Temaatiline klubitund vanemas rühmas "meie poiste saladused, meie tüdrukute saladused". Meie "klubitund" Klubi tunni programm ettevalmistavas rühmas

Avaldamise kuupäev: 09.11.17

Valla eelarve eelkool

haridusasutus "Solnyshko"

omavalitsuse kihistu Gubkinsky

KLUBI TUNNI TEEMAS:

"Muinasjuttude ja karpide maal"

TEISTES NOOR- JA ETTEVALMISTUSERÜHMADES

Vašumirskaja Sevim Albenkovna

kunstiõpetaja

Dudareva Elena Nikolaevna

muusikajuht

Stepanova Inna Viktorovna

õpetaja logopeed

Gubkinsky 2017

eesmärk läbiviimine - laste algatuse toetamine erinevates tegevustes.

Ülesanded:

§ harida lapsi iseseisvuse ja vastutuse eest;

§Õpetada lapsi kosmoses navigeerima;

§ arendada sõbralikke suhteid erinevas vanuses laste vahel, austust teiste vastu;

§ arendada võimet võtta initsiatiivi teiste eest hoolitsemisel, olla tänulik abi ja tähelepanu märkide eest;

§ arendada soovi väljendada oma suhtumist keskkonda, leida selleks iseseisvalt erinevaid kõnevahendeid;

§ aidata kaasa laste eneseregulatsiooni kujunemisele.

Tüüp klubitund: aktiivne.

Eeltööd:

arutelu, mille käigus reegleid korrati “ klubitund»:

Räägi rahulikult;

Kõndige rahulikult;

Ärge võtke mänguasju, materjale ega tööriistu teistelt lastelt, kui nad võtsid need esimesena;

Alustage ja lõpetage töö kellasignaali keskel;

juhtide valik keskustes, sõltuvalt laste huvidest ja oskustest.

laste huvide jaoks keskuste kindlakstegemine.

Varustus:

  • didaktiline käsiraamat "Rõõmsad helmed";
  • kelluke.
  • multimeediumprojektor;
  • arvuti;
  • klaver:
  • laste muusikariistad: kellad, pulgad, tamburiin.

Tunni käik

Lapsed astuvad jõusaali ja rivistuvad ringi.

Muusikaline juht.Poisid, ma arvan, et meie tund tundub teile ebatavaline: täna valite igaüks teist ise, mida ta teha huvitab. Pealegi on meil tunnis lapsi erinevatest rühmadest: ettevalmistav ja teine \u200b\u200bnoorem. Ja enne alustamist soovitan teil üksteist tundma õppida. "Merry Beads" aitab meid selles. Meie ees vaibal lebab ebatavaline köis. Sellel stringil, justkui niidil, nöörime helmed. Ja me ise oleme helmed. Helmeks saamiseks panime oma käe aasa ja ütleme oma nime. Ja me teeme selle kiiresti. Alustame siis ...

Suhtlusmäng "Rõõmsad helmed".

Muusikaline juht.Saime naljakaid helmeid,

Ja me kohtusime ja saime sõpradeks.

Ja nüüd teen ettepaneku meenutada meie tunni reegleid. Ütle mulle kutid!

Räägi rahulikult;

Kõndige rahulikult;

Olge täiskasvanute ja üksteise suhtes viisakas ja arvestav;

Ärge võtke mänguasju ega tööriistu teistelt lastelt, kui nad võtsid need esimesena;

Vanemad lapsed aitavad noorema rühma lapsi;

Alustage ja lõpetage kesklinnas tööd, helistades kella.

Õpetaja logopeed.Noh, alustame! (Helistab kella.) Muutume helmestest poisideks. (Lapsed ja täiskasvanud eemaldavad silmused oma kätelt ja asetavad need enda ette vaibale.) Poisid, vastake minu küsimusele: kas teile meeldivad muinasjutud ja multifilmid? (Vastused) Kes on teie lemmikud koomiksitegelased? Mis on su lemmiktegelane? Ja teil on? Väga huvitav! Kas oskate mu lemmikmuinasjutukangelast arvata? (Vastused.)

Kujutava kunsti õpetaja.Ja kes on mu lemmik muinasjutukangelane?

Muusikaline juht.Kes on minu lemmiktegelased? (Vastus.) Maša, nagu ka mina, armastab laulda, tantsida, muusikariistu mängida ja kutsub teid muusikasaali.

Kujutava kunsti õpetaja.Ja mulle meeldib Kolobok, sest see on skulptuur taignast ja mulle meeldib meie kunstistuudios plastiliinist värvilisi kujundeid skulptuuri teha.

Õpetaja logopeed.Luntik lendas meie juurest Kuult ja õpib rääkima. Ja õpetan ka tüüpe õigesti rääkima! Liitu meiega Luntikuga, ees ootab palju huvitavat!

Muusikaline juht.Kutsume teid, kutid, valima, kellega kangelastest täna koos õpite.

Tüübid valivad muinasjuttude kangelaste kujutistega märgid.

Õpetaja logopeed.Kõik kutid on otsustanud, mida nad täna teevad. Kiirustame! Kuid ärge unustage, et kui kell heliseb, läheme jõusaali.

Lapsed ja õpetajad käivad klubikeskustes.

Logopeediline tund klubitunni näol

“Reis muinasjuttude maale. Ebatavaline külaline Kuult "

Eesmärk:tutvus heliga L - teisele nooremale rühmale. Helide Л, ЛЬ automatiseerimine silpides, sõnades, lausetes - vanemale koolieelsele eale

Ülesanded:

Parandusõpe:

  • heliga L tutvustama, sõnadega esile tõstma;
  • kinnistada lapse teadmisi helide "L" ja "L" kohta; õpetage jätkuvalt eristama sõnades häälikuid "L" ja "L";
  • kindlustada võime määrata heli "L" asend sõnades;
  • jätkake lausete koostamise õppimist; kindlustada võime valida nimisõnade omadussõnu.

Parandus- ja arenguhäired:

  • arendada foneemilist kuulmist, artikuleerimis- ja üldmotoorikat, verbaalset ja loogilist mõtlemist.
  • harida kõne enesekontrolli suulise, taktilise vibratsiooni ja akustilise kontrolli abil.

Parandus ja haridus:

Tunni käik:

Aja korraldamine.

Täna on meil ebatavaline külaline. Arva ära, kes see on:

"Ma olen lahke ja hea,

Nagu keegi teine

Mulle meeldib siin väga,

Kuigi ta sündis Kuul. " Kes see on? (Luntik) ( Slaid number 1)

Ütle mulle, mis on esimene heli sõnas "Luntik"? (heli "L")

Räägime Luntikule, mis heli see on (iseloomulik "L" helile)

Selle heli õigeks ja ilusaks hääldamiseks teostame teiega liigendvõimlemist. ( slaid number 2)

D / U "kommid" Vupsen ja Pupsen. (slaidi nr)

Oi, ma unustasin täielikult, Luntik tõi maiustusi, tüdrukutele pehme "L" ja poistele kõva "L" heliga. Kuid häda on selles, et nad nägid Vupseni ja Pupseni maiustusi, kuid segasid need kokku ja viskasid isegi jääga vaasi. Luntik istub kurvalt ega tea, mida teha, kardab külma ega tea, kuidas neid sealt välja tuua. Aitame teda. ( Krüoteraapia)

Millist kommi maasikatest tehakse? (maasikas)

Millist kommi valmistatakse apelsinidest? (oranž)

Mis komm on sidrun? (sidrun)

Millist kommi lubjast tehakse? (lubi)

Hästi tehtud!

Pärast jääga töötamist tuleb käed tassi sooja veega sukelduda. Pühi kuiv ja masseeri massaažiga "siilid"

D / U "Romashka" (slaidi number)

Kõneterapeut: - Kui Luntik kõndis ja sattus ebaharilikule heinamaale, kasvasid seal karikakrad, tahtis ta kokku korjata karikakraid ja anda Baba Kapale. Kuid häda on selles, et ta puudutas neid ja kroonlehed murenesid. Aitame teda. Siin on meil tuum. Peate leidma ja võtma heliga L piltide kujutisega kroonlehe ja koguma nii karikakra.

(Pildid: pin, lips, laud, puntrad, vibu, müts, arst, tammetõru, kaev, ämber, vihmavari, pliiats).

Kõneterapeut: - Hästi tehtud! Vaadake, kui ilus on kummel.

Didaktiline mäng "Võluri kiri" (slaidi number).

Luntikul on Kuul tuttav võlur. Ta kirjutas talle kirja, milles ta kõik segi ajas. Aidake Luntikut, kuulake tähelepanelikult lauseid, parandage vead, öelge õigesti.

  • Taevas on Kuul. (Kuu taevas)
  • Ema tegi salatist peeti. (Ema tegi peedisalatit)
  • Külmkapp vorstis. (Vorst külmkapis)
  • Õun pigistas Milast mahla välja. (Mila pressitud õunamahl)
  • Paadil hõljuvad lained. (Paat sõidab lainetel)
  • Kalach sõi au. (Slava sõi rulli)

Luntik õppis sinult palju, sinust said tema tõelised sõbrad, kuid tal on aeg koju naasta ja mälestuseks kingib ta sulle oma foto, mille saad oma rühma värvipliiatsitega maalida.

Muusikaline tund "Maša ja karu uued seiklused"

Eesmärk:eri tüüpi muusikaliste tegevustega tegelemise võime kujunemine koostöös eri vanuses lastega.

Ülesanded:

kinnistada teadmisi muusika kolme peamise žanri kohta: laul, tants, marss;

arendada emotsionaalset reageerimisvõimet muusikale, esituse väljendusrikkust;

kasvatada üksteise suhtes tähelepanelikku ja heatahtlikku suhtumist.

Muusikaline saade:

"Märts" (E. Tilicheeva);

Muusikaline mäng "Päike ja vihm" (A. Barto, M. Rauchwerger);

"Valss-nali" (D. Šostakovitš);

Muusika koomiksist "Maša ja karu" (helilooja V. Bogatõrev).

Varustus:

Tunni käik:

Muusikaline juht. Poisid, kas olete muinasjutuga "Maša ja karu" hästi kursis? Kas olete vaadanud koomiksit "Maša ja karu"? Räägi mulle kutid, milline tegelane on Masha ja Karu. Mis karu: hea või halb? (Laste vastused.) Ja mis on Masha tegelaskuju? (Laste vastused.)Jah, Masha on väga naljakas tüdruk, uudishimulik, kelmikas, nii et teame tema kohta palju huvitavaid lugusid. Kas soovite leiutada oma loo Mašast ja Karust? (Vastused.) Nimetagem seda lugu "Maša ja karu uuteks seiklusteks". Mis sa arvad, millest see lugu algab?

Lapsed mõtlevad välja loo alguse, õpetaja koordineerib, küsib: "Maša laskub trepist alla ja laulab:" Siin ma lähen alla. "

Laul - popevka "Redel" (E. Tilicheeva)

Muusikaline juht. Talle meeldis see laul, ta tõuseb üles ja laulab: "Siin ma lähen üles". Ja jälle laul jookseb alla: "Siin ma lähen alla."

Lapsed mõtlevad välja loo jätkamise, õpetaja koordineerib, küsib.

Muusikaline juht. Maša läheb merereisile ja kellega ta kohtub? (Laste vastused. Ekraanile ilmub suure vaala pildiga slaid ..) Pange tähele: see pole mitte ainult vaal, vaid vaal nimega Marsh. Ja mis on "marss"? (Laste vastused.) Soovitan teil koos Mašaga astuda kiire samm "märtsi" muusika juurde.

Lapsed astuvad muusika saatel kiires ringis

E. Tilicheeva "märts".

“Vaim nimega Song seilab Masha poole. Tema kohale ilmub ere päike. "

Muusikaline juht. Teekonna jätkamiseks peame laulma naljaka loo päikesest.

Muusikaline mäng "Päike ja vihm"

(A. Barto, M. Rauchwerger).

Lapsed mõtlevad välja loo jätkamise, õpetaja koordineerib, küsib:"Masha poole hõljub vaal nimega Tants."

Kõlab "Valss-nali" (D. Šostakovitš)

Õpetaja räägib lastega muusika olemusest ja pakub seda muusikainstrumentidel esitamiseks.

Muusikaline juht.Teekonna jätkamiseks peavad Maša ja Karu tantsima valssi või esitama seda muusikariistadel. Mis muusikariista sa arvad, mis Masha valib? (Laste vastused.) Milline tööriist sobib Karule paremini?

(Laste vastused.)

Lapsed esinevad orkestris (kellade ja löökpillidel) "Valss-nali" (D. Schostakovich).

Muusikaline juht.Vaal nimega Tants purjetas kaugele ookeani ning Masha ja Karu tulid laevalt maha ja läksid lustliku lauluga oma sõpradele - metsaelanikele.

Kas teile meeldis see lugu? Kas soovite veel lugusid välja mõelda? (Vastused.)Noh, noh, mõtle kumbki oma lugu välja ja jaga seda oma sõpradega.

Kujutava kunsti tund

"Kolobok ja tema sõbrad"

Lapsed istuvad laudade äärde.

Kujutava kunsti õpetaja.Poisid, vaadake, Kolobok juba ootab meid.

Piparkoogimees... Tere kutid! Tulin täna teie lasteaeda põhjusega. Teil on nii lõbus ja huvitav! Milline sõbralik seltskond olete kokku kogunud! Kuidas ma tahaksin, et mul oleks sama sõbralik ja rõõmsameelne kolobokside seltskond.

Kujutava kunsti õpetaja.Poisid, aitame Kolobokil sõpru leida, vormime nad plastiliinist. Koloboks mängib koos, laulab laule. Neil on lõbus!

- Sõtku kõigepealt sõrmed.

Sõrmevõimlemine:

1. Kunagi olid vanaisa ja naine

Jõeäärsel lagendikul.

(Koputab rusikat nukkile.)

2. Ja nad armastasid väga-väga

Koloboks hapukoorel.

(Me surume kokku, vabastame rusikad lahti.)

3. Kuigi vanaemal on vähe jõudu,

Vanaema sõtkus taigna.

(Surume käsi.)

4. Noh, mis saab vanaema lapselapsest

Piparkoogimees veeres käepidemetes.

(Kolm peopesa.)

5. Tuli sujuvalt välja, tuli sujuvalt välja

Ei soolane ega magus.

(Triigime käsi vaheldumisi.)

6. väga ümmargune, väga maitsev,

Isegi selle söömine teeb mind kurvaks.

(Plaksutage käsi.)

Kujutava kunsti õpetaja.Ja nüüd saame oma tööd alustada.

Meil on üks sõber

Tema nimi on plastiliin!

Täiskasvanud ja lapsed teavad -

Temaga on kõik võimalik!

Võtame soovitud värvi plastiliini. Mis värvi te kasutate? (Laste vastus; kui noorematel on raskusi, aitavad ettevalmistusrühma poisid).

Sõtkutame oma plastiliini nii, et see muutub pehmeks, kuulekaks.

Üks kaks kolm neli viis-

Hakkame mudima.

Tugevalt, tugevalt pigistan -

Sõtku oma plastiliini!

Nihutame plastiliini ühelt käelt teisele, justkui peituksime.

Nüüd sellisest sõnakuulelikust pehmest plastiliinist saate koloboki kujundada. Pange see peopesale, pigistage teise peopesaga ja rullige see ringjate liigutustega välja.

Väänan, väänan, väänan -

Ma tahan palli keerutada!

- Kui kolobokid on valmis, saate helmestest silmad teha, naeratuse suu kujutamiseks kasutage virna. Võite teha ka juukseid ja peakatted. Ettevalmistava rühma tüübid aitavad nooremaid.

Laste iseseisev töö. Õpetaja osutab individuaalset abi.

Peegeldus

Kujundatud kolobokid asetatakse taldrikule.

Kujutava kunsti õpetaja. Hästi tehtud poisid! Oi, kui ilusaid kolobokke olete teinud. Ümmargune. Mis värvi on kolobokid?

Lapsed. Kollane.

Kujutava kunsti õpetaja... Koloboks oskab ilusat laulu laulda. Aitame neid.

Kolobochka! Piparkoogimees!

Mul on roosiline külg!

Ja ma olen hea ja nägus,

Ja ta näeb välja nagu päike!

Kujutava kunsti õpetaja.Näete, lapsed, kuidas piparkoogimehel on hea meel, et tal on nii palju sõpru.

Kolobok:

- Hurraa! Hurraa! Siin on mu sõbrad!

Kujutava kunsti õpetaja.Ja nüüd heliseb kell. Meil on aeg tagasi jõusaali jõuda.

Kui kell heliseb, kogunevad kõik osalevad lapsed ja õpetajad spordisaali, istuvad maha "Refleksiivsesse ringi" ja algab arutelu, kus kõigile esitatakse küsimusi:

- Kus sa oled olnud?

Mida sa mäletad?

Kas soovite sinna uuesti minna, miks?

Kas teil õnnestus reegleid järgida, kui mitte, siis miks mitte?

Töökogemusest

"Klubi tund kui tõhus tehnoloogia

koolieelikute positiivne sotsialiseerumine "

Churkina Anna Innokentievna,

koolitaja MDOU number 14,

tšeremhhovo, Irkutski oblast

Koolieelse perioodi üks olulisemaid ülesandeid on lapse sotsialiseerimine ja selle kõige olulisem osa on suhtlemisoskuste arendamineehk oskus suhelda eakaaslaste ja täiskasvanutega.

Vajadus suhtluse järele on inimese üks olulisemaid vajadusi. Suhted teiste inimestega tekivad ja arenevad intensiivselt lapsepõlves. Ilma täieõiguslik suhtlus, ei saa laps ühiskonnas sotsiaalselt kohaneda, mõjutab see ka isiksuse kui terviku intellektuaalset arengut ja kujunemist.

See probleem on eriti oluline praegusel ajal, kui laste moraalne ja kommunikatiivne areng on tõsine probleem. Pole saladus, et kaasaegse lapse parim sõber on teler või arvuti ning tema lemmik ajaviide on multifilmide vaatamine või arvutimängude mängimine. Lapsed hakkasid vähem suhtlema mitte ainult täiskasvanute, vaid ka omavahel. Kuid elav inimsuhtlus rikastab oluliselt laste elu, värvib erksate värvidega nende aistingute sfääri.

Suhtlemine eakaaslastega võtab lapse elus olulise koha: lapse arengukiirus, tema eneseteadvus ja enesehinnang ning suhtumine teistesse inimestesse sõltub sellest, kui edukalt see areneb. Suhtlemas eakaaslastega õpib ta suhteid looma vastavalt teatud reeglitele. Tunnustage ennast subjektina sotsiaalsete suhete süsteemis.

Seega kommunikatiivse pädevuse kujundamine eelkooliealine laps on kaasaegse koolieelse pedagoogika pakiline probleem.

Selle probleemi lahendamiseks otsustasime oma lasteaias selliseid tutvustada uus tehnoloogia kui "Klubi tund".

"Klubi tund" on spetsiaalne kaasaegne tehnoloogia lapse isiksuse arendamiseks. Pedagoogiline tehnoloogia on see, et lapsed saavad ühe tunni jooksul omavahel vabalt suhelda ja lasteaias teatud käitumisreegleid järgides ringi liikuda ning kellukese kõlades rühma tagasi pöörduda.

Peamised eesmärgid Klubi tunnid on:

  • sõbralike suhete edendamine erinevas vanuses laste vahel,

lugupidav suhtumine teistesse;

  • laste iseseisvuse ja vastutuse õpetamine nende tegude eest;
  • kosmoses orienteerumise koolitus;
  • oma tegevuse planeerimise ja tulemuste hindamise võime arendamine;
  • tugevdades laste oskusi viisakalt oma soovi avaldada, teenuse eest tänada;
  • laste püüdluste arendamine, et väljendada oma suhtumist keskkonda, leida selleks iseseisvalt erinevaid kõnevahendeid;
  • õpetada lastele tehnikaid vastuoluliste probleemide lahendamiseks ja konfliktide lahendamiseks;
  • julgustades lapse katseid jagada õpetaja ja teiste lastega teadlikult erinevaid kogemusi;
  • enesemääramiseks ja eneseregulatsiooniks vajalike elukogemuste (semantilise hariduse) omandamine.

Saab eristada järgmist tüüpi "Klubi tunnid":

tasuta.Lapsed liiguvad kogu lasteaias (siseruumides või õues) vabalt ja korraldavad iseseisvalt mitmeealist suhtlust vastavalt oma huvidele ilma täiskasvanute abita;

temaatiline. Sel juhul arvestatakse kuu olukorda ka "Klubi tunnid".

aktiivne. Seda tüüpi „Klubi tund“ põhineb lapse enesemääramisel erinevate tegevuste valikul.

loominguline. Kooli ettevalmistava rühma lapsed korraldavad kõik tegevused "Klubi tunnis" kõigile lastele ise.

Klubitunniks arutavad koolitajad ja spetsialistid esialgu:

1) "Klubitundide" teema on paljutõotav temaatiline kava pooleks aastaks. See on vajalik, kuna "Klubi tundi" saab läbi viia erinevates vormides: hommikul hariva tegevusena, õhtul huvigruppidena toimuva tegevusena, jalutuskäigu või vaba aja veetmise ühe vormina.

2) "Klubi tunni" sagedus ja kestus. Tegevused toimuvad reeglina üks kord nädalas programmi alguses ja seejärel 2-3 korda nädalas. Klubitunni üks peamisi tingimusi on selle kestus, nimelt vähemalt 1 tund, kuna muidu pole lastel aega oma elukogemust omandada;

3) Laste käitumisreeglid "Klubi tunnil":

- "Ütle tere ja hüvasti, kui sisenete teise rühma";

- "Kui võtsite mänguasja mängimiseks, pange see lahkumisel tagasi";

- "Ärge võtke mänguasju teistelt lastelt, kui nad võtsid selle esimesena";

- "Aidake õppetundi läbi viia, kui see toimub" Klubi tunnil ";

- “Räägi rahulikult”;

- "Kõndige rahulikult";

- "Tagasi gruppi kõne märguandel";

- "Kui te ei soovi teistesse rühmadesse minna, võite oma rühma jääda või naasta selle juurde, kui olete väsinud";

4) "Klubi tunni" korralduslikud aspektid. Kõiki lasteaia töötajaid hoiatatakse päeva ja kellaaja eest. Üritus läheb nii. Aia sissepääsuuksed on suletud. Töötajad on oma töökohtadel ja tegelevad igapäevaste asjadega, oodates laste saabumist. Võimaluse korral suhtlevad nad külalistega, näitavad, räägivad oma tegemistest. Lapsi julgustatakse ka töötajaid nende töös aitama. Selleks valmistatakse tulevastele lastele ette ette erinevad tegevused. "Klubi tunni" lõpus kõnnib vastutav isik kellaga läbi kõik korrused (rühmad), andes märku, et on aeg gruppidesse naasta;

5) "Klubi tunni" korralduslikud aspektid. ECE meeskond määrab, mitu rühma ja millised osalevad esimesel üritusel, kuidas lapsi esimeseks "klubitunniks" ette valmistada.

Eeltööd tehakse ka vanemate ja ettevalmistavate rühmade lastega:

1) korraldatakse arutelu, mille käigus saavad vanemad koolieelikud teada, mis on “klubitund” ja miks nad seda vajavad, mida nad selle ürituse ajal teevad ja kes tahaksid sellel osaleda;

2) arutatakse, millised rühmad on lasteaias, laste vanus nendes rühmades ja millisel korrusel (tiival) nad asuvad;

3) selgitatakse, millised on lasteaia ruumid, kuidas neid nimetatakse, kes seal töötavad, mida teevad ja millist kasu see toob;

4) antakse välja plaan (kaart), mis ja kus toimub, sõltuvalt sellest, millist tüüpi "Klubi tund" on kavandatud - temaatiline, tegevusala või loominguline;

5) reeglite eiramise eest kehtestatakse karistused.
Vahetult enne "klubitundi" arutavad lapsed kõik reeglid läbi. Peetakse plaani kaarti, iga laps planeerib, kuhu ta minna soovib. Antakse õpetus: „Lapsed, saate ühe tunni jooksul kogu hoones ringi liikuda, järgides käitumisreegleid. Ja kui kell heliseb, pöördute tagasi rühma. "

6) pärast "Klubitunni" lõppu istuvad kõik lapsed-osalejad, igaüks oma rühmas koos õpetajaga, vaibal ringis, algab arutelu - helkurring. Õpetaja hoolitseb selle eest, et lapsed üksteist ei segaks ja ootaksid kannatlikult oma järjekorda.

Arutatakse järgmisi küsimusi:

- Kus laps oli?

- Mida sa mäletad?

- Kas soovite sinna uuesti minna ja miks?

- Kas plaanisite enne “klubitundi” kuhugi minna? Kas teil õnnestus seda teha ja kui ei, siis miks mitte?

- Kas teil õnnestus reegleid järgida, kui mitte, siis miks.
Õpetaja fikseerib probleemid, mis lastel "Klubi tunnis" tekivad, ning arutab neid laste ja vanematega (selleks sobival ajal), leides viisid nende lahendamiseks ühistegevuses.

7) pärast iga üritust pedagoogilises nõukogus vahetavad pedagoogid, õpetajad ja töötajad arvamusi:

- mida tegid lapsed tema territooriumile tulles, mis oli laste käitumises erilist;

- kuidas suhtusid oma rühma jäänud lapsed külaliste juurde tulles (küsimus kasvatajatele);

- kas lapsed järgisid reegleid ja mis takistas neid järgimast, kas esines konflikte;

- millised ülesanded tuleb lahendada järgmisel "klubitunnil".

Nagu märgitud, saavad lapsed ürituse ajal kogu lasteaia hoones vabalt ringi liikuda (“mine kuhu tahad, tee mida tahad”). Samal ajal on lastele mõeldud "Klubi tunni" algstaadiumis soovitav korraldada mitmesuguseid tegevusi: kunstistuudio, muusikaklubi, tee tasuta sissepääs jõusaali, raamatupidamisosakonda, õde, kööki ja mitte ainult vaatamiseks, vaid ka selleks, et midagi huvitavat teha. Ja turvalisuse tagamiseks treppidel ja koridorides saavad lapsehoidjad pidevalt "koristada", ilma et nad häiriksid laste liikumist, märkusi tegemata, kuid diskreetselt silma peal hoides. Esimest korda lapsed pole külalised, vaid lasteaia omanikud. Nagu lukustatud lahtrist, valitakse nad rühmaruumist. Olles valvsast eestkostest pääsenud, omandavad lapsed väga kiiresti võime iseseisvalt endale äri leida ja selle lõpuni viia. Nad õpivad hõlpsalt, mis tund on ... ja annavad ülevaate, kuidas seda kõige paremini veeta.

"Klubi tund" tõestas: viie- ja kuueaastased lapsed ei saa mitte ainult kasutada antud vabadust, vaid suudavad teha ka teatud järeldusi.

Kirjandus:

Mihhailova-Svirskaja L.V. Eelkooliealiste laste hariduse individualiseerimine. Koolieelse lasteasutuse õpetajate käsiraamat. (Töötame vastavalt koolieelse hariduse FSES-ile) - M.: Haridus, 2015.

Mihhailova-Svirskaja L.V. Laste nõuanded: juhend õpetajatele. - M.: Kirjastus "National Education", 2015

Kaasaegsed tehnoloogiad lapse tõhusaks sotsialiseerimiseks koolieelses lasteasutuses. FSES. / Kunsti autor. IS RASi teadur Natalja Petrovna Grišajeva // Toimetaja Sukhova E.A.: Kirjastus Ventana-Graf, 2015. http://www.labirint.ru/books/463129

Klubitunni stsenaarium "Venemaa, Armeenia ja Aserbaidžaani rahvaste külalislahkuse traditsioonid"

Osalejad ja korraldajad:
Golovach N.E. - Art. kasvataja.
Konovalova T.A. - muheleb. juht,
Sheikina E.S., Dyagina A.V., Baranova S.N., Nikolaeva E.V., - koolitajad.
Klubi tunni tüüp: temaatiline.
Sündmuse kuupäev ja kellaaeg: 24.10.2016 kell 10.00-11.00h.
Eesmärk: vanemate eelkooliealiste isiksuse kultuuri arendamine läbi ideede väljatöötamise eri riikide rahvaste traditsioonidest, tavadest, sallivuse kasvatamisest.
Eelnev töö:
Õpetajad uurivad erinevaid teabeallikaid traditsioonide, tavade, Venemaa, Armeenia, Aserbaidžaani vaatamisväärsuste kohta. Töötamine Interneti-ressursside, entsüklopeediatega. Suhtlemine vanematega: teabe kogumine, küsitlus.
Koos õpetajatega arutati klubitunni korraldamist, riikide valikut, määrati reisimarsruut ja ettevalmistuste eest vastutuse jagunemine.
Rühmaruumid ja muusikasaal olid sisustatud vastavalt esindatud riikide rahvuslikele traditsioonidele.
Kirjandus: Grishaeva N. P., Strukova L. M., "Pedagoogiline tehnoloogia" Klubi tund "kui vahend koolieelikute käitumise eneseregulatsiooni arendamiseks", M.: Venta - Graf, 2015.

Klubitunni edenemine:

Juhtiv: Tere kallid vanemad ja lapsed. Meil on hea meel tervitada teid meie lasteaias. Täname teid, kallid lapsevanemad, et leidsite aega meie avatud uste päevale tulla. Täna soovime seda korraldada klubitunni „Venemaa, Armeenia ja Aserbaidžaani rahvaste külalislahkuse traditsioonid“ raames. Meie rahvusvahelises riigis - Venemaal - elab suur hulk inimesi erinevatest riikidest. Oleme kõik erinevad, pole sugugi sarnased. Me räägime erinevaid keeli, meil on erinevad kombed ja traditsioonid. Kuid meid kõiki ühendab üks asi - me oleme inimesed! Inimesed sünnivad teistsugused, erinevad.
Et saaksite teistest aru saada
Peate endas kannatlikkust kasvatama.
On vaja tulla lahkelt majas elavate inimeste vastu.
Hoia sõprus, armastus südames.
Meie lasteaia õpilaste seas on eri rahvustest lapsi. Nad kõik on sõbrad, suhtlevad, mängivad. Klubi tunnis tutvume kolme riigi traditsioonide ja mängudega: Venemaa, Armeenia ja Aserbaidžaan.
Vana vene kombe kohaselt kohtub Venemaa meiega leiva ja soolaga. Selle esitavad vanema rühma "Värvilised peopesad" lapsed.
Koolitaja:
Rahu teile, kallid külalised
Tulid heal tunnil
Nii soe kohtumine
Teile ette valmistatud!
Leib ja külalislahkus
Meie kodumaa on kuulus!
Siin on teile vene laulud
Ja meeleib!
Toimuvad mängud, on tantsud
Laulud tulevad head
Lõppude lõpuks, millal see on kogunemine
Olid hingepidu
Tule sisse, tule sisse
Vaata meie onn!
Lapsed esitavad laulu "Vene onn"

Koolitaja:
Ja nüüd ausad inimesed
Hakka ümmarguseks tantsuks
Meelelahutame külalisi
Näidake ennast inimestele.
Ringtants "Olime ümmarguses tantsus, ah - lyu-li, olime!"
Koolitaja:
Onnurk pole nurkades punane
Ja pirukatega punane
Istume kõrvuti pingil
Ja ma istun sinuga
Ma küsin teilt mõistatuse
Kes on tark, seda näen!
Mõistatus: Põllul kasvas üles maja
Maja on vilja täis
Seinad on kullatud
Luugid lauda
Maja väriseb
Kuldsambal (Spikelet)
Vene inimestel on palju saladusi ja vanasõnu. Milliseid vanasõnu teate leiva kohta?
Lapsed kutsuvad vanasõnu:
- Maaema - isa leib
- Leib on elu
- Kapuutsiga lõunasöök, kui leiba pole
- Näljasel ristiisal on kogu leib peas
- Sa elad ilma kullata, aga sa ei ela ilma leivata
- rukkileib nisu vanaisale
- Leivas kogu vägi!
-Palju lund - palju leiba
- Kas soovite süüa rulle, ärge istuge pliidil (Egor M.)
- Leib on kõige pea (Anya K.)
Õpetaja toob külalistele pätsikese.
Siin on ta keerdunud koorega lõhnav leib
Siin on soe kuldne, justkui päikesega täidetud
Tervis on selles, meie tugevus
Selles on imeline soojus
Kui palju käsi teda tõstis, valvas, kaitses
Tuleb leib, tuleb laul
Tuleb leiba, tantsitakse
Tuleb leiba, tuleb mäng
Mängitakse mängu "Vanaema Siil"
Mängu käik: Baba Yaga hüppab ühele jalale ja proovib poisse harjavarrega puudutada. Keda see puudutab, ta peatub ja tardub oma kohale. Kes jääb mängust viimaseks, saab Baba Yagaks.
Ja nüüd kutsume teid soojale ja kaunile Armeenia riigile. Selle esitavad lapsed ja ettevalmistusrühma vanemad. "Smeshariki".
Juhtiv:
Täna esindab meie rühm Armeenia riiki. Kõigil lastel on küljes Armeenia riigilipp. Sellel on kolm värvi. Armeenia Vabariigi põhiseaduses on kinnitatud järgmised värvide tähendused:
Punane värv sümboliseerib Armeenia mägismaad, Armeenia vabadust ja iseseisvust. Sinine värv sümboliseerib Armeenia inimeste soovi elada rahuliku taeva all. Oranž sümboliseerib Armeenia inimeste loovat annet ja töökust.
Kõlab rahvusmuusika, Armeenia esindaja astub koos lastega rahvarõivasse ja tervitab külalisi nende emakeeles.
Esitatakse rahvustantsu.
Räägib riigist, loodusest, rikkusest, rahvustoitudest (lavašš, tolam).
Rühma laste esinemine: Armeenia on minu kodumaa. See on Taga-Kaukaasia riik, kõrgete mägede riik. Meil on väga ilus loodus. Mägedes, kus õhk on puhas, kasvavad ravimtaimed, mis võivad ravida paljusid haigusi. Armeenia kliima on veidi soojem kui Venemaal. Aedades valmivad virsikud, mandariinid, hurmaad, sidrunid. Lavaši ja tolmat peetakse rahvustoitudeks.
Tolmal on kõige suurem sarnasus kapsarullidega - kapsalehtede rolli mängivad aga laiad viinamarjalehed. Kõige tavalisem täidis sarnaneb ka täidisega kapsaga - see on hakkliha riisiga. Kuid viinamarjade "täidisega kapsas" tuleb see segada rohkete ürtidega. Täidetud leherulle keedetakse, hautatakse, aurutatakse või küpsetatakse pehmeks ja serveeritakse koos
küüslaugu ja jogurti kastmega.
Lavash on hapnemata valge leib, mis on valmistatud õhukese lameda koogi kujul.
Reeglina on see valmistatud nisujahust ja on populaarne Kaukaasia rahvaste seas. Ingliskeelsetes väljaannetes näete selle toote selliseid nimetusi nagu "habras leib". Sõna "lavašš" tõlgitakse iidsest assüüria keelest kui "sõtkuma". Traditsiooniliselt küpsetatakse seda rooga ahjus, mida nimetatakse "tandooriks". See on ehitatud maasse ja seinad on kaetud saviga.
Kütusena kasutatakse kuiva sõnnikut või võsa.
Koos lastega peavad nad üleriigilist mängu "Tyškinak" - taskurätikut.
Mängu kirjeldus: Lapsed istuvad ringis. Taskurätikuga saatejuht jookseb muusika saatel ringi. Kui muusika lakkab, paneb saatejuht taskuräti ühe lapse õlale. See laps peab taskuräti võtma ja juhile järele jõudma. Lapsed vahetavad rolle.
Saatejuht: Aserbaidžaan jagab oma külalislahkust. Ja ettevalmistava rühma "Pochemuchki" lapsed ja vanemad
Koolitaja: "Salam" - tere, täna kutsusime teid rääkima Aserbaidžaani riigist, selle traditsioonidest ja kommetest. Loodame, et see on teie jaoks väga huvitav.
Aserbaidžaan on riik, mis järgib püha oma sajanditevanuseid rahvuslikke traditsioone. Aserbaidžaanlasi saadavad traditsioonid alates sünnist ja kogu elu: matšimine, laste sünd, pühad, koristamine ja palju muud. Lisaks kehastuvad paljud Aserbaidžaani traditsioonid põlisrahva külalislahkuses, nende kultuuris, iidsetes tõekspidamistes, rahvuslikus riietuses, rahvapidudel ja meelelahutuses.
Illustratsioonidel näete paljusid traditsioone ja kombeid ning Sabina ema räägib meile neist lähemalt.
(Lugu riigi traditsioonidest, vanematest).
Ka täna tutvustame teie tähelepanu Aserbaidžaani rahvustantsule.
(esitatakse rahvatantsu).
Ja loomulikult on lastele väga huvitav laste rahvamäng "Hobuse seljast".
Mängu eesmärk: osavuse, silma arendamine, hüppevõime tugevdamine, pagasiruumi lihas-skeleti süsteem, jalad.
Loendamise abil valitakse mängija, kes lamab näo all matil ja paneb mütsi selga. Ülejäänud mängijad hüppavad kordamööda üle lamava inimese, pärast seda, kui nad on lamava inimese mütsi pannud. Kui kork hüppamise ajal kukub, siis peab hüppaja asendama lamava, kuid kui mitte, siis võtab ta pärast hüpet oma mütsi ja järgmine laps juba hüppab.
kaotust arvestatakse, kui müts lamab lapsel pikali.
Koolitaja: Ja nüüd palume teil maitsta Aserbaidžaani rahvuslikku hõrgutist - Baklava.
Baklava on traditsiooniline idamaine maiustus, mille ajalugu on olnud üle viiesaja aasta. See on mitmekihiline magustoit, mis on valmistatud kõige õhematest tainakihtidest kõige peenema pähklitäidisega, leotatud roosivee, suhkru või mee baasil valmistatud siirupis.
Saatejuht: Täname teid külalislahkuse ja suupistete eest. Meie klubitund on lõppemas. Signaal on juba kõlanud. Kutsume lapsi ja lapsevanemaid oma rühmadesse, et kogemusi vahetada. Täname kõiki osalemise eest!

"Do-mi-solka" (muusikasaal): tantsimine, laulmine, logorütm, muusikainstrumentide mängimine jne.

"Arendage!" (õpetaja-psühholoogi kabinet / sensoorne ruum): arendavad ja lõdvestavad mängud ja harjutused, projektide loomine.

"Naljakad sõrmed" (treeningtund): mängud ja harjutused peenmotoorika arendamiseks

"Aquarelle" (rühm nr 13): joonistamine, aplikatsioon

"Vaimustav labor" (rühma number 8): eksperimentaalne ja eksperimentaalne tegevus

"Hullud käed" (rühma number 10): toiduvalmistamine, õmblemine, tikandid, moedisain, puusepatöökoda

"Muinasjutt" (rühma number 12): teatritegevus (näitlemine, kostüümide, maskide valmistamine, muinasjuttude lavastamine)

"Noored ökoloogid" (rühma number 13) laste osalemine tegevustes, mis on taimede hooldamiseks, looduse kaitsmiseks ja kaitsmiseks teostatavad

"Galileo" (rühma number 4) - eksperimentaalne tegevus

uudised

2018-2019 õppeaasta

14.12.2018 "Jõuluvana uusaasta töötuba"

MBDOU "Lasteaias nr 6", Tšeboksary majas nr 2, toimus 14. detsembril "Klubi tund" teemal: "Jõuluvana uusaasta töötoad". Korraldati uusaasta mänguasjade valmistamise töötoad: rakendus "Ime jõulupuu" (juhendajad Markov V.Yu, Vladimirova OG, Marasanova N.S.), "Maagilised laternad" (juhendaja Afoshina V.A.), "Jõulupuu pärg" (haridustöötajad) Shkridova GV, Kozlova SV), "uusaastakaart" (kasvataja Petrovskaja MV). Oma meisterdamisega kaunistasid lapsed rõõmuga jõulupuu rühmas ja koolieelse lasteasutuse territooriumil.




07.12.2018 Maagiline teatrimaailm

Teatrimängud võimaldavad lahendada paljusid intellektuaalse, kommunikatiivse, kunsti- ja esteetilise hariduse kõne väljendusrikkuse kujunemisega, muusikaliste ja loominguliste võimete arendamisega seotud pedagoogilisi probleeme.

Tšeboksary MBDOU "Lasteaed nr 6" 2. majas korraldati teatristuudiod, kus õpetajate juhendamisel toimusid lavastajamängud (lauaplaat, varjuteater ja flanelligraafiteater). Laps, kes ei olnud näitleja, lõi stseene, mängis mängutegelase rolli, tegutses tema eest, kujutades teda intonatsiooni, näoilmetega.

Huvitavad olid mängud-dramatiseerimine sõrmedega, bibabo nukkudega. Laps “mängis” tegelaskuju eest, kelle pilt oli tema käes. Süžee lahtiharutamise ajal ühe või mitme sõrmega tegutsedes pidi ta teksti hääldama. Lapsed kujutasid tegevusi mitte ainult ekraani taga, vaid ka rühmaruumis vabalt ringi liikudes, mõned lapsed kasutasid iseseisvalt valmistatud atribuute ja maske.

Puudega ja normaalselt nägevad õpilased improviseerisid märkimisväärselt, etendasid lugusid ilma eelneva ettevalmistuseta.



30.11.2018 "Klubi tund" teises majas

30. november 2018 teises majas lasteaed toimus esimest korda "Klubi tund". Lastel oli võimalus rühmast lahkuda ja iseseisvalt külastada naaberrühmi, kus neile pakuti erinevaid tunde teemal "Talv-talv".

Töötasid lumehelveste lõikamise, jõuluvanale kirjadeks uusaasta ümbrike valmistamise, kuuseokste, kimpude “Oks vihises härmas” kaunistamise töötoad, katsetused veega, mitte-newtoniliku vedelikuga. Poisid said teada, et mitte-newtonlik vedelik on selline ebatavaline vedelik, mis käitub erinevalt, sõltuvalt selle mõjust.

Lastel oli palju muljeid ja uusi sensatsioone. On märkimisväärne, et klubitunnist võtsid osa ka kompenseeriva orientatsiooni ettevalmistavate rühmade õpilased. Nägemispuudega lapsed normaalse nägemisega keskkonnas tundsid end võrdsete võrdsena. Toimus vastastikune koolitus: ülesannete täitjad õpetasid meelsasti äsja saabunud laste töömeetodeid.






16.11.2018 Loomahooldus

Sel reedel peetud klubitund oli pühendatud lemmikloomade hooldamisele. Külastades loomaarsti, loomade hooldussalongi, treeningbaasi või lihtsalt oma lemmikuga jalutamas käies, omandasid kutid teadmisi, kuidas looma korralikult hooldada.

Lisaks tulid meie lasteaeda külastama hoone nr 2 kompenseeriva orientatsiooni ettevalmistusrühma lapsed, kes tahtsid ka teada, mis on klubitund!

02.11.2018 Sissejuhatav tund

Klubi tund jätkas tööd 2018-2019 õppeaastal. 8., 10., 13. rühma poisid on suureks kasvanud, neist on saanud ettevalmistustöötajad ja neil on aeg klubitunniga tutvuda! Sel reedel tutvusid kutid kõigi stuudiote ja töötubadega, õppisid lasteaias liikumise reegleid, proovisid iseseisvalt valida endale huvipakkuva ettevõtte!




2017-2018 õppeaasta

16.03.2018 Mis on headus?

Veel üks klubitund oli reedel huvitav ja informatiivne! Muinasjutuline kurikael Koschei varastas ereda päikese ja kutid pidid Koschei rahustamiseks kõvasti vaeva nägema! Tüübid valmistasid suveniire ja kingitusi ning selgitasid Koshcheiile, mis on headus ja sõprus. Ürituse tulemuseks oli lõbus ühistants!




31.03.2017 Kõik laadale !!!

Märtsis toimunud klubitunnid olid pühendatud laste majandusliku kirjaoskuse parandamisele. Lastele avati "Laste tööbörs", kus nad said oma huvidele vastava töö valida. Avati vabu kohti nagu pagar, juuksur, disainer, juveliir, kuller, politseinik, vetelpäästja, detektiiv, trükikoja töötaja. "Tööandjad" (koolitajad) tegid ootuspäraselt sissekandeid töö kohta ja auhindu tööraamatutesse. "Tööpäeva" lõpus oli tüüpidel palk, mida nad said kulutada kuu viimasel klubitunnil. Algul oli plaanis pühendada majandusteemale 2 reedet, kuid laste soovil jätkus majanduse mäng.

31. märtsil avati kooli ettevalmistusrühmade lastele Suur laat, kust said osta omatehtud mänguasju, kaunistusi, pirukaid, kooke ja soolataignast valmistatud piparkooke, spordikeskust batuutidega ja kino. Poisid said väärtuslikke kogemusi: raha teenitakse tööga ja peate seda mõistlikult kulutama!

17.02.2017 Rüütlite ja printsesside ball

"Kuulutajad, sõitke meie riigi kõikidesse paikadesse, kutsuge ballile vaprad rüütlid ja kaunid printsessid!" Kuninga käsk on tema alamatele seaduseks. Täpselt määratud ajal kogunesid kuningapalee troonisaali pidulikult riietatud külalised. Selliseid riideid ei leia ühestki maailmariigist, sest need on loodud õmblejate ja seppade osavate kätega - emme ja isa hoolivate kätega. Kuninglik ball osutus mitte ainult meelelahutuslikuks, vaid ka aasta harivaks sündmuseks! Rüütlid süstematiseerisid oma teadmised sõjalistest reeglitest ja lõid "Rüütli koodeksi", printsessid valdasid kurtide peensusi ja esitasid koos vapustavalt kauni piduliku tantsupoloneesi. Palli teises osas tungis saali taltsutav kuninglik Draakon, kes kutsus külalisi turniirile. Puhkuse lõpus andsid kuningas ja kuninganna külalistele üle tõeliste rüütlite ja printsesside tunnistused.

20.01.2017 Mis on Kuzya ja Nafanya kurb?

Jaanuaris toimuvate klubitundide üks ülesanne on meelde tuletada jõulude peamist traditsiooni - aidata neid, kes ei oska enda eest hoolitseda. Poistele pakuti välja probleemne olukord: saate teada, mille üle vanad sõbrad Kuzya ja Nafanya kurvad on, ja proovige neid aidata.

16.12.2016 Uusaasta post. II osa.

Ikka pole salvestatud! Baba Yaga varastas postkasti ja jättis oma kohale märkme. Ta palub poistel teha uusaasta kingitused talle ja tema sõpradele Kashchei Immortalile, Kikimore'ile ja Leshemile ning lubab alles siis postkasti tagastada. Kirjade tagasisaamiseks jagunesid tüübid meeskondadesse ja läksid muinasjututegelaste soove täitma. Nad töötasid koos, ei konfliktinud, fantaseerisid palju. Tegime, mis suutsime, jäime tulemusega rahule! Kätte on jõudnud kingituste tegemine ja selleks peate helistama Baba Yagale ja uurima, kust teda otsida. Helistasime ka "valjuhääldile" ..... rääkisime Baba Yagaga! Tüübid tagastasid oma postkasti ja et ta kindlasti jõuluvana juurde jõuaks, usaldasid nad ta Lumepiigale.

09.12.2016 Uusaasta post

Kätte on jõudnud detsember ja on aeg uusaasta soove esitada. Kes on nende esituses parim? Muidugi, jõuluvana! Lasteaiaõpetajad kutsusid lapsi kirjutama uusaasta peavõlurile iseseisvalt kirju. Selleks pidid eelkooliealised lapsed mitte ainult soovi kirjutama või joonistama, vaid ka tegema ümbriku, kaunistama selle, kleepima templid vähemalt 10 rubla väärtuses ja märkima ka saatja aadressi. Alles pärast kõigi toimingute sooritamist oli võimalik kiri postkasti visata. Ausalt öeldes pole ülesanne lihtne! Jah, seal on ka Baba Yaga, kes teeb oma kavalaid plaane - ta tahab kirjad kavalusega kaasa võtta, tüübid segadusse ajada!

Sel klubitunnil tutvustati poistele postitööd ja demonstreeriti selgelt ka seda, millal peate võib-olla teadma oma aadressi! Neile, kes ei jõudnud kirja kirjutada ja saata, "tuli" järgmisel päeval gruppi postkast.

18.11.2016 Lemmikloomad

Paljud inimesed armastavad loomi, kuid vähesed teavad, kuidas nende eest hoolitseda. Selle reede klubitund oli pühendatud vastutustundliku suhtumise edendamisele lastes lemmikloomadesse. Lasteaed on 1 tunniks muutunud linnaks, kus on ülevalgustuspunkt, veterinaarkliinik, loomade spaad, treeningbaas, samuti mänguväljak oma neljajalgsete sõprade jalutamiseks salapärase kirjaga "Korista pärast teie lemmikloomad. " Ja poisid aitasid ka Ekaterina Sergeevnal "kadunud" kassipoega otsida: nad riputasid üles reklaamid, küsisid täiskasvanutelt ja üksteiselt, kas nad on näinud valget kohevat kassipoega. Peegeldavates ringides rühmades jagasid eelkooliealised oma muljeid, paljudel oli loomade eest hoolitsemine keeruline, teised aga tahtsid kohe endale lemmiklooma muretseda, vähemalt väikese!

15.04.2016 Kes aitab kosmoserändurit?

Traditsiooniliselt peetakse aprilli kosmiliseks. Lapsed saavad palju teada esimestest kosmonautidest, planeetidest, rakettidest, satelliitidest ja kosmoselaevadest. "Klubitunni" tehnoloogia juurutamisel ei saanud me lihtsalt seda ulatuslikku teemat ignoreerida ja 15. aprillil veetsime klubitunni ülesande vormis. Kutid said teate kosmoserändurilt Mika, kes palus abi värske vee ja toidu täiendamisel. Tüübid hakkasid kohe õnnetule tulnukale pakki koguma: pakkisid mannekeenid toidukilesse ja toidukilesse, täitsid pudelid veega. Küsimusele, kuidas lasti Mikale toimetada, vastasid kutid: "Võtame selle ise raketiga!" ja läksime koos projekteerimisbüroosse lendavaid kosmoseaparaate ehitama. Pärast rakettide valmimist oli noortel kosmonautidel tõeline lennueelne koolitus - harjutused liikumiste koordineerimiseks, batuudil hüppamiseks, täpsus, jõud. Ja lõpuks, raketid läksid avakosmosesse ja meie kosmonaudid kohtusid Mikaga. Poiste rõõm ei olnud piiratud: kuigi kõik said aru, et see on lihtsalt mäng, mängis ta seda "päriselt" nii, et mängida saavad ainult lapsed!

15.03.2016 Osalemine sotsialiseerumise uuendusliku platvormi veebikohtumisel

15. märtsil toimus Moskvas keskhariduse keskkooli 2105 riigieelarvelise õppeasutuse baasil traditsiooniline igakuine sotsialiseerumise innovatsiooniplatvormi osalejate kohtumine. Saidi korraldajad korraldasid konverentskõne, tänu millele suutsid meie lasteaia õpetajad suhelda mitte ainult Moskva ja Moskva piirkonna kolleegide, vaid ka Lyantori linna Khanti-Mansi autonoomse oblasti mõttekaaslastega. . Päevakavas oli ülevenemaalise konkursi "Koolieelse hariduse 8 pärlit" võitjatele ja laureaatidele diplomite üleandmine, samuti kogemuste, ideede vahetamine ja tuleva kuu klubitundide arutelu.

Viide: Meie lasteaiast sai III ülevenemaalise konkursi "Koolieelse hariduse kaheksa pärlit Venemaal - 2015" laureaat nominatsioonis "Eelkooliealise lapse sotsialiseerumise kaasaegsed tehnoloogiad"

22.02.2016 Quest "Aarde saar"

Klubi tund möödus seekord ebatavalises vormis, otsingu vormis - seiklus vihjete otsimisega. Poisid aitasid kapten Jack Sparrow'l leida teleskoop, kompass ja kaart, läbides ebatavalisi katseid: tõmmake paksust jääkihist külmunud vihje, püüdke mereveest vihjega kapslit, tehke seda, õppige piraatlaulu ja maitsta jõulisuse eliksiiri! Juba kohtumine Jack Sparrow'ga oli poistele tõeline üllatus. Meie piraat osutus väga heldeks ja sõbralikuks: tänutäheks nende abi eest kinkis ta kuttidele kuldsed (šokolaadiga) topelikud.

Fotoreportaaž sündmusest jaotises "FOTO"

15.01.2016 Avatud on uus jaotis - "Noored ökoloogid"

Vanemas rühmas nr 13 avati uuel aastal rubriik "Noored ökoloogid". "Klubitunni" ajal saavad kutid osa võtta tegevustest, mis on nende võimuses hoolitseda taimede eest, tutvuda lemmikloomadega, osaleda keskkonnaürituste ettevalmistamises: subbotnikutes, aktsioonides jne. valmistage seemikud köögiviljade istutamiseks ette "Terviseaias"! Sektsiooni juhib õpetaja Vera Leonidovna Musakova, kes usub seda eduka keskkonnahariduse kõige olulisem tingimus on täiskasvanu isiklik näide, kes demonstreerib lastele õiget suhtumist loodusesse ja osaleb aktiivselt keskkonnakaitses.

11.12.2015 Lego ehitus

LEGO ehitus on tänapäeval üks kuulsamaid ja laialt levinud pedagoogilisi süsteeme, kus kasutatakse laialdaselt kolmemõõtmelisi mudeleid reaalsest maailmast ning lapse õppimise ja arengu ainemängukeskkonnast. Lego tähendab taani keelest tõlkes "nutikas mäng". Ja tegelikult on: juhendaja aitab lastel oma ideid realiseerida, üles ehitada ja fantaseerida, tehes innukalt tööd ja nähes lõpptulemust. Klubi tunnis õpetaja-psühholoogi töös ehitasid poisid, märkamata aega, kosmoseaparaate, politseiautosid ja maju.

Tuleb märkida, et alates 11. detsembrist 2015 liitusid klubitunniga vanema rühma nr 13 poisid ning legoehitus aitas neil kiiresti sõbrustada ettevalmistusrühma nr 8 poistega!


Pildigalerii

7. detsembril toimus kuu "jõulukingituse" olukorra elluviimise raames klubitund "Heade tegude laat". Detsembris täidab klubitund laste jõulude tutvustamise ülesandeid koos jõulude rahvatraditsioonidega, õpetab koolieelikuid häid kingitusi valmistama, aitama neid, kes ise enda eest hoolitseda ei saa (jõulude peamine traditsioon).

Meie lasteaias algas klubitund algusega, kus muinasjutukangelased: laisad Marfushenka, lahked Nastya ja Zimushka otsustasid koos oma lastega valmistada aastavahetuse kingitusi Kvozdichka 112 lasteaia, kooli nr 31 lastele ja eakatele. veteranid. Nad mõtlesid välja ka spetsiaalsed kingitused lasteaia kõrval talvitavatele sulelistele sõpradele.

Pärast eostamist läksid tüübid rühmadesse, et teha kavandatud kingitusi. Iga laps sidus oma käele värvilise lindi, mis sümboliseerib klubitunni eesmärgi meenutamiseks konkreetset heategu. Kingituste valmistamise järel sidusid lapsed koos õpetajatega värvilised lindid maagiale "Heade tegude puu" ja kingitused anti adressaatidele üle.

Rühmas "Rodnichok" valmistasid lapsed koos õpetajaga lindudele mänguasju-söötureid.
Oksadele riputatud erineva kujuga teraviljast, seemnetest ja kuivatatud marjadest ripatsid kaunistavad puid ja meelitavad linde, kes naudivad valmistatud maiust hea meelega.
Lapsed valdasid söötjate valmistamise põhimõtet hõlpsalt: valmistasid ette kinnitusaluse, segasid valmis teravilja, marju ja täitsid küpsisetükke. Tainas valmistati jahust, veest ja magusast siirupist. Pool tassi vett, kolm neljandikku tassi jahu, kolm supilusikatäit siirupit. Sega kõik kausis ühtlaseks, lisa terad ja sõtku kätega, kuni saad homogeense massi. Iga sööturi ülaossa oli vaja teha auk, et saaksime valmistoote oksale riputada, selleks sisestasime veel pehmesse massi kokteilikõrre.

Rippusime jalutusala puudele valmis kaunistused-söötjad ja ei unustanud 1B rühma naabreid-lapsi, las nad jälgivad ka talvitavate lindude toitmist!

"Rodnitšoki" rühma õpetaja on Drozdova S.N.

9.-10. Detsembril toimus lasteaias seminar. Seminari viisid läbi IS RAS-i vanemteadur, koolieelikute tõhusa sotsialiseerumise innovatsiooniplatvormi teadusdirektor Natalja Petrovna Grišajeva ja Püha Basiluse Suure Gümnaasiumi lasteaia õpetaja-psühholoog Strukova Ljubov Mihhailovna, koolieelikute tõhusaks sotsialiseerimiseks mõeldud uuenduslike platvormide vastutav korraldaja.

Seminar oli mõeldud õpetajatele, vanemõpetajatele, metoodikutele, psühholoogidele, logopeedidele, struktuuriüksuste juhtidele. Seminaril osalesid MBDOU lasteaia nr 186 "Vesnushka" ja MDOU CRR lasteaia nr 173 "Lumikelluke" õpetajad.

9. detsembril kell 9.30-10.30 korraldasid Vesnushka lasteaia õpetajad rollimängudele pühendatud avatud ürituse “Klubi tund”.

Igas rühmas korraldasid õpetajad rollimänge: "Raamatukogu", "Juuksur", "Muuseum", "Kino", "Maja", "Haigla", kutsudes lapsi nendest osa võtma.

Lapsed töötasid välja ja võtsid vastu teatavad käitumisreeglid "Klubi tunnis":

  • Ütle tere ja hüvasti, kui liitud teise rühmaga.
  • Kui võtsite mänguasja mängimiseks, pange see lahkumisel tagasi.
  • Ärge võtke mänguasju teistelt lastelt, kui nemad võtsid selle esimesena.
  • Aidake õppetundi läbi viia, kui see toimub "Klubi tunnis"
  • Räägi rahulikult.
  • Kõndige rahulikult.
  • Kella signaalil naaske rühma.
  • Kui te ei soovi teistesse gruppidesse minna, võite väsimusena jääda oma rühma või naasta selle juurde.

Iga rühm toimus "Peegeldusring"seal, kus õpetaja jälgis, et lapsed üksteist ei segaks, rääkisid nad kordamööda. Kasvatajad uurisid lastelt, kus kumbki neist käinud on, mida ta mäletab, kas laps tahaks sinna uuesti jõuda, kas tal õnnestus järgida käitumisreegleid, mis takistas teda ja mis võiks aidata.

Seminari käigus käsitleti lapse sotsialiseerumise küsimusi tänapäevases maailmas, vanemate ja laste suhete probleeme, lapse sotsialiseerumist koolieelsetes lasteasutustes, kaaluti laste käitumise eneseregulatsiooni aspekti.

10. detsembril puudutasid autorid vanematega töötamise teoreetilisi aspekte, konfliktide põhjuseid ja lahendamise meetodeid. Peatusime täpsemalt kell lastega suhtlemise arendamise teooriad, mis hõlmab täiskasvanu lapse kuulamist, tema tunnete aktsepteerimist, lapse õiguse tema tunnetele tunnustamist ja lubatud piiride arutamist tingimusteta vastastikuse austusega.

Seminari lõpus tulemusi kokku võttes mõtisklesid autorid osalejate üle. Igal õpetajal oli võimalus suhelda, kellega ta koosolekult lahkub. Koolitajad rääkisid, kuidas on muutunud nende ettekujutus sotsialiseerumisprobleemist, märkisid igaühe jaoks kõige huvitavamad tehnoloogiad tõhusaks sotsialiseerumiseks, avaldasid tänu seminari korraldajatele.

23. novembril toimus lasteaias teemal "Klubi tund" "Minu kodumaa"... Ta möödus lustlikult ja tuliselt. "Dragonflies" ja "Solnyshko" rühmade lapsed tulid meile külla.

Kõik meisterdasime värvilisest paberist Venemaa lipu.

Vaatasime koos külalistega esitlust “Arhangelski mälestusmärgid”.

Pärast esitluse vaatamist mängisime didaktilist mängu "Meie kodumaa".

Meie lastele meeldis klubitund väga. Sasha, Denis, Alevtina, Polina K., Ksyusha, Masha rühmas "Dragonflies" tegid rakenduse "Meie linn" ja rühmas "Sun" Lina, Vitalina, Karina, Ira, Maxim, Matvey, Polina Sh., Veronika maalis paberile Dymkovo maali kujukese. Nikita, Arina, Andrey, Maxim, Igor, Misha, Matvey, Pasha mängisid jõusaalis vene rahvamänge. Üldiselt on kõigil lastel palju uusi muljeid.

"Klubi tunni" rühmas "Täht" viis läbi 1. kvalifikatsioonikategooria kasvataja Galina Stepanovna Maltseva.

Aastatel 2016-2017 on meie lasteaias rakendamisel koolieelse lasteasutuse “Klubi tund” kaasaegse tehnoloogia tutvustamine lapse tõhusaks sotsialiseerimiseks.

23. novembril oli teemale pühendatud "Klubi tund" "Minu kodumaa". Rühmaõpetajad valmistasid lastele ette tegevusi: vestlused, viktoriinid, näitused, loomingulised töötoad, multimeediumesitlused, ringi- ja tantsumängud.

Kehakultuuri juhendajad Marina Alekseevna ja Elena Nikolaevna tervitasid lapsi spordisaalides väga rõõmsalt. Nad korraldasid välimänge "Lemmiksport", üldisi arendavaid harjutusi lippudega, vene rahvamänge.

Rühma "Oblachko" kasvataja Julia Vasilievna viis läbi laste viktoriini "Venemaa osariigi sümbolid", lapsed joonistasid teemal "Minu linn on Arhangelsk", mängisid rahvalikke ümmargusi tantsumänge "Minu põhjamaa".

"Päevalillede" keskmises rühmas tuli külalistele vastu õpetaja Daria Vladimirovna oma õpilastega. Üle kõige meeldis tüüpidele teha lipumudelit, vestlusi Venemaa vapi ja sümbolite teemal.

Ja mis on lasteaia kõige huvitavam koht? Muidugi köök! Peakokk Tatjana Igorevna tutvustas lastele ruume, vene köögi valmistamise protsessi.

Iga laps ei julge juhi kontorit külastada!

Logopeed Irina Aleksandrovna tervitas lapsi oma kabinetis külalislahkelt. Ta pakkus lastele kuu teemal värvilisi mänge teemal "Minu kodumaa".

Lapsed olid igal pool - nad ei ignoreerinud koolieelse lasteasutuse isetehtud dokumentaalispetsialisti Maria Igorevna kinkis talle Venemaa lipud, mille nad ise oma kätega valmistasid.

- eelkooliealiste õpetajate valdamine koolieelikute sotsialiseerumise tehnoloogia "Klubi tund";

- sarnaselt mõtlevate vanemate ja õpetajate meeskonna loomine.

Püstitatud ülesannete lahendamiseks loodi õpetajate töögrupp, et tutvustada tehnoloogiat "Klubi tund". Töökoosolekutel uurisid ja arutasid pedagoogid N.P. Grišajeva "Lapse tõhusa sotsialiseerimise kaasaegsed tehnoloogiad koolieelses lasteasutuses". Vastasime küsimustiku küsimustele laste sotsialiseerumise probleemi asjakohasuse kohta. Töötas välja ja kiitis heaks tehnoloogia juurutamise töörühma töökava "Klubi tund » .

"Klubi tunni" ülesanded

  • edendada laste iseseisvust ja vastutust;
  • õpetada lapsi kosmoses navigeerima;
  • edendada sõbralikke suhteid erinevas vanuses laste vahel, austust teiste vastu;
  • kujundada võime olla initsiatiiviks teiste eest hoolitsemisel, olla tänulik abi ja tähelepanu märkide eest;
  • kujundada oskus oma tegevust planeerida ja tulemusi hinnata;
  • õpetada lapsi viisakalt oma soovi väljendama, tänama osutatud teenuse eest;
  • arendada soovi väljendada oma suhtumist keskkonda, leida selleks iseseisvalt erinevaid kõnevahendeid;
  • kujundada võime lahendada vaieldavaid probleeme ja lahendada konflikte;
  • julgustada lapse katseid jagada õpetaja ja teiste lastega teadlikult erinevaid kogemusi;
  • aitavad omandada elukogemust (semantilisi koosseise), enesemääramiseks ja eneseregulatsiooniks vajalikke kogemusi.

Järgmine samm oli koolieelse lasteasutuse vanemate (seaduslike esindajate) ja õpetajate teavitamine koolieelses õppeasutuses toimumisest "Klubi tunnid", nende kaasamine projekti, organisatsiooniliste küsimuste arutelu: "Klubi tundide" teemade määratlemine, lasteaia kava-kaardi koostamine, kuu teemaga seotud kollektiivsete teemaplaanide koostamine.

Kuu teemad

Lasteaiarühmades viisid õpetajad läbi vestlusreeglid käitumisreeglite kohta, ekskursioonid lasteaia ümbruses ja lastele kava-kaardiga tutvustamine.

Esimene üritus toimus 28. oktoobril "Klubi tund" teemal "Saame tuttavaks!" .

Igas rühmas korraldati lastele koosolekuid: vestlus "Tere Sina", mänguharjutused "Mis on sõprus", suhtlusklubi, ümmargune tantsumäng tamburiiniga "Rõõmus tutvus", suhtlusmäng "Saame tuttavaks" , „Viisakad mõistatused (etiketi reeglid)”, mäng “Maagiline kohver”, didaktiline mäng “Iseloomusta sõpra”, didaktiline mäng “Loe helisid”, joonistamine “Joonista sõbra portree”, vähese liikumisvõimega mängud “ Lustlikult koos kõndides ”, soojendusmäng“ Viisakas kell ”, mäng“ Maitsvad nimed ”, peopesadega joonistamine“ Sõprus ”. rollimängud, "Minu sõbrad" joonistamine ja palju muid huvitavaid mänge ja tegevusi.

Näiteks Rodnitšoki rühmas kohtusid lapsed suhtlusmängus Intervjuu külalistega Solnõško rühmast ja külastasid loometöötuba Solnechnaya Polyanka. Meenutuseks võttis iga laps ära käsitsi valmistatud päikese.