väljaselgitamiseks proovime oma laboris

III Peamine. Uuring "Võluvesi"

K: Enne uuringute alustamist pidagem meeles laboris toimuvaid reegleid:

D: Ära lärmi - nii sekkume teistesse. Nõusid käsitsege hoolikalt.

K: Pidage meeles, et klaas võib kergesti puruneda ja lõigata.

D: Kuula õpetajat

Jälgige hoolikalt katse tulemust.

Pärast vaatluse lõpetamist tehke järeldus.

K: Hästi tehtud! Mäletate kõiki reegleid. Noh, alustame (lapsed lähevad oma töökohtadele. Laudadel on kolvid, vesi, piim, suhkur, väikesed mänguasjad, klaas joogivett)

Uuringud

K: Teie ees on kaks anumat veega. Kas teie arvates on vesi neis sama?

D: Ei. Üks on puhas, teine \u200b\u200bon määrdunud.

K: Kuidas saaksite määrdunud vett puhastada? Vaadake - selleks võtan lehtri, panen sinna spetsiaalse paberitüki ja hakkan määrdunud vett sellest lehtrist läbi laskma. Mida me saame?

D: vesi muutub puhtaks.

K: Mis juhtus meie paberiga?

D: Gryanaya sai

K: Poisid, mis vees teie arvates kalad elada võivad?

D: puhtas

K: Jah, ainult puhtas vees saavad elada kalad ja konnad.

Selle kogemuse viisin läbi mina. Ja nüüd teete oma katseid.

1 laud - vee läbipaistvus. Kastke väike mänguasi piimaklaasi, olenemata sellest, kas see on nähtav või mitte. Seejärel klaasi vette.

Järeldus - vesi on läbipaistev.

2. laud - kas vees on maitset? Kas vesi lõhnab?

Järeldus - lõhnatu ja maitsetu.

3. laud - pane tükk suhkrut vette. Sulanud, lahustunud.

K: Kus elus seda jälgida saame?

D: Hommikusöögi ajal, kui panime suhkrut tee sisse.

K: Milleks ta saab?

D: Armas

K: Katse tulemus - vesi on üks hämmastavamaid aineid. Sellel on palju omadusi:

  • läbipaistvus
  • pole lõhna
  • pole maitset
  • lahusti.

Hästi tehtud! Töötasime hästi. Ja nüüd me ei puhka eriti.

FÜÜSIKALINE MINUT.

Sõrmemäng "Vihm"

Vihm tilkus peopesale - parema käega katsume vasakut
Lilledel - ümmargused liigutused parema käega
Ja teel - mõlemad käed ees
See voolab, see voolab - oh-oh-oh! - pead raputades
Jooksime koju - jooksime kohapeal.

IV Loovtöö

K: Poisid, me ütlesime, et ainult puhtas jões saavad kalad elada. Mul on väike jõgi selge veega, kuid selles pole ühtegi kala. Juhtime neid. Selleks on teie laudadel papp, šabloonid ja pliiatsid.

Ringige kalad ringi, lisage üksikasjad ja laske need jõkke (liim).

Proovige kõike hoolikalt teha, siis osutuvad kalad ilusaks.

Laste iseseisev töö. Mängib vaikne rahulik muusika (vee helid)

K: Hästi tehtud lapsed! Kui rõõmsaks puhtaks jõeks oleme osutunud ja kalad selles on kõik erinevad, ilusad. Seda said teha ainult lahked lapsed, kelle naeratus oli hea. Vaadake üksteist, naeratage, soovige üksteisele head. R:

Kas olete veest kuulnud?
Nad ütlevad, et ta on kõikjal!
Lompis, jões, ookeanis,
Ja kraani juures.

Su pliit keeb,
Veekeetja parvlaev susiseb
Me ei märka teda
Oleme harjunud, et vesi on
Meie kaaslane on alati!

Kapitoshka:

Ilma minuta ei saa te oma nägu pesta
Ärge kuristage ennast, ärge purju!
Julgen teile teatada:
Ilma minuta ei saa elada!

Leiad mind tiigist
Ja niiskes metsasoos
Alati reisib
Meie kaaslane on vesi!

K: Hästi tehtud poisid! Näete, Kapitoshka, lapsed näitasid häid teadmisi teie väikestest õdedest-piiskadest.

Kapitoshka: Aitäh, kutid! Enda mälestuseks annan teile võluvilja, mis annab teile eluandva jõu. Ärge unustage lihtsalt vee eeliseid ja austust selle vastu. (riputab iga tilga üles).

See lõpetab meie õppetunni.