Huvitav avatud integreeritud tund vanemas rühmas. Lühikokkuvõte integreeritud õppetunnist vanemate lastega

Integreeritud tund vanemas rühmas "Reisimine läbi teadmiste saarte".

Haridusvaldkondade integreerimine:

Kognitiivne areng, kõne areng, sotsiaalne ja kommunikatiivne areng, kunsti- ja esteetiline areng, füüsiline areng.

Laste tegevuste tüübid:

Kognitiivne - uurimine, kommunikatiivne, muusikaline, ilukirjanduse tajumine, kujundus, mäng, liikumine.

Metoodilised võtted:

    Mäng (üllatushetked, saarereisid).

    Visuaalne (demo - IKT esitlus ja jaotusmaterjalid).

    Verbaalne (kogu õppetunni vältel).

    Praktiline (ülesannete täitmine tunni igas etapis).

Eesmärgid:

Looge tingimused ümbritseva maailma tähenduslikuks tajumiseks, stimuleerides fantaasiat, loovust ja huvi, säilitades positiivse emotsionaalse meeleolu.

Haridusülesanded:

Laste kognitiivse aktiivsuse taseme kujundamiseks. Kinnitada teadmisi arvudest 9 piires, kasutades harjutust "Joonista punktide kaupa". Tundke ära ja nimetage geomeetrilised kujundid. Õppige ülesannet mõistma ja iseseisvalt lahendama. Kujundage kontrolli ja enesehinnangu oskus. Laiendage sõnateadmisi. Õppige paberist (origami paat) kujundama.

Arendusülesanded:

Arendada paberilehel navigeerimise oskust, määrata lehe küljed, nurgad ja keskosa. Arendamaks kujutlusvõimet, mälu, loogilist mõtlemist, dialoogilist kõnet, visuaalset ja auditiivset tähelepanu, käte peenmotoorikat, oskust ühelt tegevusliigilt teisele vahetada.

Haridusülesanded:

Harige lapsi koostööoskus, iseseisvus, uudishimu, intelligentsus, oskus õpetajat ja eakaaslasi tähelepanelikult kuulata.

Sõnavara töö:

Meri, marsruut, saared, reis, rind, aare, signaal "SOS».

Varustus ja materjalid:

Multimeediumprojektor, muusikakeskus, helisalvestis (meremüra, signaal "SOS", Mammutilaul, laul" Chunga - Changa ", rahulik meloodia), võtmed, rind, kingitused lastele (šokolaadimündid), lauamäng - teater Dinosaurus, klaveripildiga õhupall.

Jaotusmaterjal:

Numbrite ja täppidega lendlehed, vahakriidid, viltpliiatsid, geomeetriliste kujundite komplektid, "töökoja" ruut, värvilised ruudud (origami jaoks).

SOD-i edusammud:

Koolitaja:

Poisid, täna on nii imeline ilm! Päike paistab!

Ja ma tahan väga soovida kõigile, kõigile “Tere hommikust!” Ja naeratada teile. Ja kutid, naeratage mulle ja üksteisele, nii et teil oleks terve päev hea tuju (lapsed märkavad akna taga õhupalli, millel on kujutatud klaverit). Poisid, õhupall lendas meie juurde, see näitab klaverit. Mis see teie arvates tähendab? (minge muusikasaali).Kõlab merekohina heli.

Koolitaja: Poisid, kuulake, millised ebatavalised kõlab. Kuidas need teile tunduvad?(slaid number 2)

Koolitaja: Just, kutid! Vaadake ekraani. Meri on visanud salapärase pudeli kaldale. Selles on midagi! Mis on teie arvates pudeli sees?

Koolitaja: Täpselt nii, see on kaart. Vaatame seda hästi(slaid number 3).

Koolitaja: Mida teie arvates kaardil näidatakse?

Koolitaja: Täpselt nii, siin on kujutatud saari ja joonistatud on salapärane marsruut, mis kulgeb saarelt saarele. Poisid, vaadake viimast kõrge mäega saart. Mida me sellel saarel näeme?

Koolitaja: Ja mis võiks olla rinnus?

Koolitaja: Aarde juurde jõudmiseks peate reisima mööda saari ja külastama kõiki saari, kus ootavad ees rasked, kuid väga huvitavad ülesanded. Igal saarel täidetud ülesande jaoks antakse võti, nendest võtmetest peate valima selle rinna lukule õige võtme (näitab saarte võtmeid). Ülesannetega saavad hakkama vaid kõige tähelepanelikumad, kiire taibuga, osavad, need, kes oskavad kuulata ja mõelda.

Koolitaja: Kas soovite reisile minna?

Koolitaja: Okei. Kuid mida me reisime, saate teada, kui täidate esimese ülesande(slaid number 4)

Koolitaja: Vaadake lehti, mis on teie ees. Neile joonistatakse punktidega numbrid. Nüüd vaadake ekraani ja kuulake ülesannet tähelepanelikult.

Punktid tuleb ühendada sirgjoonega numbrite paiknemise järjekorras. Läheme ülesande juurde.Kõlab rahulik muusika.

Koolitaja: Hästi tehtud poisid! Tegi suurepärast tööd. Ja millise eseme sa paberile said?

Koolitaja: Täpselt nii, laev! Mida me vajame, et meie laev saaks mööda laineid liikuda?

Koolitaja: Okei, ole nüüd ettevaatlik, korda liigutusi minu järel ja puhume koos oma laeval.

Me purjetame

(käed üles, käed vasakule, paremale)

Krokodillid järgnevad meile.

(madu käed)

Nad vaatavad ümmarguste silmadega.

(näita kätega)

Teravate hammastega suu

(näita oma kätega suud)

Puhu tuul purjesse

Et võimalikult kiiresti neist eemale sõita.

(lapsed puhuvad) (slaid number 6)

Koolitaja: Mis ime, purjetasime esimesele saarele. Kes teie arust arvate, kes sellel saarel elab?

Koolitaja: Milliseid arve te sellel saarel näete?

Koolitaja: Ja saar ise kuju järgi, milline geomeetriline kuju see välja näeb?

Täpselt nii, hästi tehtud! Selle saare elanikud - kujukesed, paluge meilt abi geomeetrilises töötoas, kus piraadid aardeid otsides täiesti segi ajasid. Kujukestel palutakse paigutada geomeetrilised kujundid oma kohtadesse(slaid number 7)

Poisid, teie laudadel on geomeetriliste kujundite komplektid ja ruutu kujul töötuba. Kuula mind tähelepanelikult. Pange ruut ülemisse paremasse nurka. Asetage ovaal vasakusse alumisse nurka. Asetage kolmnurk paremasse alanurka. Pange ristkülik vasakusse ülanurka. Pange töötuba keskele ring (näitab õiget näidisülesannet) slaid number 8)

Hästi tehtud poisid! Te täitsite ülesande õigesti ja seetõttu saame meie esimese võtme turvaliselt kätte(slaid number 9)

Koolitaja: Ja meie teekond jätkub(slaid number 10)

Signaal kõlab " SOS ».

Niisiis jõudsime järgmisele saarele, aga siin on midagi valesti?

Kas te kuulete ebatavalist signaali? Mis see signaal teie arvates on?

Koolitaja: Kui paljud teavad, millal selline signaal antakse "SOS»?

Koolitaja: Nii et see saar vajab abi. Selle saare nõiutas kuri kunstnik, kes pildi maalimisel kõik segi ajas, nii et saar on tagurpidi. Kuidas saaksime aidata selle saare inimestel oma ebaõnnega toime tulla?

Koolitaja: Vaadake esimest pilti tähelepanelikult. Mis on teie arvates selles pildis valesti? (siis nad vaatavad teist pilti)(slaidi number 11–12)

Täpselt nii, hästi tehtud! Noh, kutid, saare elanikud tänavad teid kunstniku kõigi vigade nägemise ja saare võlumise eest(slaid number 13) , nad annavad meile uue võtme. Mis võti meil on? (slaid number 14)

Koolitaja: Poisid, läheme järgmisele saarele(Slaid number 15) .

Mängitakse lugu "Chunga - Changa"

Koolitaja: Enne meid kutid on saar "Rõõmsameelne soojendus".

Selle saare elanikud Chunga ja Changa armastavad lõbusaid matemaatikatreeninguid ja mänge, nad kutsuvad meid nendega mängima.

Kui palju punkte on meie ringis

Tõstame käed nii mitu korda üles. Slaid number 16

Painutage nii mitu korda

Mitu pulka meil on Slaid number 17

Kui palju kalu kuradile

Hüppa nii mitu korda Slaid number 18

Koolitaja: Chunga ja Changa on väga õnnelikud, et me neid külastasime. Nad annavad meile veel ühe võtme. Mis konto saime võtme?

Ja nüüd pilgutasid nad natuke silmi

Ja jõudsime uuele saarele(slaid number 20)

Koolitaja: Ja siin, kutid, ja viimane saar, kus on võlukamber koos aardega, ja need on selle saare elanikud. Oh poisid, tundub, et nendega juhtus midagi. Vaadake nende nägu, mis nad on? Mis sa arvad, miks nad kurvad on?

Koolitaja : Mis sa arvad, kas neile meeldib meritsi reisida, kas neil on midagi ujuda? Kuidas saaksite neid kutte aidata? Mida saaksime nende heaks teha?

Koolitaja: Ja me ehitame paate niimoodi: pange ruut enda ette, nii et üks nurk oleks suunatud ülespoole, ja ühendage nüüd ülemine ja alumine nurk keskel - meil on kommid, kuid nüüd muudame kommid paadiks , voltige see täpselt pooleks mööda horisontaaljooni alla. Siin on mõned ilusad paadid, mis me saime. Näitame neid saare elanikele, kas teie arvates paadid neile meeldisid?(slaid number 21)

Koolitaja: Jah, nad on väga õnnelikud ja kingivad meile võlurinna.

Ja nüüd, kutid, võime võtta võlukasti ja minna koju oma lasteaeda (mängib mammuti laul). Noh, siin me oleme oma lasteaias kodus, kuid võlukasti saab avada ainult ühe võtmega, mis sobib rinnast lukuga. Vaadake tähelepanelikult klahve, milline neist teie arvates luku avab?

Koolitaja: Proovime selle avada.Avage rind.

Koolitaja: Ja selles rinnas on kingitusi teile kõigile lastele, selle eest, et tegite kõigi ülesannetega suurepärast tööd. Kuid meenutagem enne kingituste saamist, kuhu me reisisime, millega?

Kuidas me aarde leidsime?

Mis võtit oli teil kõige raskem Nastya kätte saada, ja teie Cyrilit jne?

See oli suurepärane reis, sa olid sõbralik, julge, tähelepanelik.

Kingituste esitamine.

Juhatab: Kim Alina Narsovna, GBOU kooli number 2097/8 õpetaja

Eesmärk: elementaarsete matemaatiliste mõistete kujundamine vanema rühma lastel; järjekorranumbrite ja arvude arvutamise oskuste kinnistamine (koos esemetega) esimese kümne piires.

Hariv

  • jätkake lastega looduslike arvude omaduste uurimist
  • harjutus objektide arvu ja väliste omaduste vastavuse tuvastamiseks
  • parandada arvu seeria koostamise oskust ja leida numbri koha järjest
  • kindlustada võime loendada seitsme piires, kasutades erinevaid tehnikaid
  • kindlustada võime analüüsida objekte ja eraldada esitletavast seeriast iseloomulik tunnus
  • parandada loendamisoskust, oskust iseseisvalt koostada ja lahendada lihtsamaid matemaatilisi ülesandeid
  • kindlustada järjekorranumbrite õigesti nimetamise võime.

Arendamine

  • arendada didaktilistes mängudes võimet objekte võrrelda, märgata nende omadustes väikseid erinevusi (värv, kuju, suurus, kogus)
  • arendada kognitiivseid protsesse (kõne, tähelepanu, loogiline mõtlemine, kujutlusvõime, kombatav taju)
  • arendada laste uudishimu, vastastikust abi, enesehinnangu oskusi
  • edendada kujundliku ja loogilise mõtlemise arengut, võime teha kõige lihtsamaid järeldusi.

Hariv

  • suurendada huvi matemaatika vastu
  • kasvatada vaatlemist objektide rühmade võrdlemisel
  • arendada meeskonnatöö oskusi
  • edendada haridusalase tegevuse käigus vastastikuse abi tunnet, rõõmustada saavutatud edu üle.

Demo: 7-värviline südamik ja kroonlehed, 5-värviline muster, 3 rida pildijärjestusi, aplikatsioon "Hunt, rebane ja kala" , numbritega kärbseseene jalad.

Jaotusmaterjal: värvilised pliiatsid, numbrikaardid (punktide abil ühendamiseks), majadega kaardid, täppidega kärbseseenemütsid.

Tunni ülesehitus ja käik:

  • organisatsiooniline etapp (3-5 minutit) - tunni motiveeriv algus;
  • pealava (15–19 minutit) - koolitaja selgitab harjutuste olemust, millega lapsed peavad toime tulema, jälgib ülesannete ja ülesannete lahendamise edenemist;
  • viimane etapp, tegevuse kajastamine (3-5 minutit) - kasvataja tänab lapsi aktiivse osalemise eest, viib koos nendega läbi analüüsi ja hinnangu tehtud töö tulemustele, tegevuse ja emotsionaalse seisundi kajastamisele.

Organisatsiooniline etapp

Koolitaja: Tere pärastlõunal, kallid lapsed! Täna kutsun teid reisile minema. Ja teekond ei saa olema lihtne, vaid maagiline. Kaugel-kaugel on maagiline maa, seal kasvab erakordne lill, see võib täita iga soovi. Mis see lill sinu meelest on?

Lapsed: see on seitsmelilleõis.

Koolitaja: eks.

Lille võra juures
Seitse võlukroonlehte
Unistuste täitumine.
Ärge kiirustage neid kiskuma, te -

Maailmas on palju roose, karikakraid,
Unusta mind, moonisid, teravilja,
Kuid üksi maailmas
Seitsmeõieline lill.

Poisid, mis oli tüdruku nimi, kellel oli selline lill?

Lapsed: Tüdruku nimi oli Zhenya.

Koolitaja: Kust sai Zhenya selle lille?

Lapsed: Nõid andis selle talle.

Koolitaja: Poisid, kui palju kroonlehti teeb "Seitsmeõieline lill" ?

Lapsed: seitsmevärvilisel lillel on seitse kroonlehte.

Koolitaja: eks. Kord tormas vallatu tuul sinna riiki ja puistas võlulille kroonlehed laiali. Tüdrukul Zhenyal on ainult südamik alles, siin on see tahvlil. Kas soovite sellist lille saada? (Laste vastused)... Laseme siis teiega teele asuda ja korjame kokku kõik võlulille kroonlehed. Kas olete valmis? (Laste vastused) Näen, et olete reisimiseks valmis.

Peame teele minema.
Mõistus, võta põhjus,
Leia kõik kroonlehed
Soovi tegemiseks.

Pealava

Koolitaja: ja kõigepealt peame järjestama numbrid alates 1-st (üks) kuni 5 (viis) järjekorras, alustades kõrgeimast lillest ja lõpetades madalaimaga. (Harjutus 1 numbrite 1–5 ja lille pikkuse korrelatsiooni kohta; õpetaja riputab joonise tahvlile, lapsed vastavad kohapealt).

Kasvataja: Hästi tehtud, lapsed! Olete ülesande täitnud. Oh, vaata, siin on esimene kroonleht. Mis värvi ta on?

Lapsed: kroonleht on punane. (Paluge lapsel kroonleht keskele kinnitada).

Koolitaja: Poisid, arvame mõistatuse:

Lill magas ja äkki ärkas -
Ma ei tahtnud enam magada.
Liigutatud, äratatud,
Hüppas üles ja lendas minema.

Kellest me räägime? (Liblikast)... Meie vastuse testimiseks ühendame punktid järjekorras ja vaatame, kes töötab. (Harjutus 2 ühenduse kohta Punktist punktini numbrite 1-10 all; õpetaja jagab tühje kaarte, lapsed töötavad individuaalselt)... Enne kui olete paberileht ja sellel on punktid, vastab igaüks numbrile. Numbrid on vaja ühendada järjekorras. Kes sa selle said?

Lapsed: Liblikas.

Koolitaja: Ja mitu ringi on teie liblikate tiibadel?

Lapsed: Kuus ringi.

Koolitaja: hästi tehtud! Ülesanne oli täidetud ja selle eest saab teid teise kroonlehega! (Lapsed kinnitavad tahvlile oranži kroonlehe)

Koolitaja: mitu kroonlehte oleme juba suutnud leida?

Lapsed: kaks kroonlehte.

Koolitaja: Eks, aga kui palju peate veel leidma?

Lapsed: viis kroonlehte.

Koolitaja: Läheme kaugemale otsima. Teel kohtasime maju. (Harjutus 3 kinnitab arvusarja mõistet, oskust nimetada "Naabrid" numbrid: järgmine ja eelmine number; õpetaja jagab "Majad" , lapsed täidavad puuduvad numbrid)... Mis numbrid on siin peidus?

Koolitaja: Oleme kõik majad täitnud ja saame oma lille külge kinnitada veel ühe võlukroonlehe! Seekord on see kollane.

Koolitaja: (Fizminutka)

Päike peitis end pilve taha -
Kuid see on ainult nali!
Ja veedame kõik koos
Spordiminut:

Plaksutame käsi
Ja me vajume veidi ära.
Üks - istus maha, kaks - tõusis üles,
Kolm - kummardus ja sai

Parempoolse käepidemega suss,
Vasak käepide on lagi.
Ja istume veel korra maha!
Ja nüüd istume maha.

Oleme veidi väsinud
Puhkame minut.

Poisid, vaadake, kui me mängisime, tõi tuul meile veel ühe maagilise kroonlehe. Mis värvi ta on?

Lapsed: kroonleht on roheline. (Lapsed kinnitavad kroonlehe tahvlile)

Koolitaja: kutid! Kelmikas tuul segas kaardid kokku ja iga rida sai ühe lisapildi, leiame kõik koos? (Harjutus 5 - didaktiline mäng "Mis on üleliigne?" mõeldud kujundliku ja loogilise mõtlemise protsesside uurimiseks; õpetaja näitab kaarte kordamööda, lapsed vastavad kohapealt)... Mis on selles sarjas üleliigne? Miks? (Õpetaja näitab lastele kordamööda ridu, lapsed peavad leidma täiendava eseme ja selgitama, miks).

Koolitaja: Hästi tehtud, poisid! Hoidke teist kroonlehte ja kinnitage see pigem maagilise lilli külge.

Koolitaja: lapsed, mitu kroonlehte oleme juba leidnud?

Lapsed: leidsime viis kroonlehte.

Koolitaja: mitu me peame veel kroonlehti leidma?

Lapsed: peame leidma veel kaks kroonlehte.

Koolitaja: Ja nüüd läheme koos hundi ja rebasega vapustavale kalapüügile. (Harjutus 6 kõige lihtsamate matemaatiliste ülesannete iseseisva koostamise ja lahendamise võime kujunemise ja arendamise kohta; õpetaja riputab tahvlile rakenduse, lapsed kinnitavad sellele kalu)... Vaata, hunt püüdis neli kala ja rebane ühe vähem. Mitu rebasel kala on? (Kolm) Pange rebase ämbrisse vajalik arv kalu. Kes neist püüdis vähem ja kes rohkem? (Hunt püüdis 1 kala rohkem kui rebane) Kui palju kalu hunt ja rebane kokku püüdsid? (Kokku 7 kala kahele)

Koolitaja: Ja siin on veel üks kroonleht, mis ujus meile. Mis värvi ta on?

Lapsed: kroonleht on sinine.

Koolitaja: Eks, nagu hundil ja rebasel kala püüdev vesi. Lapsed, mitu kroonlehte meil veel puudu on?

Lapsed: meil on puudu üks kroonleht.

Kasvataja: Poisid, vaadake, vallatu tuul hajutas kärbseseene üle heinamaa: mütsid on eraldi ja jalad eraldi. (Harjutus 7 "Keeruline kärbseseen" peavad lapsed lugema punktide arvu ja leidma vastavad "Jalg" numbriga; õpetaja kingib igale lapsele kärbseseenemütsi, lapsed valivad iseseisvalt õige jala tema numbriga)... Peame taaselustama kärbseseened, võtma igaüks punase mütsi enda kätte, loendama sellel olevate punktide arvu ja valima jala, mille number vastab teie kärbseseenemütsi täppide arvule.

Koolitaja: hästi tehtud! Nii et oleme leidnud kõik kroonlehed. (Lapsed kinnitavad tahvlile viimase kroonlehe)... Milline lill on nüüd muutunud, välja arvatud kui maagiline?

Lapsed: ilusad, eredad, värvilised, värvilised ... (Laste vastused)

Koolitaja: Poisid täna ütlesite mulle, et soovite saada sellist maagilist lilli! Proovime koos meenutada võlu sõnu, et soov teoks teha: "Lenda, lenda, kroonleht üle lääne itta, niipea kui maad puudutad, ole minu arvates juhitud" . (Kõlab võlumuusika, õpetaja pöörab sel hetkel ümber kroonlehed, mille tagaküljel on kirjutatud tähed "Tublid mehed!" ) ... Poisid, teie soov on täide läinud, nüüd on teil kõigil võlulill "Seitsmeõieline lill" , saate teha oma hellitatud soove, mis toovad inimestele ainult head, rõõmu ja õnne.

Lõppjärk, tegevuse kajastamine

Koolitaja: (Peegeldus) Lapsed, kas teile meeldis meie reis? (Laste vastused) Mis oli teie jaoks kõige huvitavam ülesanne täita? (Laste vastused) Mis oli teie jaoks kõige raskem ülesanne? (Laste vastused) Mitu mitmevärvilist kroonlehte õnnestus meil ja mul koguda? (Seitse) Aitäh sulle. Teate nii palju, olite tähelepanelik, kiire taibuga, aitasite üksteist, nii et tulite hästi toime kõigi ülesannetega, mis meil teel tekkisid. Selle preemiaks olen teile valmistanud magusa maiuse ja meil on aeg end pärast sellist maagilist teekonda värskendada. Olen kindel, et proovite alati nagu täna. Hästi tehtud!

Ülevaade otsestest haridustegevustest vanemas rühmas teemal "Lumekuninganna juhendamisel".


Materjali kirjeldus: Pakun teile kokkuvõtet vanema rühma lastele mõeldud integreeritud otsestest haridustegevustest teemal "Lumekuninganna ülesannete järgi". See materjal on kasulik koolieelsete lasteasutuste õpetajatele ja õpetajatele. See kokkuvõte on suunatud laste kognitiivsete, kõne- ja sotsiaal-kommunikatiivsete võimete arendamisele.

Haridusvaldkondade integreerimine: "Kognitiivne areng", "Kõne areng", "Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng".
Programmi ülesanded:
Hariv:
-õppida valima etteantud heliga sõnu;
-õppida vastama küsimustele, valida nimisõnade omadussõnu ja tegusõnu;
- parandada sõnade heli- ja silpianalüüsi oskusi;
-õppida häälikuhelide koha määramist sõnades (algus, keskpaik, lõpp);
-Aidake meeles pidada kirjandusteost koos pidevalt areneva tegevusega;
- laiendada ja rikastada laste teadmisi talvise looduse iseärasuste kohta;
- laiendada ideid "talvelindude" kohta: härjapüks, vaha-tiib;
-õppida tuvastama põhjuslikke seoseid loodusnähtuste vahel;
Arendamine:
-arendada lapse suhtlemist ja suhtlemist täiskasvanute ja eakaaslastega;
- arendada kõnet kui suhtlus- ja kultuurivahendit;
- arendada kõne heli- ja intonatsioonikultuuri, foneemilist kuulmist;
- arendada laste huvi, uudishimu ja tunnetuslikku motivatsiooni;
-arendada visuaalset tähelepanu, taju, võimet jälgida, analüüsida, üldistada;
Hariv:
- harida koostööoskust, üksteisemõistmist, heatahtlikkust, iseseisvust, algatusvõimet, vastutustunnet;
- kasvatada tähelepanu ja huvi suulise rahvakunsti vastu, emotsionaalset reageerimisvõimet ja soovi suhelda.
- kasvatada armastust looduse vastu;

Eelnev töö:
- illustratsioonide vaatamine talve, lindude kohta;
-Vaatlused lindude, ilma, loodusnähtuste, sademete jalutuskäigu ajal;
- vene rahvajutu "Lumepiiga" lugemine;
- didaktilised mängud: "korja sõnade omadussõnad", "helidega sõnad", "sõnade kordamine"; "Logopeediline mäng", "Arvake heli koht ühesõnaga";

Sõnavara töö:
- teha sõnavara, laiendada ja selgitada teadmisi talvest.
-rikas kõne nimisõnade, omadussõnade, tegusõnadega;
-harjutus nimisõnade omadussõnade, nimisõnade tegusõnade valikul;
- fikseerida sõnade selge hääldus: härg, vaha, külm, sula;
-aita lastel sõnu aktiivselt kasutada.

Demomaterjal: ümbrik märkmetega; linnupildid: härg, vaha, tihane, kähar, harakas; esitlus Lumekuninganna ülesannetega; loodusnähtustega pildid; sõnade pildiskeemid: mets, lumi, lumehelves; laastud: sinine, punane, roheline, hall; süžee pilte muinasjutust "Lumepiiga"; K. Balmonti luuletuse "Lumehelves" tekst; paberist lumehelves; osuti; molbert; magnetid.

Jaotusmaterjal: pilt - sõnade skeem: talv igale lapsele; laastud: sinine, punane, roheline;

Tehniline materjalKabiin: sülearvuti, multimeediaseadmed.

Metoodilised võtted: mängu motivatsioon (ümbriku leidmine); üllatusmoment (Lumememme kiri); meeldetuletus; mänguharjutus "Korda sõnu"; sõnade kordamine; selgitus; sugestiivsed küsimused; didaktiline mäng "Nimetage sõnad heliga -s-"; suuline avaldus; märk härjast; koori- ja individuaalne kordamine; mõistatuste tegemine; kirja lugemine; arutelu; ülesannete täitmine; vanasõnad; didaktiline mäng "Vali sõnade omadussõnad"; kehaline kasvatus; didaktilised mängud: "Korjake verbid sõnade jaoks"; "Arvake täishäälikut"; "Määrake heli kohad sõnas"; sõnade usaldusväärne analüüs; didaktiline mäng "Mis kõigepealt, mis siis?"; küsimused; näitamine; suunad; selgitus; vestlus; kasvataja ja laste lugu; arutelu; probleemne olukord; slaidiseanss; piltide uurimine; luuletuse lugemine; muusikat kuulama; kommenteerimine; analüüs; üldistus; julgustamine; hindamine.

Otsese haridustegevuse käik

- koolitaja:
Poisid, kui täna hommikul tööle läksin, leidsin ümbriku. See on kummaline ümbrik, sellele pole midagi kirjutatud, aga ma ei oska öelda, mis seal sees on, otsustasin selle teie ees avada ja vaadata. Kas soovite teada, mis seal sees on? (laste vastused). Avame selle ja vaatame, mis seal sees on?
(Koolitaja avab ja avastab sõnad meelde jätmise mõtteviisiga)
- Siin on peidus erinevad sõnad: lumi, lumehelves, lumesadu, jääpurikas, lumememm, Lumepiiga.
- Poisid, kellele meenusid sõnad, mida ma lugesin? Korda! (laste vastused)
- kontrollime, kas kõik sõnad jäid meelde? (kõik korravad sõnu koos)
- Mõelge nüüd ja öelge: „Mis on neil sõnadel ühist? Kuidas nad on sarnased? "
-Lapsed: laste vastused (kõik sõnad algavad heliga -С- ja need on kõik talvised teemad) julgustab õpetaja õiget vastust pakkuma).
-Koolitaja: Mõelgem veel mõned sõnad, mis algavad heliga -C-.
-Lapsed: laste vastused (kui lapsed on kadunud, aidake neil juhtivate küsimustega meelde jätta. Milliseid linde teate, kelle nimed algavad heliga -s-: härjapulg, tihane, vaha-öökull, öökull, harakas, tärn. Talveriietest : saapad. Lapsed, kellele meeldib talvel sõita? - kelgutamine).

-Koolitaja: Molbertil on 5 pilti lindudega, üks lind ei sobi sellesse rühma. Leidke see lind ja öelge, miks ta ei sobi? (laste vastused, õpetaja julgustab õiget vastust) Neist lindudest peate valima "talvekülalised"
-Lapsed: vali linnud.
(kui lastel on raske vastata, selgitab õpetaja, miks neid nimetatakse "talvekülalisteks", sest nad tulevad meie juurde koos esimese lume ja pakasega. Nad on kõige varasemad talvekülalised)
-Õpetaja: Rahva seas on laule härjapiinadest, palju on rahvamärke. Meenutagem koos ennust: "Härjavõru vilistab veebruaris - sulani"
-Õpetaja: - Hästi tehtud! Kuid siin ümbrikus on sõnade kõrval endiselt mingi saladus. Kuula tähelepanelikult, äkki saame siis kõik aru, kellelt see kiri pärineb?
Mõelgem - kes see on? -
Kibedas külmas - ilma mantlita,
Mütsi asemel sõel
Tüüp kannab näituse jaoks
Söed silmade jaoks,
Porgandist terav nina.
Pole üldse lihtne küsimus.
Tal on käed, kuid mitte jalgu,
Ma ei suutnud end varjata.
Loonud lapsed
Päev ja öö seisab harjaga!
Ainult lumine vahel! (Lumememm)

- koolitaja:
- kõik on selge, nii et meie sõber Lumememm saatis meile kirja. Nüüd saame seda teiega Lumememme e-posti teel lugeda (pakub posti avamiseks ja kirja lugemiseks)
"Tere kutid!
Minu nimi on Stepan Snowman. Ma elan kaugel Lapimaal. Tabas katastroof: meie lumememmede kooli lummas lumekuninganna. Ta ei taha, et me saaksime teadmisi. Kuulsin, et olete lasteaias kõige lahkemad, targemad lapsed ja seetõttu otsustasin teilt abi paluda. Lumekuninganna nõuab kõige raskemate ülesannete täitmist. Aidake mul Lumekuninganna ülesandeid täita, muidu ei suuda me oma kooli pettumust valmistada, veebruari lõpuni pole enam palju jäänud. "
Parimate soovidega teile Lumememm Stepan
- Koolitaja: Oh, mida me kutid teeme? (laste vastused)
Noh, muidugi aitame Lumememme, me ei jäta teda hätta. Ma ei saanud üldse aru, miks peate veebruari lõpuks ülesanded täitma? Miks mitte märtsis, mitte aprillis?
-Lapsed: laste vastused (raskuste korral küsige lastele juhtivaid küsimusi: mis aastaaeg on praegu? Mis kuu? Nimetage talvekuud? Mis aastaaeg saabub pärast talve? Mis võib lumememmega kevadel juhtuda? ? Miks võib lumememm kevadel sulada?)
- koolitaja: Nüüd saame aru, miks peame kiirustama.
Noh, poisid, lähme Lumekuninganna ülesannete juurde. Kas sa nõustud? (laste vastused)
1 ülesanne (õpetaja pakub ekraanil avada 1 ülesande, loeb) "Mäleta talviseid vanasõnu"
-Lapsed: laste vastused (jäta meelde vanasõnad):
-külm pole suur, kuid ei käsu seisma;
-Tänan, pakane lume tekitamise eest;
- Hoolitse oma nina eest suures pakases!
-Pühad suveks, talv pakaseks!
-Detsember lõpetab aasta, algab talv;
- palju lund, palju leiba.
- koolitaja: hästi tehtud, lapsed, tulite toime ühe ülesandega!
2 ülesanne "Sobib sõnadega, võimalikult palju sõnu, vastates küsimusele, mis, mis, milline? piltide juurde "
(Mis talv? - (külm, lumine, härmas ...).
Mis lund? - (valge, kohev, külm, purune, pehme, vahuvein, krõmpsuv, läikiv ...).
Mis päev on? - (härmas, lumine, päikeseline, lühike, tuuline ...).
Mis öösel? - (pikk, kuuvalge, täheline, lumine, härmas ...).
Mis jää? - (külm, tugev, läbipaistev, habras, õhuke ...).
Milline jääpurikas? - (külm, jäine, läbipaistev, märg, kõva ...).
-Lapsed: laste vastused
-Koolitaja: hästi tehtud, lapsed! Te olete 2. ülesande täitnud!
Kehaline kasvatus
(Soovitan mängida mängu "Lumememm" (lapsed teevad liigutusi vastavalt tekstile)
Lähme mängima (kõnnime ringis, teeseldes, et veeretame nende ees lumepalli)
Tule, sõber, julge sõber,
Katie su lumepall lumes.
Sellest saab lumepall, ("joonista" kätega suur ring)
Ja sellest saab lumememme tükk ("joonista" lumememme kolmest tükist)
Tema naeratus on nii särav! (naerata laialt)
Kaks silma, müts, nina, luud (näita silmi, kata pea, puuduta peopesaga nina)
-3 ülesanne "Kas valida talvised loodusnähtused?"
(molbertil on mitu loodusnähtustega pilti, millest peate valima talvised loodusnähtused (sula - soe ilm sulava lumega, jää. Õhk on niiske; jää - pärast sula on õhutemperatuuri langus; pakane - pärast sula on juhtmetel vett ja puuoksad jäätuvad päikese käes sädeleva ääre kujul; lumesadu - lumesadu, lumetorm - see on lume kandumine tugeva tuulega üle maapinna; valitud pildid pakuvad võimalust mängida "Pick up words"
-Õpetaja:
Härmatis (mida ta teeb?) - (laste vastused: pragunemine, torkimine, hammustamine ...)
Lumetorm (mida see teeb? - (laste vastused: tuuled, raev, ulg, pühkimine ...
Lumi (mida see teeb?) - (laste vastused: kõndimine, lendamine, kukkumine, pöörlemine ...
Lapsed (mida nad teevad?) - (laste vastused: nad kõnnivad, sõidavad, mängivad, lõbutsevad, rõõmustavad ...)
-Õpetaja: Hästi tehtud, sa tegid 3. ülesandega head tööd!
-4 ülesanne seostatakse helidega "Leidke täishäälikud sõnadest" talv "," lumi "," mets "," lumehelves ", määrake sõnades heli koht ja uurige, mitu silpi need koosnevad?"
-Õpetaja: Kõigepealt meenutame, mis helid on? (laste vastused) Õige: täishäälikud ja konsonandid. Milliseid täishäälikuid sa tead? (laste vastused, julgustab lapsi õige vastuse leidmiseks) Proovime kõik koos hääldada neid täishäälikuid: a, o, s, y, e ja. Miks neid nimetatakse täishäälikuteks? (laste vastused)
-Haridus: täishäälikute hääli hääldatakse, neid saab laulda, hääldada, hääldamisel pole takistusi, õhk lahkub suust vabalt. Milliseid helisid sa veel tead? (laste vastused). Täpselt nii, kaashäälikud: kõvad ja pehmed. Kaashäälikute hääldamisel tuleb ette takistusi, neid ei saa hääldada ega laulda. Ka huuled, keel, hambad segavad hääldamist.
(Molbertil on skeemi pildid - sõnad: mets, lumi, lumehelves. Sõnade "mets", "lumi", "lumehelves" helianalüüs viiakse läbi - koos kõigi lastega. Pilt on sõnadiagramm "talv", lapsed viivad iseseisvalt helianalüüsi sõnu laua taga, tühjade lahtrite asemel tähistatakse "majad" vastavate kiipidega (täishäälikute helid on punased ja konsonandid: pehme - roheline kiip ja kõvad konsonandid - a määrake sõnade heli koht: algus, keskpaik, lõpp. Seejärel jagatakse sõnad silpideks. Klapid jagavad iga silbi sõnadeks ja määravad silpide arvu. (Õpetaja võtab kokku, mitu häälikut on sõnades, on ühesõnaga nii palju silpe).
-Õpetaja: hästi tehtud, sa tegid head tööd 4 ülesandega!
-5 ülesanne "Kirjelda piltidest muinasjuttu"
(Piltide järgi arvavad lapsed ära muinasjutu "Lumepiiga", kirjeldavad iga pilti, kui lastel on raske, küsib õpetaja juhtivaid küsimusi: millise vanaisa ja naise nad pimestasid? Milline lumetütar kasvas üles? Kus kasvasid? sõbrad kutsuvad teda? Julgustab lapsi õigete vastuste saamiseks).
- Koolitaja: Täpselt nii, see on vene rahvajutt "Lumeenija", peategelane on Lumepiiga ise.
-Õpetaja: mis juhtus lumetüdrukuga? (laste vastused) Miks see sulas ja muutus pilveks? (laste vastused)
-Õpetaja: Hästi tehtud, poisid! Olete selle ülesandega toime tulnud.
-Õpetaja: Kuula Konstantin Balmonti luuletust "Lumehelves"
Kerge kohev
Lumehelves on valge
Kui puhas
Kui julge!
Kallis tormine
Lihtsalt pühib
Mitte taevasinine taeva poole,
Ta küsib maad.
Kiirekiirtes
Slaidid, osavad,
Sulavate helveste hulgas
Säilitatud valge.
Tuule käes
Väriseb, lendab üles,
Teda hellitades,
Kerge kiikumine.
Tema kiik
Teda lohutatakse
Oma tuiskudega
Pööraselt pöörlevad.
Kuid nüüd see lõpeb
Tee on pikk
Puudutab maad,
Täht on kristall.
Valetab kohev
Lumehelves on julge.
Kui puhas
Milline valge!

-Õpetaja: Millest see luuletus räägib? (laste vastused) Täpselt nii, talve kohta, lumehelbe kohta. Mis lumehelves see on? (laste vastused). Lumehelves on kerge kohev, puhas, julge, kerge, osav, kristallvalge. Mida need sõnad tähendavad? (laste vastused, kui lapsed on kadunud, selgitab õpetaja ise, mida need tähendavad: objekti märk, selle omadused) Öelge mulle, kes luulet kirjutab? (laste vastused). Õigesti luuletaja. Nimetage selle luuletuse autor? (laste vastused) Hästi tehtud kutid!
(Sel ajal kostub ootamatult tuisu, lumetormi muusika ja ekraanile ilmub Lumekuninganna pilt, õpetaja märkab teda).
-Õpetaja: Poisid, vaadake, Lumekuninganna ise on ilmunud! See tähendab, et kogu selle aja jälgis ta meid, kui me tema ülesandeid täitsime! (mõne aja pärast kaob lumekuninganna ekraanilt, äkki märkab õpetaja põrandal lamavat suurt valget lumehelvest).
Milline ilus lumehelves, suure tõenäosusega jättis selle lumehelbe meile Lumekuninganna ise, kuid ilmus välja, sest tulime tema ülesannetega toime.
Püüdsite väga palju vaeva näha ja nägi täna Lumememme aitamiseks vaeva. Poisid, kas arvasite, miks pidime ülesanded veebruari lõpuks täitma? (laste vastused). Muidugi on veebruar talve viimane kuu. Ja Lumekuninganna jaoks olid kõik ülesanded seotud talveteemaga (laste vastused). (Lapsed mäletavad talveteemalisi sõnu, kui neil on raske, aitab õpetaja meelde jätta)
-Õpetaja: paremal: talvest, lumekuningannast, lumememmest, lumest, lumehelbest, lumesajust, talvistest nähtustest, lindudest, lumetüdrukust.
See on talvekuninganna kuningriik. See tähendab, et Lumekuningannal on hea meel, et suutsite kõik tema ülesanded täita ja hajutasite lõpuks lumememmide kooli, ka Lumememm Stepan võib nüüd teadmisi saada. Hästi tehtud poisid!

Tarkvara sisu:

Lastel elementaarsete matemaatiliste kontseptsioonide moodustamiseks parandage kvantitatiivse ja järjekorralugemise oskusi 10 piires. Oskus nimetada arvude naabreid, leida mitu identset arvu ja ring.

Oskus numbreid võrrelda, kasutada võrdlemiseks märke; koostada ja lahendada lihtsaid liitmis- ja lahutamisülesandeid.

Arenda loogilist mõtlemist.

Punktide järgi joonistamise võime kindlustamiseks geomeetriliste kujundite, nädalapäevade, päevaosade, aasta kuude nimi.

Parandage heli 3 õige hääldus; nimetage kõlavaid sõnu 3.

Jätkake tööd laste sõnavara taaselustamise ja täiustamisega. Parandage metsloomade ja nende imikute nimi.

Kasvatada eesmärkide saavutamise võimet, iseseisvust.

Materjal:

Iga lapse jaoks geomeetriliste kujunditega (täppidega joonistatud) paberilehed; tagaküljel - number; teisele lehele tõmmatakse ovaal; pliiatsid; kriiditükk; üllatus - kommid.

Metoodilised võtted:

Üllatushetk; õhuke sõna; mängutehnikad; punktide kaupa joonistamine; individuaalne töö; küsimused; muusika kasutamine.

Tunni käik

Poisid, ütleme külalistele tere. Vaadake külalisi - nad naeratasid. Vaadake üksteisele otsa - nad naeratasid.

Hästi tehtud! Kuula nüüd mind tähelepanelikult.

Täna on meil ebatavaline tegevus. Olen teile ette valmistanud üllatuse, kuid leiate selle, kui läbite kõik testid. Ülesanded saavad olema keerukad, kuid huvitavad. Pärast kõigi ülesannete täitmist saate teada, millise üllatuse olen ette valmistanud.

Kas olete valmis? Õnne siis!

(näidake enne iga ülesannet vastav number).

1 ülesanne:

Poisid, nimetage aastaaegu.

Mis aastaaeg on praegu? (Kevad).

Mis sõnad võivad kevadet kirjeldada? (soe, päikseline, vihmane, pilvine, kauaoodatud, ilus, lõhnav, helisev, mürisev, lärmakas, äikeseline, õitsev, rõõmsameelne, teretulnud ...)

Mis kuu see nüüd on? (Mai).

Mitu kuud aastas? (12).

Palun nimetage järjekorras.

Nimeta kevadkuud.

Mitu päeva nädalas? (seitse).

Mis päev täna?

Loetlege järjekorras nädalapäevad.

Milliseid osa päevast teate?

Nimetage päevaosad järjekorras.

3 ülesanne:

Mäng "Nimeta naabreid".

Teie laual on voldikud, millele on kirjutatud number, mõelge ja öelge selle kõrval olevad numbrid.

Järjestikune loendamine ja allapoole arvestamine (1–10; 10–1). 1 laps - järjekorranumber, 2 last loendavad loendurit.

4 ülesanne:

Pööra lehed ümber, ütle mulle, mida seal on kujutatud?

Ja täpselt teada saamiseks ühendame punktid (geomeetrilised kujundid). Parandage geomeetriliste kujundite nimi.

Ja milliseid muid geomeetrilisi kujundeid teate? (romb, trapets).

5 ülesanne:

Nüüd lahendame probleemid. Kuula tähelepanelikult.

1) „Seitse väikest kassipoega, mis neile antakse - nad kõik söövad ja üks küsib hapukoort. Mitu kassipoega? " (kaheksa).

Kuidas tekkis number 8? (lisage üks kuni seitse saab kaheksa). (1 laps töötab tahvli juures - kirjutab probleemidele lahenduse).

2) „Neli tallekest lamasid murul,

Siis jooksid kaks lammast koju.

Tule, ütle mulle varsti:

Kui palju on praegu lambaid? " (kaks).

(neli miinus kaks võrdub kahega).

3) "Pange nõutav märk" >; <; = (töö tahvli juures).

3 5; 6 4; 7 7.

Füüsiline minut.(2 korda, muusika E. Zhelezneva).

Väike maja puu peal,

Mesilaste kodu, kus mesilased on?

Peate majale koputama 1, 2, 3, 4, 5.

Koputan, koputan puule

Kus, kus on need mesilased

Järsku hakkasid välja lendama 1, 2, 3, 4, 5.

6 ülesanne:

Laulge uuesti "Mesilase laul". 3-3-3-3 ...

Mäng "Sõna kirjutamine".

Mesilase laul mis heliga see algab?

Nüüd nimetage sõnad, mis algavad heliga 3 .

(saal, päikeseloojang, jänes, läänes, koidik, piirdeaed, lõhn, lõbus, mõistatus, kuld, killuke, seadus, vihmavari, hammas, taim, tan, loss, teravili ...)

7 ülesanne:

Mäng "Mõistatused - vastused".

1) "Suvel eksleb see männide ja kaskede vahelise teeta,

Ja talvel magab ta kaevus, varjab nina pakase eest.

(karu).

2) „Hall, hambuline, siristab maad. Ta otsib kedagi, kes saaks süüa. "

3) „Mitte tall ja mitte kass, kannab kasukat aastaringselt.

Kasukas on hall - suveks, talveks - teist värvi. "

4) “Saba on kohev, karv on kuldne.

Ta elab metsas, varastab külas kanu. "

(kui nad mõistatuse ära arvavad, pange vastav pilt üles).

Kuidas saab kõiki neid loomi ühe sõnaga nimetada?

(metsloomad).

8 ülesanne:

Mäng "Millest muinasjutust".

Meenutagem nüüd, millistes muinasjuttudes neid tegelasi leidub: karu, hunt, jänes, rebane.

(lapsed kutsuvad muinasjutte).

9 ülesanne:

Mäng "Pange poegadele nimi".

Karu - (karupoeg, pojad).

Hunt - (poeg, pojad).

Jänes - (jänes, jänes).

Rebane - (rebasepoeg, pojad).

Hästi tehtud! Olete ülesanded täitnud. Ainult pole selge, kus on üllatus. Mul on jäänud veel viimane ülesanne, kuula tähelepanelikult.

10 ülesanne:

Teil on paberile joonistatud vihje, kuulake mõistatust:

"Oh, sa magus maius, mida sa paberitükkides peidad? See ei toimi, nad leiavad selle! Nad annavad sulle ära ”(kommid).

Mis see teie arvates võiks olla? Mis lehel on, kuidas see välja näeb?

Lisame kommi.

Nüüd teate, milline üllatus teid ees ootab.

Üllatuse leidmiseks peate astuma 2 sammu edasi, 3 sammu paremale jne. ...

(lapsed leiavad üllatuse).

Kas teile meeldis üllatust otsida ja ülesandeid täita? Mis ülesanded sulle rohkem meeldisid? (laste vastused).

Ja mulle meeldis, et proovisite ja olite väga aktiivsed.

See lõpetab õppetunni.

Integreeritud tunni kokkuvõte. Teema: Perekond - õnne alustala (vanem vanus)

Armastuse ja lugupidamise edendamine pere ja sõprade vastu, perekonnanime, vanemate eesnime ja isanime tundmine, sugu ja sugupuu.
Ülesanded:
1. Anda esmane teave perekonna, peresuhete kohta, kujundada ettekujutus perekonnast kui koos elavatest inimestest (tunnetus)
2. selgitada kõige olulisemat teavet lapse sugulaste kohta, soodustada vanemate pereliikmete austust, soovi neid aidata ("sotsialiseerumine")
3. Aktiveerida laste kõnes sugulaste nimesid, vanemate nimesid ja isanimesid, õpetada moodustama pisitähenditega nimisõnu, parandada dialoogilist ja monoloogilist kõnet ("Suhtlus")
4. Kinnitada viltpliiatsiga inimese näo (silmad, nina, suu) joonistamise võime, arendada emotsionaalset reageerimisvõimet, loomingulist iseseisvust, esteetilist maitset ("Kunstiline loovus")
5. Kehalise aktiivsuse arendamine (füüsiline minut "Lapsed aitavad vanemaid") ("Kehaline kultuur")
Eeltöö:
* lugude lugemine - L. Kvitko "Vanaema käed", A. Jakovlev "Mama";
* laste joonistused teemal "Minu pere";
* ühised joonistused vanematega "Minu rõõm";
* ühine arutelu ema ja pere kohta käivate vanasõnade tähenduse üle;
* fotonäitus "Olen vanaema juures";
* vestlus lastega pereliikmete ja peresuhete kohta; luule õppimine; fotode valik albumile "Minu pere";
* Lauamängud.
Materjal:
Näidismaterjal: maja makett, pildid teemal "Pere";
Jaotusmaterjalid: värviline papp, värvilise paberi ribad, liim, liimipintsel, käärid, salvrätik, pilv ja päike (vastavalt laste arvule), erineva suurusega ringid iga lapse jaoks.
Muusikaline saade: laulu "Minu pere" sõnad. ja muusad. A. Ermolov, esitaja L. Grigorieva.

Tunni käik:
Korraldamise aeg:
Kasvataja: varblane kõndis katusel,
Võtsin sõbrad kokku.
Paljud, paljud, paljud meist.
Tüdrukud tulevad nüüd välja.
Õpetaja kutsub koos tüdrukutega poisse.
1 osa.
Koolitaja: - Tere, lapsed, olete maailma ilusaimad. Kas teil on hea tuju?
Lapsed: - Jah!
Koolitaja: - Nii imelise meeleoluga kutsun teid külastama tüdrukut Mašat.
Lapsed istuvad söögitoolidel.
Koolitaja: - Masha elab selles kaunis majas (juhin laste tähelepanu maja mudelile). Kuid Maša ei ela üksi. Et teada saada, kellega Masha elab, peame arvama mõistatusi. (Kui vastused on õiged, panin maja akendesse ringid, tähistades pereliikmeid). Kuula tähelepanelikult.
1. Kes peseb, teeb süüa, õmbleb,
Tööl väsinud
Nii vara ärkama? -
Ainult hooliv ... (ema)
2. Kes õpetab sulle naela lööma,
Annab auto juhtimiseks
Ja ta ütleb teile, kuidas olla julge
Tugev, vilgas ja osav?
Te kõik teate -
See on meie lemmik ... (isa)
3. Kes koob lapselaste sokke,
Ta räägib vana jutu,
Kas ta annab meega pannkooke? -
See on meie ... (vanaema)
4. Ta ei töötanud igavusest,
Tal on kallused käes
Ja nüüd on ta vana ja hall -
Mu kallis, armastatud ... (vanaisa)
5. Kes on naljakas väike üks-

Kõhul kiiresti roomamine?
Hämmastav poiss
See on minu noorim .. (vend)
6. Kes armastab nii mind kui mu venda,
Aga talle meeldib rohkem riietuda?
Väga moes tüdruk
Minu noorim ... (õde)
Koolitaja: -Nüüd vaadake, mis me saime. Ja saime skeemi - ema, isa, vanaema, vanaisa, vend, õde. Kuidas saab seda ühe sõnaga nimetada?
Lapsed: - perekond.
Koolitaja: - Mõelgem selle üle. Peres elavad eri vanuses sugulased. Perekonna vanimad on (vanavanemad). Vanavanematest noorem on ...
- Ema ja isa.
- Perekonna noorimad on ...
- Need on lapsed.

Mašaga tegime tema perekonna skeemi.
- Ja nüüd igaüks teist koostab oma perekonna skeemi. Pidage meeles, et väikesed ringid on lapsed, suuremad on ema ja isa, suurimad vanavanemad.
(Lapsed panevad laudadele skeemid).
Koolitaja: - Olgu, kõik tegid seda.
2. osa.
Koolitaja: - Maša tahtis väga teada teie peredest, rääkige meile oma perekonnast.
Koolitaja: - Kas me räägime tüdrukule Mašale oma peredest? (küsimused lastele)
Koolitaja: - Sasha, nimetage oma pereliikmed. Kes sa perekonnas oled?
- Emale, pojale, vanaemale - lapselaps, õele - vend.
Koolitaja: - Kes on teie jaoks ema ema? Kas olete tema eest?
Koolitaja: - Kes on teie peres vanim?
Koolitaja: - Kes on noorim?
Koolitaja: - Kuidas hoolitsete oma pereliikmete eest?
Koolitaja: - Kas sa armastad oma lähedasi? Miks?
3-4 lapse lood.
Koolitaja: - Hästi tehtud! Hea, et on olemas perekond, kus nad üksteist armastavad, aitavad ja hoolivad.
Koolitaja: - Kas sulle meeldib oma lähedasi aidata?
Lapsed: - Jah!
Koolitaja: - Nüüd kontrollime.
1.D / ja "Väikesed abistajad".
Koolitaja: - Mashini sugulased vajavad abi. Mul on tahvlil pilte, nimetage neid.
(Mopp, kalts, kühvel, luud, sall, müts, jakk, saapad, haamer, naelad, tangid, kruvikeeraja).
Koolitaja: - Ema otsustas korteri koristada. Mida ta tahab? (abistajad peaksid talle tooma ämbri, kaltsu, mopi, kühvlit, luuda).
Koolitaja: - Isa otsustas tooli parandada. Mida ta tahab? (assistendid peaksid kaasa võtma järgmised tööriistad - haamer, naelad, tangid, kruvikeeraja).
Kasvataja: - Väikevend läheb jalutama. Mida ta tahab? (assistentidel on kaasas: sall, müts, saapad, jakk).
Koolitaja: - Vanaema koob kampsuni (assistendid kannavad palli, kudumisvardad).
Koolitaja: - Hästi tehtud, poisid, olete oma vanemate tõelised abistajad. Nüüd teame, et igal pereliikmel on oma majapidamistööd.
Koolitaja: - Millised majapidamistööd teil on?
Lapsed: - pühkige tolm, vesililled, pühkige põrand.
Koolitaja: - Oled ilmselt väsinud? Lase veidi puhata.
2.Fizminutka "Lapsed aitavad oma vanemaid."
Lapsed sooritavad tekstile vastavaid liigutusi.
ma armastan oma ema
Ja ma aitan teda alati:
Pesen, loputan,
Raputan pliiatsidelt vett,
Ma pühin põranda
Ja patsutan vaipa.
Ema peab puhkama
Ema tahab magada.
Ma varvasin ja mitte kunagi
Ja ma ei ütle kunagi ühtegi sõna, shhh ...
3.D / ja "rõõm ja kurbus"
Koolitaja: - Poisid, kuidas väljendada armastust oma lähedastele?
Lapsed: - Aitame, kuuletume.
Koolitaja: - Eks! Teeme ka häid asju ega tee kunagi halbu, et mitte vanemaid häirida. Mis on teie arvates rõõm (kurbus) nagu päike või pilv?
Lapsed: - Rõõm on nagu päike ja kurbus on nagu pilv.
Koolitaja: - Ma nimetan tegevused. Kui arvate, et see tegu häirib teie ema, tõstke pilv, kui see meeldib, päike.
Koolitaja: - maalis ilusa pildi;
- sõdis sõbraga;
- olete söönud manna;
- eemaldatud mänguasjad paigas;
- rebis raamatu üles;
- Nad määrisid jalutuskäigu ajal mu jope mustaks. (lapsed tõstavad vastavaid pilte)
Kasvataja: - Hästi tehtud, lapsed! Tehke ainult häid tegusid ja päike paistab teie üle alati.
Koolitaja: - Poisid, ma näen, et te kõik armastate oma perekonda väga ja ka Masha armastab väga oma perekonda. Kui hea on, kui inimesel on lähedane perekond. Peres helistavad kõik üksteisele hellalt, hellalt, sest nad armastavad üksteist. Kuidas saate oma tütart hellitavalt helistada?
4. Mäng "Ütle seda lahkelt"
Lapsed: tütar, tütar
Poeg - poeg, poeg
Issi issi issi
Vanaisa - vanaisa, vanaisa
Vanaema - vanaema
Õde - väike õde
Lapselaps - lapselaps
Lapselaps - lapselaps
Vend - väikevend
Koolitaja: - On imeline, kui palju sa teadma hellitavaid sõnu. Sa tegid mulle rõõmu. Tuleb välja, et olete oma pere suhtes väga hell ja lahke.
3. osa.
Koolitaja: - Teie õnnelike perede jäädvustamiseks mitte ainult oma lugudesse, vaid ka paberile, õpime täna, kuidas teha järjehoidjat "Minu pere on rõõmsameelne palm". Ja saate seda oma perele esitada.
Koolitaja: -Lihtsalt selleks, et saaksime trenni teha, peame sirutama sõrmi.
Näpumäng "Pere".
Üks kaks kolm neli! Klõpsab kontoga.
Kes minu korteris elab?
Loeb üks, kaks, kolm, neli, viis plaksutamist.
Ma võin neid kõiki üles lugeda!
Ema, isa, vend, õde Alternatiivne sõrmede silitamine.
Murka kass, kaks kassipoega,
Minu kuldvits, kriket ja mina
See on kogu mu pere!
Kaamerasaade
(Lapsed lähevad laudadesse).
Järjehoidja koostamise algoritm:
Koolitaja:
- Nüüd saab igast sõrmest teie paberitükil ema ja isa, vanaema ja vanaisa. Võtke viltpliiats ja joonistage: silmad, nina, suu, kõrvad, juuksed. (Kuvatakse tahvlil)
Mängitakse lugu "Minu pere". ja muusad. A. Ermolov, esitaja L. Grigorieva.
Koolitaja:
1. Puhtal valgel paksul paberilehel ümardame oma paremat või vasakut kätt.
2. Igale sõrmele loome (viltpliiatsitega) pildi oma pereliikmetest.
3. Lõika piki kontuuri.
4. Liimige see paksule paberiribale.
Individuaalne lähenemine töö ajal.
Pärast produktiivse tegevuse lõppu esitatakse iga järjehoidja koos lapse kommentaariga (milline pereliige sellele joonistatakse).
Koolitaja: - Poisid, mis te kõik suurepärased olete! Kui ilusad järjehoidjad sul on. Teie vanemad on sellise kingituse üle väga õnnelikud.
Alumine joon. Koolitaja: - Keda me täna külastanud oleme? - Milleks vajab inimene perekonda? Ütleme näiteks Mashale külalislahkuse eest.