Rakendus loomade teemal. GCD kokkuvõte ettevalmistusrühma "Metsloomade kuningriik" lastele mõeldud taotluste jaoks

Nadežda Sorodnik

Sihtmärk: Kinnitage idee metsloomad: nimi, välimus, elustiil, toitumine. Õppige hoolikalt mööda kontuuri jälgima, lõikama. Kinnitage õigesti, et asetada osad paberile. Jälgige töös täpsust. Tööde teostamiseks alustati lõpuni.

Materjal: pruun, must papp; liim; käärid; silmad (saab paberist või poest välja kleepida).

Tunni käik:

1. Poisid millega loomad kohtusime sel nädalal (karu, jänes, hunt, Põder, rebane jne)... Ja mis need on loomad? (metsik)

Ütle mulle:

kus karu elab. (koopas)

kus hunt elab. (koopas)

kus rebane elab. (augus)

kus jänes elab. (põõsa all)

kus orav elab. (õõnes)

kus elab Põder. (tihedamini)

Ja mida need söövad loomad(laste vastuseid kuulates)

Hästi tehtud poisid!

2. Dünaamiline paus "Naljakad jänesed":

Noh, kõik istusid koos

Nad vaatasid üksteisele otsa

Ja plaksutas käsi

Plaks jah plaks, plaks jah plaks

Mis on jänku pealael?

Kõrvad tantsivad seal lõbusalt.

Üks hops, kaks hüpet -

Kõik sõitsid metsa)

3. Poisid millal loomad kõnnivad lumes, mida nad jätavad? (jalajäljed)

Õige! Ütle mulle

kui hunt jättis jälje, siis kelle jäljed need on? (hunt)

kui - rebased? (rebased)

kui - karu? (karune)

kui - jänes? (jänes)

kui - valgud? (orav)

kui - Põder? (põder)

4. Jätame ka oma jälje. Ja oma jäljest me teeme naljakas põder.

Ja see meil on juhtus):


Hästi tehtud poisid! Ja viimane küsimus, mis mul teile veel on, palun öelge, mis talvel loomi ei näe? (karu ja siil magavad talveunes)... Õige! Hästi tehtud!

Seotud väljaanded:

Lõimitud tunni sisukokkuvõte teemal: "Kuidas metsloomad talveks valmistuvad." Haridusvaldkond: tunnetus, suhtlemine, loovus.

Vanema rühma integreeritud tunni kokkuvõte "Kodu- ja metsloomad" Tunni eesmärk: Kinnitada teadmisi ja oskust teha vahet metsloomadel ja koduloomadel (välimus, toit, eluase), nende poegi, kasvatada ettevaatlikuks.

Seeniorlogoteraapia rühma "Metsloomad" integreeritud tunni kokkuvõte Teema: "Metsloomad" Eesmärk: Üldistada arusaamu metsloomadest, nende eluviisist. Ülesanded: I. Parandusõpetus 1. Laiendada.

GCD kokkuvõte ettevalmistusrühmas teemal "Metsloomad" Eesmärk: Laiendada laste teadmisi metsloomade kohta; Eesmärgid: sõnastiku rikastamine.

Eesmärk: kinnistada algkooliealiste laste teadmisi mets- ja koduloomade, nende poegade, toitumisharjumuste, välimuse kohta.

Vanemas rühmas "Leningradi oblasti metsloomad" välismaailmaga tutvumise õppetunni kokkuvõte Tunni eesmärk: võtta kokku laste ideed Leningradi oblasti metsloomade kohta. Ülesanded: Hariduslik: 1. Parandage loomade nimed.

Tunni kokkuvõte kõne arengust. Jutustamine etteantud teemal "Meie metsade metsloomad" Eesmärk: arendada monoloogilist kõnet. Ülesanded: Harivad: -Jätkake võrdluspiltide põhjal novelli koostamise õppimist. - Treeni.

Valmisfiguuride pealekandmine 3-aastastele lastele "Metsloomad".

Bunakova Margarita, 1. juuniorrühma õpilane.
Juhendaja: Gordienko Marina Nikolajevna, 1. rühma kasvataja.
Materjali kirjeldus: Pakun teile valmisfiguuridest aplikatsioonide valmistamise meistriklassi. See materjal on kasulik nooremate rühmade kasvatajatele, vanematele. Seda meistriklassi saab kasutada laste tutvustamiseks metsloomadega, tööde valmistamisel selleteemalise näituse kujundamiseks.
Eesmärk: seda tööd saab kasutada kaunistamiseks projektide elluviimisel: "Meie armsad loomad", "Teekond läbi metsa".
Sihtmärk:
Süžeeaplikatsiooni tegemine valmiskujudest.
Ülesanded:
1. Kujundada laste oskust teostada süžeerakendust valmiskujundite abil.
2. Arendada oskusi figuuride paigutamisel paberile.
3. Arenda oskust kasutada detailide liimimisel ettevaatlikult pintslit ja liimi, loomade liimimisel hääldada omadussõnu.
4. Kasvatada töös täpsust.
Tööks vajame:
Paberileht, käärid, liim
Metsloomade, näiteks karu, hunt, siil, jänes, rebane, tiiger, valmiskujud


Kaunistuseks valmiskujud: puu, rohi, seened, lilled.


1. Õpetaja räägib lapsega metsloomadest, sellest, millised taimed metsas kasvavad. Seejärel valitakse kuusele koht, laps määrib kuuse liimiga kokku ja liimib õigesse kohta.


2. Otsustasime asetada karu kuuse juurde, laps määrib valmis karukuju liimiga kokku ja liimib. Ütleb, et karu on kohmakas, suur.


3. Õpetaja aitab lapsel murule kohta valida. Laps määrib selle liimiga laiali ja liimib õigesse kohta.


4. Kes jookseb metsas murul? Õpetaja teeb mõistatuse:

Ta on nagu kass, triibuline,
Kõik kohevad ja vuntsitud.
Lihtsalt erinevate mängude asemel
Näitab teile kihvad ... (tiiger)
... (I. Krasnikova)

Laps arvab ära mõistatuse, määrib looma liimiga ja liimib murule.


5. Õpetaja ütleb lapsele, et metsas on lisaks murule ka lilli. Laps võtab lilledega välja lõigatud heinamaa ja liimib selle.


6. Laps otsustab, et hall hunt jookseb lilledega üle heinamaa. Ta määrib selle liimiga laiali ja liimib lagendikule. Laps kutsub hunti hambuliseks, vihaseks, halliks.


7. Õpetaja teeb mõistatuse:

Kõrvad kroonil
Metsalooma juures.
Saage tuttavaks! See on hall ... (jänku).
(I. Krasnikova)

Muidugi elab jänes ka metsas, ta on metsloom. Laps ütleb, et jänes on arg ja lahke. Laps määrib jänesekuju liimiga kokku ja liimib.


8. Jänku lähedal tahtsime seeni liimida. Laps määrib need liimiga ja liimib ettevaatlikult jänese lähedale.


9. Ja keda jänes kardab? Muidugi, rebane. Laps kutsub rebast punaseks, kavalaks. Määrib valmis osale liimi ja liimib teisele poole seeni.


10. Meil ​​on ka lill, liimige see lehe keskele.


11. Kes ikka metsas elab, no arvake ära:
Sellest torkavad välja nõelad,
Täpselt nagu meie puu
Ta on ka kipitav nagu jõulupuu
Saage tuttavaks ... (siil).
(I. Krasnikova)

Täpselt nii, see on siil, laps määrib selle liimiga ja liimib lille lähedale.


12. Saad sinisest paberist pilved välja lõigata ja taeva külge liimida.


13. Seda pilti saab kasutada klassiruumis lastele metsloomadega tutvumiseks.

Sihtmärk: probleemolukorra lahendamine villasest niidist valmistatud mahulise aplikatsiooniga tegelemise protsessis.

Ülesanded:

- metsloomade alaste ideede kinnistamine, kasutades villase niidiga aplikatsioonielemente;

- teemakohase sõnavara täpsustamine ja laiendamine;

Sidusa kõne, kuulmis- ja visuaalse tähelepanu, loogilise mõtlemise, üld- ja peenmotoorika arendamine;

Iseseisvusoskuste kujundamine;

Austuse kasvatamine metsloomade vastu.

Haridusvaldkondade integreerimine:"Kunstiline loovus", "Suhtlemine", "Muusika"

Laste tegevuste tüübid: mäng, kommunikatiivne, kognitiivne ja uurimistöö, produktiivne, lugemine.

Eeltöö: Loomadega arvestamine entsüklopeediates, albumites, kalendrites; kompositsiooni "Sügismets" loomine

Materjalid, tööriistad, seadmed: kompositsioon "Sügismets", värvilised villased niidid, käärid, liim, liimipintslid, pliiatsid, karbid praagi jaoks, salvrätikud. Rühm on raamitud sügisesesse metsa.

Tunni käik

Koolitaja: Poisid, täna läheme metsloomade kuningriiki.

Sügisesse metsa jalutama

Kutsun teid minema.

Saage üksteise järel,

Hoidke käed tihedalt kinni.

Mööda radu mööda radu
Lähme metsa jalutama.

Palju, palju huvitavaid asju

Metsast leiame alati.

Koolitaja: No siin me jõuame sügisesse metsa, imetleme sügise metsa ilu, kui ilus, ümber puud, värvilised lehed. Tõesti sattusime sügisesse metsa.

Poisid, keda võite teie arvates sügiseses metsas kohata?

Lapsed: Metsloomad.

Koolitaja: Milliseid metsloomi sa tead?

Lapsed: rebane, jänes, hunt, karu, metssiga jne.

Koolitaja: Jah, me võime neid kohata, miks neid loomi metsikuteks nimetatakse?

Lapsed: Sest nad elavad metsas. Süüa saavad nad ise...

Koolitaja: Miks metsaelanikud ise meiega ei kohtu?

Koolitaja: Vaadake poisid, kelle jälg?

Lapsed: Varese jalajälg.

Koolitaja: Jah, järgigem seda õigesti. (käisin mööda rada ja leidis ümbriku: "Appi! Röövinud kõik metsa elanikud! Appi!")

Koolitaja: Mis lein, kuidas me saame olla? Aitame metsaelanikke ja toome nad koju tagasi metsa!

Lapsed: Lähme.

Koolitaja: Poisid, vaadake, siin on kellegi teise jälg, järgime seda. Kelle jälg?

Lapsed: Karu.

Koolitaja: Seal, kus karu jälg viib kanepi juurde ja sellel on ümbrik, loeme: Müsteerium:

Kes elab kurtis metsas,

Kohmakas, lampjalgsus?

Suvel sööb ta vaarikaid, mett,

Ja talvel imeb käppa. (karu)

Koolitaja: Hästi tehtud, nad arvasid ära, nii et me karu leidsime.

Lapsed: Oravad

Koolitaja: Täpselt nii, oravad, orava jälg viis meid kuuse juurde ja seal on kiri, jälle müsteerium:

Kõnnin kohevas kasukas

Elan tihedas metsas.

Vana tamme küljes lohus

Ma närin pähkleid (orav)

Kaval, jah osav,

Sattusin lauta, lugesin kanad üle. (Rebane)

Nii nad leidsid rebase.

Koolitaja: Ja siin on kellegi teise jälg. Jänese rada viis meid jõe äärde.

Müsteerium:

Talvel valge,

Ja suvel hall,

Ei solva kedagi

Ja ta kardab kõiki. (jänes)

Koolitaja: Nii nad leidsid jänese. Kelle järgmine jälg? Ta juhatas meid puu juurde ja seal müsteerium:

Juhib sõprust ainult rebasega,

See metsaline on vihane, vihane.

Ta lõi hambad, jah, plõksas,

Väga hirmus hall ... (hunt)

Koolitaja: Nii nad leidsid hundi.

Oh kutid, kui tugev tuul on tõusnud, proovime seda vaiksemaks muuta.

Füüsiline minut:

Tere mets, ilus mets

(laiutage käed laiali küljele)

Täis muinasjutte ja imesid!

(pöörab väljasirutatud kätega vasakule ja paremale)

Mis sa lehestikuga lärmad

(käed üles)

Pimedas, äikeselises öös

(liiguta vasakule-paremale)

Kes varitseb teie kõrbes?

Milline metsaline?

Missugune lind?

(vaatame kaugusesse, käsi kulmude kohal ümara peopesaga, pöörates vasakule ja paremale)

Ava see kõik, ära varja

(laiutage käed laiali külgedele, raputades sõrme)

Näete – me oleme meie omad

(tõstke käed üles ja seejärel suruge peopesad rinnale)

Koolitaja: Poisid, siit oleme leidnud kõik röövitud loomad, aga kas teate, kes millist kasukat kannab?

Lapsed: Jah.

Koolitaja: Võtame oma töökohad ja näitame metsaelanikele, et me teame mitte ainult seda, millised näevad välja nende jalajäljed, vaid ka nende kasukate värvi.

Praktiline töö.

Koolitaja: Kõigepealt peate looma šablooni kartongile üle kandma ja joonistama silueti. Valige niidi värv, mis sobib loomaga. Lõikame niidid väikesteks tükkideks. Kandke mallile liim ja puistake üle niidijääkidega. Teeme silmad mustast papist.

Asume tööle. (kõlab sügise metsa meloodia).

Pidagem meeles kääride ja liimiga töötamise reegleid.

Lõpuosa.

Kasvataja: Kes pani looma kasukasse, selle asustame metsa (kompositsioon "Sügismets").

Poisid, vaadake, milline ilus pilt metsast sai. Tubli, nad kõik said head tööd.On aeg tagasi lasteaeda minna. Kus me täna olnud oleme?

Lapsed: metsas.

Koolitaja: Mida nad tegid?

Lapsed: päästis metsaelanikke, lahendas mõistatusi, nägi loomade jälgi, pani kasuleid selga.

Koolitaja: Kellega sa kohtusid?

Lapsed: jänes, karu...

Koolitaja: Vaata, metsaelanikud on meile paki saatnud. Kiri ("Suur aitäh, aitasite meid palju" (pakis on pähklid, seened, käbid).

Paberrakendus "Pets" ei lahenda mitte ainult kunstilisi probleeme, vaid avardab ka lapse ettekujutust ümbritsevast maailmast. Peamine idee, mida saame selle rakenduse täitmisel edasi anda, on loomade struktuuri sarnasus. Tõepoolest, võttes aluseks suure ja väikese ovaali, saame teha lehma, kitse, hobuse, kassi ja isegi hane! Me saame teha väikese mehe, kuid mitte seekord. Alus - ovaalid - on sama. Kõik on seotud üksikasjadega. “Pets” aplikatsiooniga töötades kujundame lastes kunstnikust analüütilise vaate, õpime nägema keerulistes siluettides peidetud lihtsaid vorme.
Enne tööle asumist joonistage paberile (või tahvlile, kui töötate rühmaga) suured ja väiksemad ovaalid ning paluge lastel ette kujutada, kelleks või milleks ovaali saab muuta. Olles kõik versioonid ära kuulanud ja heaks kiitnud, andke meile teada, et täna valmistate ovaalidest lemmikloomi. Joonista ovaalid ja "teise" need loomadeks. Hiljem on need joonised aplikatsioonitööde visandid.
Võrrelge saadud arve. See tähendab, et leida ühiseid jooni ja erinevusi. Viige laps mõttele, et ühine on suur ovaalne keha ja pea, samuti ovaalne, kuid väiksema suurusega. Ja torso ja pea suhteline asend ja loomulikult detailid - sabad, sarved, kõrvad jne erinevad.

Võite soovitada järgmise küsimuse: millise looma saate, kui joonistate pea keha alla? See võib olla iga loom, kes sööb või joob vett. Näiteks hobune.

Paberaplikatsiooni "Lemmikloomad" valmistamine lastele vanuses 5-7 aastat
Nüüd jätkame tegeliku rakendusega. Paluge oma lapsel valida, millist looma ta teha soovib. Valige sellega sobivat värvi paberist ristkülikud. Ristkülikud tuleb eelnevalt ette valmistada. Minimaalsed mõõtmed on väikese ristküliku puhul 2x3 cm ja suure ristküliku puhul 4x2,5. Parem on võtta suuremad suurused, lastel on väikeste detailidega raske töötada. Kui töötate lasterühmaga, valivad poisid erinevad loomad ja teil on tõeline talu. Kui töötate individuaalselt, laske lapsel teha ühe või kahe looma pealekandmine ja teie teete veel kaks või kolm.
Lõigake torso välja ja minge lemmikloomade pealekandmiseks. Voldi ristkülikud pooleks, ümarda nurgad ja keera lahti. Rakendamiseks saame kaks ovaali - lemmiklooma pea ja keha.


Me liimime ovaalid paberi- või papilehele. Detailide joonistamise lõpetame viltpliiatsitega.


Paberist aplikatsiooni "Lemmikloomad" valmistamise variant
Töö saab muuta keerukamaks ja värvilisemaks, kui detailid pole mitte ainult viltpliiatsiga joonistatud, vaid ka aplikatsiooniga kleebitud. Lapsed saavad seda tööd teha juhuslikult lõikades ja kleepides.

Saate teha aplikatsioonipaberi "Lemmikloomad" albumi kujul, nagu.

Kui töötate lasterühmaga, saate värvilise töö "Meie talu", kui lõigata "pilvesse" välja loomade rakendused ja kleepida need ühisele alusele.
Oma kujutlusvõimega saate ise luua mitmesuguseid loomi. Ja mitte tingimata koju.
Väikesed nipid aplikatsiooni "Pets" jaoks
Sellise rakenduse jaoks saame pakkuda mitmeid tehnilisi ideid ja lahendusi.
Kabjadega jalgu saab teha, kui liimida paberist ristküliku külge must riba ja seejärel lõigata ristkülik neljaks osaks.

Kaasaegse hariduse põhiülesanne kõigil etappidel on õpetada lapsi omandama teadmisi empiiriliselt, st liikuma praktikalt keerulise teooria juurde. Ja selle aktiivse praktilise tegevuse algus on pandud juba lasteaias rakendustundidega. Vanemas rühmas tehakse sellist meisterdamist protsessi kõikides etappides – ettevalmistusest analüüsini – minimaalse koolitaja abiga, kellest saab juht, mitte protsessi juht. Mõelge kodu- ja metsloomade kuvandiga seotud teemade rakenduste õppetunni ettevalmistamise funktsioonidele.

Rakendustunniks valmistumine vanemas rühmas

See on huvitav. Ameerika juhtide seas levib professionaalne aforism: "Hea juht ei takista oma inimestel vigu tegemast."

Nii saab defineerida õpetaja rolli lasteaias: ta peab seadma väikestele selgelt eesmärgi ja jälgima hoolikalt trajektoori, mida mööda nad seda ellu viivad. Ja raskuste korral oska õigel ajal appi tulla.

Milliseid oskusi on vaja

Kui me räägime rakendusest, siis sel juhul on vaja ennekõike arvestada nende oskuste ulatusega, mida lapsed on juba omandanud. Ja veel üks asi: mida iseseisvamad on lapsed, seda kergemini ja kiiremini omandavad nad uusi teabemahtusid, arendavad oskusi.

  • Töötage kääridega. 4–5-aastaselt on poisid kääridega juba üsna enesekindlad, seega on aeg õppida, kuidas lõigata osi mitte ainult mööda ühtlast kontuuri, vaid ka eraldi väljaulatuvate elementidega (näiteks põdrafiguuri nikerdamisel tuleb sarved hoolikalt välja lõigata). Vanemas rühmas jätkub töö osade sümmeetrilise väljalõikamise oskuse arendamisel meisterdamiseks. Kuid elemendid, nagu juba mainitud, muutuvad vormilt keerukamaks.
  • Korja üles paberitükid tausta kaunistamiseks või aplikatsiooni kontuuri täitmiseks (näiteks mosaiigitehnika jaoks).
  • Plastiliinist voolitud. Kaua omandatud "pallide", "vorstide" veeremise, "pannkookide" valmistamise oskusele lisavad lapsed oskuse segada erinevaid värve, et saada otsitav ja luua tervest toorikust (näiteks ühest) kujuke. "pall" karu või konna tegemiseks).
  • Liim. Viimastel aastatel on lapsed õppinud tundma liimi mugavas pulgavormis. Väikelastele on see suurepärane väljapääs, kui te ei soovi, et teie sõrmed, riided, juuksed oleksid liimitud. Kuid ilma vedela PVA käsitsemise oskuseta ei õpi poisid väga väikseid osi liimima, veenduma, et tilkumisi pole, ja pühkida üleliigne ära. Seega on aeg loobuda vedela PVA kasuks.
  • Töötage loodusliku materjaliga. Ja mitte lihtsalt liimi kuivad lehed alusele, vaid lõika neist välja soovitud kujundid.

Kuidas määrata aplikatsiooni suurust

Aplikatsiooni suurus sõltub nii aluspinna suurusest kui ka käsitöö vormist (grupitöö puhul peaks taust olema ruumikas), kuid enamasti on see tavaline A4-leht

Teine oluline küsimus: milline aplikatsiooni suurus on vastuvõetav. Siin pole selgeid reegleid – selliseid, millega laps hakkama saab. Ehk siis ideaalne on võtta A4, aga A3 ja A1 saab ka võtta, kui töö on kollektiivne. Sellest lähtuvalt võib toorikute suurus olla kas suur või väike, kui käsitöö on individuaalne. Kasvataja peaks igal juhul tähelepanu pöörama kõigi tööle: selle, kes lõikama hakkas, selle, kes juba liimib või lisab rakendusele täiendavaid elemente.

Materjalid (redigeeri)

Nagu juba mainitud, on seda tüüpi töö aplikatsioonina väikestele üsna tuttav. Lisaks saavad nad seda teha mitmes tehnikas, mis tähendab, et materjalid võivad olla erinevad.

  • Paber, papp, pintsliga liim. Kui reastada aplikatsiooni kõige olulisemad tarvikud, siis pabertooted on asendamatud. Aluseks saab kasutada paksu pappi ja alusele õhukest pappi, kui eeldatakse näiteks siluettaplikatsiooni (kui piirjoon välja lõigata ja selle väljalõigatud siluetiga kantakse leht mitte alusele, vaid otse alusele).
  • Looduslikud materjalid (kastanid looma või linnu mahuka keha ladumiseks, lehed loomafiguuri tähistamiseks jne).
  • Lisamaterjalid. Sellesse kategooriasse kuuluvad kangas, satiinpaelad, konfetid, vatt, kommipaberid.

Töö vorm

Sellisel juhul võib taotlus olla individuaalne, rühm või paaris. Kuid ükskõik millise vormi valite, on kõige parem, kui ühe käsitöö teostamine piirdub ühe õppetunni ajaga. Mis siis, kui aplikatsioon on keeruline ja koosneb paljudest detailidest? Sel juhul peab täiskasvanu lihtsalt aitama – pealegi õpivad väikesed niimoodi aega tunnetama. Kuid "rõõmu" 2-3 õppetunniks venitada ei tasu, muidu kaob lastel huvi ja entusiasm meisterdamise vastu.

Motivatsioon

Kui last juhitakse vajalikul kursil, "hõljub" ta õigesse kohta. Nii et kasvataja peab lihtsalt valima õiged juhised.

Mõistatused

Kui kujutate ette erinevat tüüpi ülesannete pjedestaali, mis peaksid lapsi edasiseks tööle äratama, siis on mõistatuste taga esimene koht rakenduse õppetunnis teemal "Loomad". Need võimaldavad mitte ainult pilti mõtetes uuesti luua, vaid võimaldavad ka korraga töötada mitme fauna esindajaga. Viimasel on suur tähtsus, kui tegemist on kollektiivse rakenduse "Talu" või "Loomaaed" koostamise õppetunniga.

  • Ta võtab kaks korda aastas kasuka seljast. Kes käib kasuka all? ( Lambad)
  • Pehmed käpad, Ja käppadel on kriimud. ( Kass)
  • Maja on peremehega sõbralikes suhetes, Elab veranda all, Ja saba on rõngas. ( Koer)
  • Näljane - ümiseb, Syta - närib, Väikesed lapsed annavad piima. ( Lehm)
  • Traktor künnab maad ilma ratasteta.Selle jaoks on kütuseks kaer. ( Hobune)

Visuaalsed abivahendid

Lapsed mäletavad kõige paremini seda, mida nad näevad. Niisiis tuleks lasteaia igas klassiruumis nähtavus esitada piisavas mahus. Ja rakenduse täitmise ajal muutub see eesmärkide ja eesmärkide eduka elluviimise kõige olulisemaks tingimuseks, kuna lapsed saavad ülesandega paremini hakkama, kui neil on silme ees kujutlus loomast, keda nad täidavad. Visuaalsete materjalide näidisteks saate pakkuda

  • fotod (üksikute loomade ja kogu loomaaia, talu kohta);
  • plakatid;
  • joonised (kuid ainult võimalikult lähedal looma tegelikule välimusele).

Vestlus

Ilma seda tüüpi tööta ei saa te hakkama, kuna ainult vestluses realiseeritakse lasteaias toimuva õppeprotsessi peamine juhend - lapse kõne arendamine. Tavaliselt püüab kasvataja seda töövormi läbi viia dialoogi vormis, kui lapsed vastavad küsimustele kooris või individuaalselt.

  • Kuidas saab kõiki pildil olevaid ühe sõnaga nimetada? (Loomad)
  • Miks? (keha on kaetud villaga; neil on neli jalga (jalad); neil on torso, koon, saba; nad toidavad poegi piimaga jne)
  • Kus need loomad elavad (osutab lemmikloomadega plakatile)? (Inimese kõrval). Mis on nende nimed? (lemmikloomad)
  • Miks? (Inimesed hoolitsevad nende eest, nad toovad inimesele kasu)
  • Mis kasu sellest on? (Kass püüab hiiri. Koer kaitseb inimest ja tema maja. Lehm annab piima ja liha. Hobune veab kaupa ja veeretab inimesi. Kits annab liha, villa, piima. Lammas annab liha, villa. Siga annab liha , seapekk, nahk)
  • Ja kuidas neid nimetatakse? (osutab metsikutega plakatile)
  • Miks?

Muinasjutud

Lapsed kuulavad muinasjutte mõnuga ning kasvatajale on see suurepärane võimalus tutvustada pisipõnnidele nii rikkalikku rahvakunstipärandit kui ka väljapaistvate vene kirjanike teoseid või ümberjutustusi.

V. Dal "Poolkaru"

Kunagi elas talupoeg ühes külas, mis seisis metsa lähedal, ekstreemses onnis. Ja karu elas metsas ja valmistas igal sügisel endale elukoha, koopa ja lebas selles sügisest terve talve; lamas ja imes käppa. Talupoeg aga töötas kevadel, suvel ja sügisel ning sõi talvel kapsasuppi ja putru ning pesi kalja maha. Ja karu kadestas teda: ta tuli tema juurde ja ütles:
- Naabrimees, olgem sõbrad!
- Kuidas olla oma vennaga sõber: sina, Mishka, lihtsalt põdur! - vastas väikemees.
- Ei, - ütles karu, - ma ei jää sandiks. Minu sõna on tugev – ma ei ole ju hunt ega rebane: mis ma ütlesin, seda hoian tagasi! Alustame koos töötamist!
- Olgu, tule! - ütles mees.
Surusid käsi.
Nii tuli kevad, talupoeg hakkas adra ja äkkega läbi saama ning karu murdis talle metsast kudumeid ja tiris teda. Asja lõpetanud, adra sättinud, ütleb mees:
- Noh, Mishenka, kasuta ennast, me peame põllumaad kasvatama.
Karu võttis end adra külge, sõitis põllule. Mees, käepidemest kinni hoides, läks adrale järele ja Karu kõnnib ees, lohistades adra enda peale. Ta läks läbi vao, läks läbi teise, läks läbi kolmanda ja neljandal ütles:
- Kas pole kündmiseks täis?
- Kuhu sa lähed, - vastab mees, - pead ikka tosin-kaks otsa andma!
Kaisukaru on tööl ära kulunud. Lõpetades sirutas ta end sealsamas põllumaal. Mees hakkas sööma, andis seltsimehele süüa ja ütles:
- Nüüd, Mishenka, võtame männi ja kui oleme puhanud, peame selle teine ​​kord üles kündma.
Ja teine ​​kord kündisid nad selle üles.
- Olgu, - ütleb mees, - tule homme, äestame ja külvame kaalikat. Ainult kokkulepe on parem kui raha.
Paneme ette, kui põllumaa moondab, mida siis kellele võtta: kas kõik on võrdselt jagatud, kas kõik pooleks või kellele ladvad ja kellele juured?
- Minu pealsed, - ütles karu.
- Noh, okei, - ütleb mees, - teie topsid ja minu juured.
Nagu öeldud, sai tehtud: järgmisel päeval oli põllumaa karastatud, kaalikas külvatud ja jälle karastatud.
Sügis on kätte jõudnud, on aeg kaalikat koguda. Meie kaaslased riietusid, tulid põllule, tõmbasid välja, valisid välja kaalika: ilmselt nähtamatult.
Talupoeg hakkas Miška osa lõikama - latvu maha lõikama, mäkke kuhjama ja viis kaalikad koju vankrisse. Ja karu läks metsa latvu vedama, tiris kõik oma koopasse. Istusin maha, proovisin, jah, ilmselt see mulle ei meeldinud! ..
Läksin talupoja juurde, vaatasin aknast välja; ja mees aurutas poti täis magusaid kaalikaid, sööb ja laksutab huuli. "Olgu," mõtles karu, "ma lähen edasi!"
Karu läks metsa, heitis koopasse pikali, imes, imes käppa ja jäi näljast magama ja magas terve talve.
Tuli kevad, karu tõusis, kõhn, kõhn, näljane ja läks jälle naabrimeeste talgulisi toppima – nisu külvama.
Tegime äkkega adra. Karu võttis end rakmed ja läks adrat mööda põllumaad ringi vedama! Oli kulunud, aurustus ja muutus varjuks.
Talupoeg sõi ennast ära, andis karule süüa ja mõlemad läksid magama. Maganud, hakkas talupoeg Mishkat äratama:
- On aeg teist korda künda.
Pole midagi teha, Mishka asus asja kallale! Kui nad põllumaa lõpetasid, ütleb karu:
- Noh, väike mees, kokkulepe on parem kui raha. Lepime nüüd kokku: seekord on ladvad sinu ja juured minu omad.
Olgu, või mis?
- Olgu, - ütles mees. - Teie juured, mu tipud!
Surusid käsi.
Järgmisel päeval äestati põllumaad, külvati nisu, käidi äkkega läbi põllu ja tuli taaskord kohe meelde, et nüüd on karul juured ja talupojal ladvad.
Kätte on jõudnud aeg nisu koristada: talupoeg lõikab kompromissitult; pigistas, peksas ja viis veskisse. Karu võttis ka oma osa: tõmbas terveid põhku ja juurikaid ning läks seda oma urgu metsa tirima. Lohistasin kõik õled, istusin kännule puhkama ja oma tööd maitsma. Näritud kõrred – pole hea! Näris juured – pole paremat!
Mishka läks talupoja juurde, vaatas aknast välja ja talupoeg istus laua taga, sõi nisukooke, jõi õlut ja pühkis habet.
"Ilmselt on see minu osa," arvas karu, "et minu tööst pole kasu: kui ma võtan topid - topid pole head; Ma võtan juured - juured ei söö!"
Siis heitis Mishka leinast oma koopas pikali ja magas terve talve ning sellest ajast peale ei läinud ta talupoja juurde tööle. Kui olete näljas, on parem külili lamada.

Rahvajutt "Lammas, rebane ja hunt"

Talupoja lambad põgenesid karja eest. Rebane tuli talle vastu ja küsib:

Kuhu Jumal sind viib, kuulujutt?

Oh neid, ristiisa! Ma olin koos talupojaga karjas, aga mu elu oli kadunud; kus jäär sind lolli teeb ja kõik mina, lambad, olen süüdi! Seega otsustasin minna sinna, kuhu mu silmad vaatasid.

Ja mina ka! - vastas rebane. - Seal, kus mu abikaasa püüab kana ja kõik mina, rebane, olen süüdi. Jookseme koos.

Mõne aja pärast kohtusid nad biryukiga.

Suurepärane, ristiisa!

Tere, ütleb rebane.

Kas sa rändad kaugele? Ta vastas:

Kuhu su silmad vaatavad! - Jah, kui ta oma leinast rääkis, ütles Biryuk:

Ja mina ka! Seal, kus hunt tapab talle ja kõik, preester, on süüdi. Lähme koos.

Läks. Teel ütleb ta lambale:

Ja mis, lammas, sa kannad mu lambanahast kasukat? Rebane kuulis ja võttis:

Kas tõesti, ristiisa, sinu oma?

See on õige, minu oma!

Kas sa vannutad?

Ma vannun!

Kas kavatsete vande anda?

No mine ja suudle vannet.

Siis märkas rebane, et mehed olid rajale lõksu seadnud; ta viis ligustri lõksu juurde ja ütleb:

Noh, suudle siia!

Torkas lihtsalt prijuki rumalalt kinni – ja lõks klõpsas ja haaras tal näost kinni. Rebane ja lammas jooksid kohe heasüdamlikult tema eest minema.

Väikelastele kohandatud õppevideod on ka hea viis oma võsukeste tootlikuks tööks häälestamiseks.

Video: metsloomade maailm

Tunni kokkuvõtte koostamise skeem

Tunni edukaks läbiviimiseks peab koolitaja arvestama mitmete metoodiliste soovitustega, mis ei ole seotud mitte ainult rakenduse tegeliku rakendamisega, vaid ka sellega töötamise plaani koostamisega. Ja alustuseks tuleb sõnastada tunni eesmärgid ja eesmärgid. Seega võib vanemas rühmas rakenduse kallal töötamise eesmärkidena välja tuua

  • üldiste arusaamade kujundamine mets- ja koduloomade, nende poegade kohta;
  • töö jätkamine objekti kujutise tasapinnale ülekandmise oskuse arendamiseks;
  • ideede kinnistamine objekti värvi, suuruse, kuju kohta;
  • kasvatada kannatlikkust, aga ka võimet viia äri alustatud loogilise lõpuni.

Mets- ja koduloomade rakendustunni eesmärgid:

  • jätkake lastele kääridega töötamise õpetamist, lõigates tooriku üksikuid elemente välja;
  • kinnistada korraliku liimimise oskust;
  • kujundada emotsionaalselt positiivset suhtumist nii enda loomeprotsessi tulemustesse kui ka teiste laste töösse;
  • kujundada lugupidavat suhtumist ümbritsevasse maailma;
  • arendada motoorseid oskusi, sealhulgas peent, taju, tähelepanu, mälu, kõnet ja mõtlemist.

Et tund läheks "viieks", peab õpetaja selgelt jälgima rakenduse iga tööetapi ajastust.

  • Sissejuhatav osa (6 minutit). On aeg lapsi motiveerida.
  • Tunni põhiosa (18 minutit). Sel ajal ei hõlma mitte ainult käsitöö, vaid ka näpuvõimlemise ja kehalise kasvatuse paus.
  • Kokkuvõtteid tehes. Viimase 6 minuti jooksul teeb õpetaja tulemused kokkuvõtte (kiidab ja tänab mudilasi tehtud töö eest) ning lapsed viivad läbi väikese eneseanalüüsi enda töötulemustest.

Tunni konspekti näide

Kompenseeriva tüübi lasteaed nr 260 (Moskva) "Lemmikloomad: kass ja koer" (fragment)

<… Дидактическая игра «Кто чем питается?»
Tahvlil pildid: luu, kala, piim, hein, rohi, toidujäätmed (ämber).
Tahvlile panevad lapsed vastava looma jaoks pildid, mis saadavad oma tegevust kõnega: “Koer närib luu. Kass lakub piima, armastab kala. Lehm, hobune, kits, lambad söövad rohtu (heina). Sigade jäätmed."
Mäng "Arva ära beebi".
Õpetaja kutsub täiskasvanud lemmiklooma ja lapsed kutsuvad oma poega:
Kass - kassipoeg
Koer - kutsikas
Siga - põrsas
Lehm - vasikas
Hobune - varss
Lammas - lambaliha
Kits - kits
Kehaline kasvatus
Kasvataja: "Ja nüüd muutume kiisudeks. Pöörake ümber ja muutuge kiisuks!"
Lapsed: (teostage liigutusi vastavalt tekstile).
Kass istus põõsa all, Juust sõi tüki, Kass tõusis, sirutas, Ta karv pöördus ümber.
Igal lapsel on laual toorik (kaks paberilehte: ühel on joonistatud maja ja teisel on joonistatud kass ja koer), pliiatsid, käärid, liim.
Kasvataja: “Poisid! Vaadake meie paberilehte, mis sellele on maalitud?
Lapsed: "Ühel maja lehel ja teisel kass ja koer"
Kasvataja: "Kas mäletate, kus meie kass elab?"
Lapsed: "Mehe majas."
Kasvataja: "Kus koer elab?"
Lapsed: "Kunnelis."
Kasvataja: "Kas meie lehel on kennel?"
Lapsed: "Ei."
Kasvataja: "Mida siis koera heaks teha tuleb, mida joonistada?"
Lapsed: "Kennel".
Lapsed võtavad pliiatsid ja joonistavad majaga paberilehtedele koerakuuti.
Kasvataja: “Tubli, poisid! Pidasime meeles, kus meie lemmikloomad elavad, kuid nüüd peame nad majadesse tagastama. Mida me selle heaks teeme?"
Lapsed: "Lõigake kass ja koer välja ning seejärel liimige."
Kasvataja: "Töötame hoolikalt kääride ja liimiga."
Lapsed lõikasid välja kassi ja koera. Igaüks on liimitud oma maja külge (kass inimese maja kõrvale ja koer kenneli kõrvale). Õpetaja aitab lapsi vastavalt vajadusele ja ülejäänu tehakse iseseisvalt.
Kasvataja: “Tubli, poisid! Vaata, aga kunstnik unustas meie lemmikloomad värvida, aitame teda.
Lapsed võtavad pliiatsid ja maalivad lemmikloomi.
Valmis tööde analüüs.
Lapsed näitavad üksteisele oma töid. Hinda neid.
Tunni tulemus.
Õpetaja tuletab koos lastega meelde tunni nime, teema, sisu.
Seejärel pannakse valmis tööd stendile>

Kodu- ja metsloomade rakenduse tööde skeemid ja kirjeldused

Fotogalerii: laste valminud tööd

Selle käsitöö lõpuleviimiseks peavad lapsed kõvasti tööd tegema, veeretades vatipalle. Selle aplikatsiooniga kleebivad lapsed detailid alusele ja õpetaja "kinnitab" kujukese klammerdajaga, et nahale tekiks triibud. Terved pildid
Sellise rakenduse saab liimida alusele ja eksisteerida kolmemõõtmelise pildi kujul.

Fotogalerii: loomade mallid

Sellist koera on üsna lihtne lõigata, kuna sellel pole liiga väikseid elemente See mall on mugav mosaiikaplikatsiooni jaoks. Lapsed kordavad hea meelega geomeetrilisi kujundeid, töötades nendega aplikatsiooni sees. Selline kilpkonn tuleb värviliselt printida ja lapsed oskab koorele laike joonistada ja täita , näiteks tatratangud Elevandi tegemiseks tuleb välja lõigata üsna väikesed osad.

Lemmikloomad

Vaatleme näiteid kõige populaarsematest lemmikloomade aplikatsioonidest.

"koer"

See on näide mosaiikaplikatsioonist, kus lapsed katavad mustri kontuuri teraviljadega: hirss, tatar, riis ja kasutavad ka herneid.

Juhised:

  1. Lapsed saavad koerapildiga šablooni, PVA-liimi ning eraldi kausid teravilja ja hernestega.
  2. Väiksed määrivad liimiga liimi laiali, esialgu väikesed kohad, mida täita.
  3. Alustage herneste magama jäämisest tagakäpale.
  4. Pärast seda lähevad nad edasi riisi juurde, mis täidab silma ja täpi rinnal.
  5. Täidame tatraga nina, kõrva ja koha küljel.
  6. Lõpuks täitke ülejäänud ruum hirsiga.

"Kass"

Lemmiklooma figuur on tehtud segatehnikas: värvilistele paberielementidele lisa vatist mahulisi detaile.

Juhised:

  1. Poisid saavad mallid (kassi kujuke ja valged pilved).
  2. Seejärel teevad nad rohelise paberi ribale ääre - muru.
  3. Väikelapsed liimivad umbrohu alusele.
  4. Pärast seda asetatakse lehele kassi ja pilve mustrid.
  5. Nad määrivad figuurid liimiga ja täidavad need vatitükkidega.
  6. Lillede värvimine käib (lisaülesanne).
  7. Kassile lõigatakse värvilisest paberist antennid, suu ja silmad.

Sama tehnoloogia abil saate teha käsitööd "Lambad".

Metsloomad

Metsloomade rakenduste tegemiseks on parem võtta suured loomastiku esindajad või tuttavad, et lastel oleks lihtsam meeles pidada ja arvestada nende välimuse üksikasjadega.

"Siil"

See klassikaline aplikatsioon on valmistatud looduslikust materjalist – lehtedest. Asja keerulisemaks muutmiseks kutsutakse lapsi siili näo joonistamist lõpetama.

Juhised:

  1. Lapsed saavad tooriku – siilikujukese.
  2. Lapsed liimivad selle alusele.
  3. Musta viltpliiatsiga värvige nina, silmad ja suu.
  4. "Tagaküljele" kantakse liim.
  5. Asetage lehed mitmesse kihti, suunates need üles.

"Orav"

Lahkumineku rakendus on tuttav kõige noorema rühma lastele. Kuid vanemas muudab selle keeruliseks asjaolu, et mõned pildi elemendid peavad täitma lapsed.

Juhised:

  1. Poisid valmistavad ette materjali - rebivad ribadeks lõigatud oranži paberit väikesteks tükkideks.
  2. Seejärel hankige orava kontuuridega lehtpõhi.
  3. Joonista vuntsid, nina ja silm (need detailid saab juba mallile joonistada).
  4. Määrige kujund liimiga laiali ja asetage jäägid ettevaatlikult kontuuri sisse.
  5. Vajadusel valmivad puud (puud), taust, pilti täiendatakse tammetõrudega (joonistatud või tehtud õhuliinina).

"Jänku"

Selle rakenduse täitmiseks vajate vatipadjakesi, värvilist paberit, vatti ja vahuterasid.

Juhised:

  1. Lapsed liimivad aluslehele vatipadja.
  2. Teisest kettast - jänese koonust - lõigatakse välja ovaal.
  3. Veidi väiksemad ovaalid – sääred.
  4. Puuvillatükkidest teeme käppade alla lume ja väikese saba.
  5. Pooleks volditud kettad on kõrvad.
  6. Kettad pooleks lõigatud - lumehanged puude all.
  7. Puud võivad olla origami tehnikas volditud mahulised kujundid või välja lõigatud pildid.
  8. Teeme kettast väiksema läbimõõduga ringi, värvime selle kollaseks - see on päike.
  9. Kandke taustale paar tilka liimi ja "puista" vahtu-lund.

"Rebane"

Selle käsitöö raskus seisneb selles, et lapsed peavad hoolikalt välja lõikama mitu erineva suurusega sümmeetrilist osa, sealhulgas väga väikesed kõrvade jaoks.

Muinasjuttu "Kolobok" illustreeriva üldkulude rakenduse näide. Valmistatud geomeetrilistest osadest.

Juhised:

  1. Lapsed lõikasid oranžilt lehelt välja kaks võrdhaarset kolmnurka. Selleks võite paluda neil leht pooleks voltida ja kuju diagonaalselt ära lõigata, alustades alumisest servast.
  2. Painutage kuju lahti, korrake toimingut uuesti, kuid seekord peaks lõikejoon meie jaoks veidi väiksem olema.
  3. Järgmine detail on saba. Kolmnurk peaks olema kitsas, kuid pikk.
  4. Ja osade - kõrvade - ettevalmistamise lõpus kaks väikest sümmeetrilist kolmnurka.
  5. Me liimime osad alusele.
  6. Lõika välja ring-kukkel, liimi rebane nina külge.
  7. Lõpetame Koloboki ninaotsa, silmade ja koonu joonistamise.

"Karu"

Niisiis võib kaerahelbepuder, mida paljud väikelapsed ei armasta, saada väga mugavaks materjaliks "Jääkaru" aplikatsiooni jaoks.

Juhised:

  1. Lapsed saavad karu pildiga paberilehed, mis on piki kontuuri välja lõigatud.
  2. Kleepige pilt alusele.
  3. Määri figuur liimiga laiali ja kata kaerahelbepudruga.
  4. Nina ja silmad on valmistatud mustast plastiliinist.

Muide, sellest põhjamaa elanikust saab pruunkaru teha. Selleks määri kaerahelbed peale liimimist pruuni värviga (akvarell).

Rakenduse valikud

Iga looma jaoks saate teha maja.

"Koerakuut"

See aplikatsioon on geomeetriliste kujundite kombinatsioon.

Juhised:

  1. Lapsed lõikasid mööda kontuure välja ruudu, kolmnurga ja väikese ringi.
  2. Alusele liimitakse ruut.
  3. Üleval on kolmnurk.
  4. Ruudu peal - ring.

    Rakenduse "Loomad talus" jaoks on parem kasutada kollaaži, mis arendab väga hästi ka detailide korraliku lõikamise ja liimimise oskust, kuid samal ajal hoiab kokku aega tunni jaoks.

    See võib olla joonistuselementidega kollaažitehnikat kasutav kollektiivne rakendus.

    Juhised:

    1. Iga laps saab ülesandeks nikerdada loomakujuke.
    2. Õpetaja selgitab, milline loom kuhu torgata.
    3. Seejärel lõpetavad lapsed värvidega muru, pilvede ja päikese värvimise.

    Kui taotlemine on kollektiivne, siis saab aluse läbida täiskasvanu või laps, kui tunni aeg seda võimaldab.

    "Loomad loomaaiale: Behemoth"

    Erinevatest loomadest saate moodustada terve loomaaia. Seda rakendust saab rühmitada. Sel juhul on aluseks tavaline, näiteks tarade kontuuridega valge leht ja loomadest saavad individuaalse loovuse saadus.

    Juhised:

    1. Lõika sinisest paberist välja 4 ringi.
    2. Valmistatud hallist paberist - 2 ringi.
    3. Liimige 2 sinist joonele.
    4. Asetage ülejäänud 2 veidi madalamale ja kattuge üksteisega veidi.
    5. Panime neile halli.
    6. Asetage teine ​​hall veidi kõrgemale.
    7. Lõika sinisest paberist ovaal.
    8. Liimime selle hallide ristumiskohas.
    9. Lõika hallist paberist välja väikesed kõrvad ja valgest paberist silmad.
    10. Me liimime need elemendid.
    11. Lõpetame koonu ja pupillide joonistamise.

    "Loomad loomaaiale: kaamel"

    Selle aplikatsiooni jaoks on vaja mitut halli lõnga.

    Juhised:

    1. Lapsed lõikasid mööda kontuuri välja kaameli kuju.
    2. Liimige see alusele.
    3. Lõngajupid liimitakse kaameli pea, kaela, tagajalgade ja saba külge.
    4. Looma elupaiga taastamiseks võite rohelisest paberist välja lõigata mitu ovaalset kaktust.
    5. Valmistame nõelad küllastunud varjundiga paberist, lõigates need välja lühikeste ribadena.

    "Loomad loomaaiale: kaelkirjak"

    Selle aplikatsiooni jaoks vajame arve kasutamist ja meisterdamistehnikat. Veelgi enam, viimast teeb vaatamata näilisele lihtsusele - seda ju õpitakse juba nooremas rühmas - keeruliseks asjaolu, et paberitükid tuleb asetada kitsale kontuurile (kaelkirjaku kaelale).

    Juhised:

    1. Lapsed saavad kollase paberilehed, millel on kaelkirjaku kontuurid.
    2. Loom tapetakse.
    3. Liimitud alusele.
    4. Pruunist paberist lõigatakse tükid, mis jäljendavad kaelkirjaku värvi.
    5. Lõika välja ka saba, silmad, "sarved".
    6. Lisage nina ja suu pruuni viltpliiatsiga.
    7. Rohelisest paberist lõigatakse välja palmilehed ja pruunist paberist tüve kolmnurksed elemendid.
    8. "Koguge" palmipuu.
    9. Täiendage pilti päikese või pilvedega.
    10. Vanemas rühmas võimaldavad kodu- ja metsloomade uurimisele pühendatud rakendused mitte ainult kombineerida kõiki õpitud meisterdamistehnikaid, vaid ka luua laste töödest huvitavaid rühmanäitusi, kollaaže või seinalehti. Pealegi pole nende teoste eesmärk mitte ainult esteetiline, vaid ka tunnetuslik. Nii kinnistavad poisid teadmisi talu, loomaaia elanike kohta ning mäletavad ka loomade välisilmet.